סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קולנוע
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ביקורת
 
מאת: נחום מוכיח עולים השבוע: הלהקה האחרונה בלבנון
 

 
 
עופר שכטר תקוע בלבנון, המשכון שלישי מבולבל ל"צופן דה וינצ'י" ושאפו ל"נפלאות החושים"


"הלהקה האחרונה בלבנון" (ישראל 2016)
 
קומדיה. סרטם של איציק קריחלי ובן בכר. קובי (עופר שכטר), שלומי (עופר חיון) ואסף (אורי לייזרוביץ') הם שלושה חברים, חלק מלהקה צבאית המופיעה בפני חיילי צה"ל השוהים בלבנון. אלא שבוקר אחד כאשר הם מתעוררים, מתברר להם שהם לבד בשטח, לאחר שצה"ל נסוג מלבנון והם הושארו מאחור. השלושה הם יותר זמרים, ליצנים וחזקים בדאחקות מאשר בגילוי תושייה ברגע מצוקה שכזה, אבל כשאנשי החיזבאללה מתקרבים אליהם הם יצטרכו לגייס את כל המעוף והיצירתיות כדי לצאת מהצרה אליה נקלעו ולחזור בכוחות עצמם לישראל. בשלב זה ייפתח מסע סהרורי של השלושה להגשמת המטרה. עם רודי סעדה, עמי אנידג'אר, דניאל גל, דנה פרידר. 103 דקות.
 
הרעיון טוב בבסיסו, אבל התסריט לא הומוגני ולא מגובש עד הסוף. אם זו הייתה אמורה להיות פארודיה מטורפת, אזי התסריטאים והבמאים היו אמורים לקחת את הפרויקט למחוזות אבסורד הרבה יותר רחוקים. במקום זאת הם יצרו מעין סרט מסע עם דאחקות. קצת סוריאליסטי, פה ושם  צחוקים, שירים וקטעים ורבאליים ומימיקות מדליקים. אבל בגדול, התסריט סובל מחוסר אחידות, ובאין קונספט ברור הסרט, שיכול היה ללכת לכיוון של הכלאה בין "הלהקה" ו"זוהי סדום", מרגיש די מפוספס.
 
הלהקה האחרונה בלבנון – מועדי הקרנה     
 

  


הלהקה-האחרונה-בלבנון1.jpg
הלהקה האחרונה בלבנון (צילום: יח"צ)

"התופת" (ארה"ב 2016)
 
מתח. סרטו של רון הווארד, פרק שלישי בסדרה על פי ספריו של דן בראון. חוקר הסמלים רוברט לנגדון מוצא עצמו בבית חולים בפירנצה, מבלי להבין כיצד הגיע לשם. הרופאה שמטפלת בו, סיינה (פליסיטי ג'ונס) מנסה לרענן את זכרונו וכאשר אישה הלבושה בבגדי שוטר פורצת לבית החולים ומנסה לחסלו, האחות מבריחה אותו לביתה. מתברר כי כמה גורמים מנסים לאתר את לנגדון ולהוציא ממנו שפופרת בה הוא מחזיק, שבאמצעותה ניתן לשחרר וירוס קטלני שישמיד את מחצית מתושבי כדור הארץ. רוברט וסיינה פותחים במסע משלהם לאיתור ערכת הווירוס והשמדתה לפני שאסון נוראי יפקוד את המין האנושי. אבל הרודפים אחריהם לא מוכנים להרים ידיים וייפתח אחריהם מרוץ גורלי ברחבי אירופה, כדי להגיע לפניהם אל הווירוס המסוכן. עם עומר סיי, בן פוסטר, אירפאן חאן. 121 דקות.
 
הסרט הראשון בסדרה, "צופן דה וינצ'י", היה מנוסח היטב ומגובש לשיטתו. "מלאכים ושדים" איבד כיוון ו"התופת" כבר לגמרי לא בכיוון. כבר מתחילתו, כשלנגדון מתעורר בבית החולים, ניכרת בעיה של חוסר אמינות בהתפתחות העלילה. וחוסר ההיגיון המינימאלי רק הולך וגובר ככל שהסרט מתקדם. וגם אם לא מחפשים היגיון צרוף ברצף הקולנועי, עדיין חובה לאתר איזשהו קו שעל פיו מתנהל הסיפור, ואין כזה. הקשר בין הסמלים והאיקונות שלנגדון וסיינה מאתרים בנקודות שונות - לאתרים אליהם הם ממהרים, נראה מקרי לחלוטין, שלא לומר חלטוריסטי. במקרה הטוב. מה שיש בסרט בכל זאת אלה נופי פנוראמה יפים, אורבאניים בעיקר, ואקשן נון-סטופ, זורם ואפילו סוחף. אבל מרכיבים אלה כשלעצמם לא יכולים להפוך סרט מפוזר ומבולבל ליצירה הראויה להתייחסות.    
 
התופת – מועדי הקרנה  
 

  
 
"נפלאות החושים" (צרפת 2015)
 
דרמה. סרטו של אריק בנאר. חייה של לואיז (וירג'יני אפירה), המתגוררת בפרובאנס, מורכבים. היא מנהלת מלחמת הישרדות לא פשוטה במטרה להמשיך ולהחזיק בחיים את העסק שהוריש לה בעלה. במקביל עליה גם לטפל ולגדל במסירות את ילדיה. ולתוך הסיטואציה הזו נכנס מקרה מצער בלתי צפוי. באחת מנסיעותיה פוגעת לואיז במכוניתה בפייר (בנז'מין לאוורן). הוא אמנם לא מתרגש כל כך, אבל היא אחוזת רגשי אשמה ומזמינה אותו לביתה. מהר מאוד מתברר ללואיז שפייר אדם לא שגרתי, מוזר בהליכותיו ובפיסתו את החיים. אבל דווקא המוזרות והשונות שלו מסקרנים ומאתגרים אותה, ובין השניים נרקם קשר מיוחד. 100 דקות.
 
מהסרטים היותר אורגינליים ואותנטיים שנראו כאן בזמן האחרון. הוא מבוסס לכאורה על "קלישאת" הוא והיא, אבל הוא הרבה יותר מזה. פייר שונה מכל אדם שלואיז פגשה, אבל הבמאי בנאר נוהג בתבונה כשהוא לא מגדיר בדיוק את ה"סריטה" שלו. הוא חיבר תסריט בו הקשר בין לואיז ופייר אניגמטי, לא  דומה לדיאלוג המתנהל בדרך כלל בין אישה וגבר. במרקם היחסים ביניהם יש המון עליות וירידות, ובכך גם כוחו של הסרט המקסים הזה. הוא מצליח לרגש ולהפתיע כל פעם מחדש. שני השחקנים נהדרים, אבל ראויה לציון מיוחד עבודתו של לאוורן. הוא לא הצטייד במניירות כאלה ואחרות לצורך גילום פייר, אלא שאב מהדמות את אופייה, הרגליה ודפוסי התנהגותה, ועשה זאת באופן הכי נאיבי ונוגע ללב. שאפו.
 
נפלאות החושים - מועדי הקרנה

  


"חיים משוגעים" (איטליה 2016)

 
דרמה. סרטו של פאולו וירזי. ביאטריצ'ה (ולריה ברוני טדסקי) היא אריסטוקרטית שמכירה את כל גדולי איטליה, בהם גם השופט ששלח אותה לאשפוז. ואילו דונאטלה (מיקאלה רמאצוטי) היא צעירה שניסתה להתאבד לאחר שבית המשפט הורה לקחת ממנה את בנה. שתיהן מאושפזות במוסד פסיכיאטרי בטוסקנה. למרות השוני התהומי הקיים ביניהן, ברגע שהן מגלות את האופציה להימלט מהמקום, בעת שהן שוהות בפרויקט חינוכי מחוץ למוסד, הן עושות זאת יחדיו, בכוחות משותפים. בהמשך הן עולות לאוטובוס ויוצאות למסע הרפתקאות מטורף, שיעמיד את כל איטליה על הרגליים, ובמהלכו הן עצמן תלמדנה את הקסם של היותן נשים לא מושלמות. 118 דקות.
 
חיים משוגעים – מועדי הקרנה  
 

  "כלב מי שמנגן" (ארה"ב 2016)
 
אנימציה. סרטו של אש ברנון. בודי הוא כלב שמירה מכפר קטן בהרי ההימלאיה. אביו, קמפה, משמש כשומר כפר הכבשים, ג'וב שעובר בירושה מדור לדור. בעבר הציל קמפה את הכפר מהתקפת זאבים וכיום הוא מנסה ללמד את בודי את התפקיד. בודי יודע שלמרות מאמציו, לעולם לא יוכל להיכנס לנעלי אביו. הכל משתנה כשמטוס עובר בשמיים ומתוכו נופל מכשיר רדיו המנגן שיר של אנגוס סקטרגוד, זמר רוק ותיק. משהו ניצת אצל בודי והוא מחליט לבדוק את העולם המוזיקלי החדש שנגלה לו, אפילו במחיר של גרימת אכזבה לאביו ועזיבת ביתו. פליטווד, חכם הכפר, מפציר בקמפה, לאפשר לבודי לנסות את מזלו. אבל כל מסעותיו של בודי רק יגלו לו עד כמה קיים בו הצורך הפנימי להמשיך את מורשת משפחתו. 89 דקות.
 
כלב מי שמנגן – מועדי הקרנה    


13/10/2016   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע