סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2021 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
כתבה
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: ציון ואחיו ועוד
 

 
 
סרט ביכורים ישראלי, קומדיה עם הריסון פורד ודיאן קיטון, הסרט של ג'סטין ביבר ועוד


"ציון ואחיו" (ישראל 2009)
 
דרמה. סרט הביכורים של ערן מירב עוסק בסיפורם של ציון (ראובן בדלוב), נער בן 14, ואחיו הגדול מאיר (עופר חיון), שביניהם מתקיימת מערכת יחסים מורכבת של ריבים והשלמות, ולמרות זאת הם רוב הזמן יחד.
 
השניים מתגוררים בשכונה קשה בקריות שבשולי חיפה עם אמם החד-הורית אילנה (רונית אלקבץ), החולמת לעבור לגור עם החבר שלה אלי (צחי גראד), במקום טוב על הכרמל. בינתיים, היא בקושי מצליחה לגדל את בניה.
 
כמה ימים לאחר שציון מאבד את נעליו בים, הוא מגלה אותם על רגליו של סלומון, נער אתיופי שמוכר פרחים בכניסה לשכונה. ציון קורא לאחיו הגדול להתמודד עם הנער החזק ממנו, והשניים מנהלים מרדף אחריו. כשהאח הבוגר לוקח צעד אחד רחוק מדי, העניינים יוצאים משליטה ומדרדרים להתרחשות קיצונית לא צפויה.
 
האחים לא מספרים על כך לאיש, אבל הסוד מערער את האמון ביניהם ומערכת היחסים שלהם בינם לבין עצמם ועם סביבתם נעשית הרבה יותר מסובכת. הם נאלצים להתמודד, כל אחד בדרכו, בשאלות של מוסר ונאמנות, קנאה והתבגרות. 77 דקות.
 
עבודת ביכורים אותנטית מפתיעה. סרט הדוק, חזק ואמיתי. ניאו-ריאליזם ישראלי עדכני במיטבו. 
  
  


"בעולם טוב יותר" (דנמרק 2010)
 
דרמה. סרטה של סוזאן בייר ("אהבות פתוחות", "אחרי החתונה"). במרכז הסיפור רופא דני המטפל בחולים בכפר נידח באפריקה, בעבודה שהיא יותר שליחות.
 
בחופשות המולדת  הוא מנסה להתחבר מחדש לאשתו שבה בגד. בנו וחברו, ילד זועם ומתוסכל שאיבד את אמו, מעורבים בסכסוך עם ילד אחר על נדנדה במגרש משחקים. אבי הילד היריב, בריון מקומי, מכה את בן הרופא. האב שוחר השלום מנסה לפייס ולא מגיב כשהבריון סוטר גם לו, אבל בנו וחברו מבקשים לנקום על כבוד המשפחה שהושפל.
 
באפריקה מגיע למרפאת הרופא המתנדב אדם אכזר, שנוהג לחתוך נשים הרות כדי לראות את מין הוולד שבבטנן, כשהוא פצוע וחבול. הרופא מבקש להצילו אך הכפריים מבקשים לנצל את פציעתו כדי לנקום בו על מעלליו הנוראים. בתפר העדין שבין הצורך לנקום והיכולת לסלוח, הרופא מנסה להציל את העולם ובדרך כמעט מאבד את עולמו שלו. משחק: אולריך תומסן, מיכאל פרסברנדט. 119 דקות
 
משהו בעבודתה זו של בייר לא מתחבר לכלל יצירה מגובשת. גם הנימה הצדקנית ומוטיב הגאולה הנוצרי לא מסייעים כאן. 

  


"קשה על הבוקר" (ארה"ב 2011)
 
דרמה-קומדיה. סרטו של רוג'ר מיטשל. במרכז העלילה בקי (רייצ'ל מקאדאמס), מפיקת טלוויזיה חרוצה ומוכשרת - מאלה שמוותרות על חיים חברתיים ועל פרטנר רומנטי לטובת הקריירה. אלא שבמקום לזכות בקידום צפוי בתחנה בה היא עובדת, מפטרים אותה.
 
היא מתחילה לחפש עבודה חדשה ולבסוף נוחתת בתכנית הבוקר-אקטואליה הגרועה, הזניחה והנידחת ביותר בניו-יורק. בישיבת הצוות הראשונה היא מפטרת את המגיש הראשי, טיפוס נרקיסיסט ומגלומן, ונשארת עם המגישה הקבועה שלצידו (דיאן קיטון) והחיוך הקבוע שעל פניה.
 
בנחישות הבלתי נלאית שלה להצליח ולהעלות את הרייטינג של התוכנית מחליטה בקי ללהק לתפקיד המגיש הגברי החדש את מייק פומורי (הריסון פורד), עיתונאי מהזן הישן, טיפוס נרגן ומתנשא, שנפלט מזירת החדשות ולא מוצא את עצמו בעולם העיתונות החדש. הוא יעשה לה חיים קשים על הבוקר, והיא תיאבק בהם, ותוך כדי תהליך אולי גם תמצא אהבה. לא איתו. 107 דקות.
 
שבלוני וקלישאי אבל כתוב ומבוצע סביר. רייצ'ל מקאדאמס כובשת. 

  
 
"הנערה שבעטה בקן הצרעות" (שוודיה 2009)
 
דרמה-מתח. הפרק המסיים את הטרילוגיה הספרותית-קולנועית המצליחה, על פי רומן המתח של סטיג לארסון. בסרטו של דניאל אלפרדסון ליסבת (נעמי רפס) מאושפזת בבית החולים לאחר שנפצעה קשה במפגש עם אביה הסדיסט והפסיכופט - שנפצע ומאושפז אף הוא - והבריון שמשרת אותו. היא מתחילה להחלים לאיטה והשלטונות מתכוונים להעמידה לדין על שלושה מקרי רצח.
 
מיכאל (מייקל ניקוויסט), ידידה ועורך המגזין "מילניום", מנסה להוכיח את חפותה, ובמקביל גם לחשוף את מעורבותם של השירותים החשאיים של המדינה בפרשת שחיתות, הונאה ובגידה. ליסבת המתחזקת בבית החולים, לא מעט בעזרתו של הרופא האמפטי המטפל בה, ובה בעת מאוימת בניסיונות התנקשות בה, רוקמת עדיין תוכניות לנקום ולהיפרע מאלה שהכניסו אותה לסיטואציה הקשה הזו. 148 דקות.
 
מותחן מקצועי ומתוזמן היטב כקודמיו. 
  
  
  
 
"קוד מקור" (ארה"ב 2011)
 
אקשן-מתח. סרטו של דאנקן ג'ונס, שבמרכזו איש הצבא האמריקני קפטן קולטר סטיבנס (ג'ייק ג'ילנהול), המתעורר יום אחד ומוצא את עצמו בתוך אדם שנוסע לעבודה בשיקגו.
 
למרות שאנשים מזהים אותו בתור אותו אדם, לו עצמו אין מושג מי הוא. הדבר האחרון שסטיבנס זוכר זה שהוא הטיס מסוק במשימה בעיראק. אבל לפני שהוא מצליח להבין מי הוא ואיך הוא הגיע, כתודעה אנושית, לגופו של אדם אחר, רכבת שנוסעת בכיוון הנגדי מתפוצצת ליד הרכבת שבה הוא נמצא והוא נהרג, יחד עם כל שאר הנוסעים.
 
הוא מתעורר בחזרה בגופו ומגלה שהוא משתתף בתוכנית צבאית שמצליחה לשחזר את הדקות האחרונות של אדם לפני שהוא מת. תפקידו של סטיבנס הוא למצוא את האדם שאחראי לפיגוע והוא נשלח שוב לתוך אותה רכבת. 93 דקות. 
  
  
 
"השותפה" (ארה"ב 2011)
 
אימה. סרטו של כריסטיאן א כריסטיאנסן, המתרחש על רקע העולם האקדמי והמדשאות הפסטורליות של אוניברסיטת לוס אנג'לס. שרה (מינקה קלי) היא סטודנטית שנה א', אופטימית ומלאת חלומות. כשהיא פוגשת לראשונה בשותפה שלה לחדרה במעונות, רבקה (לייטון מיסטר), נוצר בין השתיים קליק מיידי והן נעשות החברות הכי טובות.
 
אלא שרבקה צופנת סודות רבים ועבר אפל ורצחני. חבריה של שרה מנסים לרמוז לה שמשהו לא תקין אצל השותפה שלה, אבל היא מתעלמת. אלא שרבקה מפתחת אובססיה כלפיה, ומנסה להרחיק מסביבתה את כל מי שקרוב אליה. בתוך זמן קצר עתיד להיחשף פרצופה האמיתי והפסיכופטי של רבקה, אך זה יהיה כבר מאוחר מדי. אם שרה לא תהיה החברה שלה, היא תשלם מחיר יקר על כך. 91 דקות. 
  
  
  
 
"ג'סטין ביבר: Never Say Never" (ארה"ב 2011)
 
תיעודי-מוזיקלי. כשבועיים לפני הופעתו בישראל (ב-14.4 בפארק הירקון), בפני עשרות אלפי בנות צרחניות ונרגשות, מגיע הסרט הדוקומנטרי-יחצ"ני הזה, בבימויו של ג'ון צ'ו, על אליל הנעורים הצעיר. הרעיון הוא לספק מבט פנימי על התנהלות הקריירה וההיסטוריה-היסטריה שלא תיאמן סביב הילד שהופיע ברחוב בעיירה קטנה בקנדה ובאמצעות חשיפתו חסרת התקדים באינטרנט הפך בתוך חודשים ספורים לכוכב מוזיקה-נעורים בקנה מידה בינלאומי. הסרט מנסה להסביר איך בדיוק זה קרה. פרט לביבר תראו על המסך גם את לודאקריס, מילי סיירוס וג'יידן סמית. מוקרן בתלת מימד. 88 דקות.   
  
  


30/03/2011   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע