סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ביקורת
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: הוא + היא ועוד
 

 
 
סרטו של קלוד ללוש לא מרגש, החתונה היוונית שלי 2 עדיין עובד והאמת על פריץ באוור משובח


"הוא + היא" (צרפת 2015)

דרמה. סרטו של קלוד ללוש. אנטואן (ז'אן דוז'רדאן), מלחין מוזיקה לסרטים, מגיע להודו להזמנת במאי, כדי שילחין מוזיקה לסרטו. לאנטואן יש חברה שלא הגיעה איתו, הלוחצת עליו להינשא לה, והוא מהסס.

בעת שהותו בהודו ועבודתו המקצועית שם, הוא פוגש באנה (אלזה זילברשטיין), אשתו של השגריר הצרפתי. בין השניים נפתח דיאלוג, שהופך לפלירטוט.

מכאן לשם הם יוצאים יחד למסע, בו תנסה אנה להיעזר באמונות הרוחניות המקומיות ואף באישה בעלת סגולות מרפא מיסטיות, כדי לגרום לה להיכנס להיריון, מה שלא עלה בידה עדיין, למרות מאמציה הרבים עם בעלה. 115 דקות.

הוא + היא - מועדי הקרנה

במגרש הביתי שלו, טיפול בסיטואציות שבין גבר ואישה, קלוד ללוש הוא עדיין בעל ניסיון ומיומנות שאי אפשר לפקפק בהם, והסרט שב וממחיש זאת. הדבר בא לידי ביטוי בדרך בה הוא בונה בהדרגה את הקשר הנרקם בין אנה ואנטואן.

באיטיות ובעדינות מתקלפים מהם ניסיון החיים והציניות, מגננות מתבקשת לכאלה שמה שקורה ביניהם תופס אותם בלתי מוכנים. האווירה האקזוטית של הודו, כולל שימוש בטריגרים רוחניים מקומיים, וצמד שחקנים בעלי כישרון וקסם אישי מעצבים את העלילה ואת המשתמע ממנה. אבל זה לא מספיק. הבנאליות והסתמיות של הסיפור הקולנועי בולטים לעין ופרט לעוד סרט על גבר ואישה, אין כאן הרבה.

   


הוא-היא-יחצ.jpg
הוא + היא (צילום: יח"צ)


"האמת של פריץ באוור" (גרמניה 2015)


דרמה. סרטו של לארס קראומה, על פי אירועים אמתיים. גרמניה 1957. התובע הראשי היהודי המבוגר של גרמניה פריץ באוור (בורגהרט קלאובנר), שחי בגלות בדנמרק בזמן המלחמה ושב לגרמניה לאחריה, מנסה להביא לדין פושעים נאציים. מסיבות שונות הוא נתקל במכשולים קשים ובקשר שתיקה סביב הנושא, בין השאר בקרב אנשי צוותו ומערכת המשפט כולה.

נרקמת מזימה לא רשמית למנוע ממנו, בין היתר באמצעים פסולים של שימוש בעובדות הקשורות לצנעת הפרט שלו, לבצע את המוטל עליו, בין היתר משום שרבים במערכות השלטוניות במדינה הם עדיין הפקידים שעבדו בזמן משטר היטלר. הוא מקומם את דעת הקהל בגרמניה נגדו. למרות הכול מצליח באוור לאתר עדויות באשר למקום הימצאו של אדולף אייכמן. וכשהוא מתייאש מהניסיונות החשאיים לעצרו בארגנטינה ולגרום להסגרתו, יוזם באוור פגישה עם אנשי המוסד, בהבינו שהם יעשו הכל להשלמת המשימה. 105 דקות.

האמת על פריץ באוור - מועדי הקרנה

בסגנון תיאטרלי דחוס, עמוס דיאלוגים ועם שחזורי תקופה ואווירה ראויים, מרכיב קראומה את הפרופיל של הפרקליט היהודי - גרמני המקשיש אך החד, המדויק והעיקש, שלא נרתע מכל ניסיון להעמדה לדין של פושעים נאציים. הסרט מציף את העובדות הלא נעימות בהתנהלותה של גרמניה בתקופה ההיא, ומציג את האשמותיו האמיצות של באוור כנגד אישי מפתח במדינה, מהקנצלר קונרד אדנהאוור ועד ראשי חברת מרצדס - בנץ, שניסו להימנע מפתיחת תיבת הפנדורה של איתור אייכמן, אדריכל מעשי הזוועה באושוויץ.

הסרט גם מתאר את הוונדטות האישיות נגד באוור, מהצגת התעלפותו באמבטיה כניסיון התאבדות ועד חשיפת נטיותיו ההומוסקסואליות, בתקווה שיתייאש ויפרוש מתפקידו. נעשו כבר לא מעט סרטים מצוינים שעסקו בנושא, מ"משפטי נירנברג" מ-1961 של סטנלי קריימר, ועד "מבוך השקרים" מ-2014 של ג'וליו ריצ'רלי. "האמת של פריץ באוור" מצטרף לרשימה מכובדת זו.

   "החתונה היוונית שלי 2" (ארה"ב 2016)

קומדיה. סרטו של קירק ג'ונס. פריס (אלנה קמפוריס), בתה של טולה פורטוקלוס (ניה ורדלוס), עדיין עובדת במסעדה המשפחתית, עומדת לסיים את לימודיה בבית הספר התיכון ומתלבטת באיזו אוניברסיטה להמשיך. בנוסף, היא מכירה בחור, שמתברר כי אף הוא ממוצא יווני - איך לא - והעניינים ביניהם הולכים ומתחממים.

במקביל מתעוררות בקרב השבט היווני-אמריקאי המורחב בעיות משפחתיות שונות שדורשות פתרונות. וכאשר הוריה של פריס, טולה ויאן (ג'ון קורבט), מגלים כי הם בעצם לא נשואים רשמית כדת וכדין, מתארגנת לה חתונה יוונית נוספת, עליה תופסת טרמפ כל המשפחה. עם מייקל קונסטנטין, לייני קאזאן, לואיס מנדילור. 89 דקות.

החתונה היוונית שלי 2 - מועדי הקרנה

כמה היינו רוצים לומר יאסו ניה! לרדת על כמה כוסיות אוזו ולשבור כמה צלחות - אלא שאין כאן סיבה למסיבה שכזאת. נראה כי ניה ורדלוס הייתה כל כך להוטה לשחזר את ההצלחה ההיסטרית של הסרט הראשון מ-2002, שהיא כתבה הפעם תסריט שחוק, קלישאתי ופשטני, כאילו כדי לוודא שכל אחד יאהב אותו.

הנראטיב שדוף ודלוח עד כדי כך שהוא מעורר גיחוך. הכול מוגש לצופה בכפית, יותר נכון בכף גדולה, ואפילו כמה סצנות פולקלור יווניות משעשעות פה ושם לא מצילות את המצב. החדשות החיוביות היחידות אולי הן שורדלוס וקורבט עדיין שמורים במצב טוב והזוגיות ההומוגנית-פוטוגנית שלהם על המסך עובדת נהדר גם הפעם.

   "דרך קלוברפילד 10" (ארה"ב 2016)

אימה. סרטו של דן טרכטנברג. מישל (מארי אליזבת ווינסטד) מתעוררת במרתף ואין לה מושג היכן היא. באותו מרתף נמצאים גם שני גברים, אמט (ג'ון גאלאגר ג'וניור) ובעל המקום, הווארד (ג'ון גודמן), הטוען שהציל אותה לאחר שמשך אותה לאחר תאונה שעברה עם מכוניתה, שהתרסקה בכביש המהיר.

בהמשך הוא מספר לה שהעולם שבחוץ כבר לא בטוח עבור בני האדם, מאחר שהתרחשה מתקפה כימית מסתורית נגד האנושות. מישל לא בוטחת בהווארד ובחברו אך אין לה שום דרך לדעת האם דברי הווארד אמתיים או שהוא פסיכופת עם אג'נדה זדונית. עם ברדלי קופר. 103 דקות.

דרך קלוברפילד 10 - מועדי הקרנה

   "איום מיידי" (ארה"ב 2015)

אקשן. סרטו של סטיבן ס. מילר. הארי (קלן לוץ), אנליסט ברשות ממשל אמריקנית, משתוקק להיות סוכן שטח של הסי.אי.איי, בדיוק כמו אביו, לאונרד (ברוס וויליס). אלא שלפתע נחטף אביו על ידי טרוריסטים המשתוקקים להניח ידם על נשק סייבר רב עוצמה, בעל פוטנציאל לגרימת נזק בלתי הפיך לארצות הברית ולעולם החופשי כולו.

הארי, המונע על ידי טרגדיית עבר, יוצא למשימה משולבת. עליו להציל את אביו ולמנוע את הקטסטרופה שתתחולל בעולם אם יצליחו הטרוריסטים במזימתם. הארי יודע שכישלון הוא לא אופציה והוא חדור מוטיבציה עזה להוכיח שהוא יכול להיות סוכן סי.אי.איי מיומן. 83 דקות.

איום מיידי - מועדי הקרנה

   31/03/2016   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע