סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
כתבה
 
מאת: נחום מוכיח "גט" זכה בפרס אופיר
 

 
 
"אפס ביחסי אנוש" זכה ב-6 פרסים כולל הבימוי והתסריט. דאנה איבגי זכתה בשני פרסים


היו כמה זוכים גדולים בטקס חלוקת פרסי אופיר הלילה באשדוד. ראשית כמובן האחים רונית ושלומי אלקבץ, שסרטם "גט – המשפט של ויויאן אמסלם" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, וייצג את ישראל במוקדמות אוסקר הסרט הזר.
 
טליה לביא, שסרטה "אפס ביחסי אנוש" זיכה אותה בפרסי הבימוי והתסריט, וכשמדובר בסרט ראשון, מפתיע ומצליח בקופות ככל שיהיה, זהו הישג נפלא. ודאנה איבגי, שצועדת בעקבות אביה והשתלטה על קטגוריית השחקנית. פרס השחקנית המובילה ניתן לה בעבור "אפס ביחסי אנוש", ופרס שחקנית המשנה על תפקידה ב"את לי לילה".

גם הוותיקים זאב רווח, זוכה פרס השחקן הראשי, בזכות "מיתה טובה", וששון גבאי, זוכה פרס שחקן המשנה על "גט" – רשאים לראות עצמם כמנצחים ברי מזל הלילה.        

אחוז אחד לנשמה

אבל נתחיל מבראשית. רבים מהדוברים יציינו את העיר המארחת, אשדוד, בהיכל התרבות הנאה שלה, ועמידתה במבצע צוק איתן. בעניין הזה הזרקורים מופנים אל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ושרת התרבות לימור לבנת. ליווי מוזיקלי לערב מעניקה התזמורת האנדלוסית המקומית המצוינת. רבים מהדוברים יפנו במהלך הערב בקשה לשר האוצר יאיר לפיד להוסיף תקציבים לקולנוע הישראלי, תחת הסיסמה "אחוז אחד לנשמה". 
 
מוני מושונוב מנחה את הטקס ברהיטות וביד בוטחת, ובארסנל שלו כמה בדיחות לא רעות במונולוג הפתיחה. "במקום צבע אדום שטיח אדום, במקום כיפת ברזל הכיפה של יהודה ברקן, שמקבל היום פרס מפעל חיים. מה שאומר שאלוהים אוהב את דנוטה". וגם: "האמריקאים משקיעים המון כסף בסרטי מלחמות. אצלנו משקיעים המון כסף במלחמות".
 
אושרי כהן (שכיכב השנה ב"שושנה חלוץ מרכזי") ומלי לוי ("זינוק בעליה") מגישים את הפרס הראשון, לשחקן המשנה. הזוכה: ששון גבאי, בעבור "גט".


פרסי-אופיר06-שי-מהלאל.jpg
ששון גבאי (צילום: שי מהלאל)

 
אורי פפר ושירה האס (שחקני "פרינסס") מגישים את פרס שחקנית המשנה. הזוכה: דאנה איבגי, בזכות "את לי לילה".
 
מיכאל הנגבי, המופיע בסרט "התאבדות", מגיש את פרס העריכה לאריק להב ליבוביץ, על "אפס ביחסי אנוש".
 
אוולין הגואל וששון גבאי, שניהם נמנים עם שחקני המשנה של "גט", מתכבדים להגיש את פרס התסריט לטליה לביא, במאית-תסריטאית "אפס ביחסי אנוש".


פרסי-אופיר04-שי-מהלאל.jpg
טליה לביא  (צילום: שי מהלאל)

 
את פרס הצילום מתכבדים להגיש איתמר רוטשילד ונעמי לבוב. הזוכה: טובי הוכשטיין, עבור "מיתה טובה".
 
תמרה קלינגון ונלי תגר, משחקניות "אפס ביחסי אנוש", מגישות את הפרס לסרט הקצר. הזוכה היא הדס אילון, במאית "פריז על המים", סרט מרגש אודות זוג שחקנים פנסיונרים (בגילום מרים זוהר ואילן דר, שמחדש השנה ימיו כקדם ומופיע כידוע גם ב"מיתה טובה"), שהאישה עדייו מפנטזת על עוד תפקיד גדול.
 
השרה לימור לבנת עושה כבוד ליהודה ברקן ומעניקה לו את פרס מפעל החיים, אחרי קליפ בו נראה מקבץ ממעלליו על המסך לאורך השנים. מ"הוא הלך בשדות" ו"לופו" ועד "צ'רלי וחצי", "כץ וקרסו", "נשיקה במצ"ח", סרטי "אבא גנוב" וסרטי המתיחות שלו. בסרטון מברכים אותו החברים שעבדו איתו, בהם זאב רווח, יגאל שילון, קרן מור ומיכל ינאי. בדברי התודה מעלה ברקן על נס את מנחם גולן המנוח, שלדבריו נתן לו את הצ'אנס הראשון, ובניגוד לכל המלעיזים סביבו אפשר לשחקן בן ה-24 לגלם את לופו בן ה-60. והשאר רשום בדברי ימי הקולנוע הישראלי.


פרסי-אופיר05-שי-מהלאל.jpg
יהודה ברקן (צילום: שי מהלאל)

 
הלאה. עוד פרס ידוע מראש, הפעם על הישגים בתחום הקולנוע. מייק בורשטיין מעניק את הפרס לאיש הקול אלי ירקוני. ירקוני התחיל את דרכו בסרטי "רול" והיה אחראי לסאונד של מבחר עצום של סרטים מ"סלאח שבתי" ו"כל ממזר מלך" ועד "עג'מי" ו"גיא אוני".
 
פרס הליהוק מוענק לאורית אזולאי, על "אפס ביחסי אנוש", ופסלון עיצוב הפסקול ניתן לאביב אלדמע, בזכות "מיתה טובה".
 
פרס הסרט התיעודי הקצר מוענק ל"כופר נפש" של קרן שעיו, עבודת קולנוע מצמררת אודות הפליטים המנסים להגיע מאריתריאה לישראל, נתפסים בסיני על ידי כנופיות בדואים, מעונים, נאנסים ונדרש מקרוביהם שהצליחו להגיע לישראל כופר נפש גבוה עבור שחרורם.
 
בשלב זה מוקרן סרטון לזכר אנשי תעשיית הקולנוע שהלכו לעולמם השנה. והרשימה הפעם כוללת לא מעט אושיות בולטות, שיש להן מניות יסוד בקולנוע שלנו: אריק איינשטיין, מנחם גולן, אסי דיין, אברהם הפנר, חנה מרון, מני פאר, ספי ריבלין, מנחם זילברמן, מילק קנבל, השחקנית והמורה למשחק רחל שור, הבמאי דן הרדן, המפיק דידי גולדשטיין והשחקנית חנה ריבר.
 
פרס הסרט התיעודי הארוך מוענק ל"הנסיך הירוק", עבודתו המצוינת של נדב שירמן על הדרך בה הפעיל סוכן
 
השב"כ גונן בן יצחק את השתול שלו ברשות הפלסטינית, מוסעב חסן יוסף, בנו של אחד מראשי החמאס.
ראש העיר לסרי ויעל אבקסיס, שנולדה באשדוד מתכבדים להעניק את הפרס לשחקנית הראשית. והזוכה: דאנה איבגי בפרס שני לערב זה. איבגי מופתעת ולא מאמינה שזה קורה לה.


פרסי-אופיר03-שי-מהלאל.jpg
דאנה איבגי (צילום: שי מהלאל)

 
בפרס המוזיקה זוכה רן בגנו ("אפס ביחסי אנוש"), פרס העיצוב מוענק לאלי אביבי ("יונה"), פרס האיפור הולך ל"מיתה טובה" ופרס התלבושות ל"יונה".

אסי לוי, המככבת בסרט "הקפות" מתכבדת להגיש את פרס השחקן. הזוכה: זאב רווח, על "מיתה טובה". גם הוא מקבל את הבשורה בהפתעה. הוא לא הכין נאום ומתחיל להסביר איך הבמאית טל גרניט והבמאי שרון מימון, "אנשים מוזרים" כדבריו, באו אליו עם תסריט שלאחר שקרא אותו הוא התלהב קשות. הוא גם מדליף מאתר הצילומים שבמשך כל העבודה על הסרט הם לא הפסיקו לריב ביניהם.


פרסי-אופיר02-שי-מהלאל.jpg
זאב רווח (צילום: שי מהלאל)

 
להגשת פרס הסרט הטוב עולים לבמה יו"ר מפעל הפיס, האלוף במיל' עוזי דיין ומשה איבגי, שלכל אורך הערב נראה מחויך כולו, גאה בבתו שקטפה את שני פרסי המשחק. לעומת הישגיה, הוא משתעשע עם הקהל בעובדה שהשנה הוא לא הופיע ולו בסרט אחד. 
 
דיין פותח את המעטפה ואיבגי מכריז שהסרט שינסה להתמודד על אוסקר הסרט הזר הוא "גט". רונית אלקבץ מנצלת את הבמה, בעזרת אחיה שלומי, לקריאה לעשות הכל כדי להביא להסרת דיכוי הנשים מסורבות הגט על ידי הממסד הרבני-דתי הגברי השוביניסטי המדכא.
 
לסיכום הערב, במניין הכללי רשם "אפס ביחסי אנוש" שש זכיות, "מיתה טובה", שהוביל במניין המועמדויות (14), הסתפק בארבעה פסלונים, "גט" ו"יונה" יצאו עם שניים כח אחד ו"את לי לילה" רשם זכייה אחת. 
 

פרסי-אופיר01-שי-מהלאל.jpg
רונית ושלומי אלקבץ (צילום: שי מהלאל)


כל הזוכים

הסרט הטוב ביותר: "גט"

השחקן: זאב רווח ("מיתה טובה")

השחקנית: דאנה איבגי ("אפס ביחסי אנוש")

שחקן משנה: ששון גבאי ("גט")

שחקנית המשנה: דאנה איבגי ("את לי לילה")

תסריט: טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש")

בימוי: טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש")

צילום: טובי הוכשטיין ("מיתה טובה")

סרט תיעודי ארוך: "הנסיך הירוק"

סרט תיעודי קצר: "כופר נפש"

עריכה: אריק להב ליבוביץ ("אפס ביחסי אנוש")

ליהוק: אורית אזולאי ("אפס ביחסי אנוש")

עיצוב אמנותי: אבי אביבי ("יונה")

עיצוב תלבושות: מיכל דור וענבל רוזנטל ("יונה")

איפור: אורלי רונן ("מיתה טובה")

מוזיקה מקורית: רן בגנו ("אפס ביחסי אנוש")

פסקול: אביב אלדמע ("מיתה טובה")

הסרט הקצר: "פריז על המים" 
   22/09/2014   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע