סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2021 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הפסטיבל הבינלאומי ה-9 של הקאמרי
 

 
 
הפסטיבל מציג השנה מחזאות בינלאומית אקטואלית בנושאים בוערים והצדעה לחנוך לוין ואיבסן


הפסטיבל הבינלאומי ה-9 של התיאטרון הקאמרי של תל אביב מציג מבחר של מחזאות בינלאומית  אקטואלית בנושאי מלחמות, פליטים ומהגרים, וכן הצדעה למחזאים חנוך לוין והנריק איבסן.

הצדעה למחזות חנוך לוין
 
אשכבה והרטיטי את ליבי החוגגות כל אחת כ-500 הצגות, מלאכת החיים של תיאטרון הויקסנהואז מבודפשט הונגריה בבימויו של הבמאי הישראלי אילן אלדד, יעקובי וליידנטל בבימויו של בנצה קאלו  - הפקת תיאטרון פרינג' בריטית, החייל הרזה - הפקת פרינג' מקומית בבימויה של טל ברנר - סוסיא החייל הרזה, חוזר סוף סוף אל ביתו מהחזית לאחר חמש שנות היעדרות. במציאות של מלחמה שאינה נגמרת הזהות האנושית מתפוררת לכדי אבק.
 
ההצגות יתקיימו בין התאריכים 23-9 בדצמבר בתיאטרון הקאמרי

החייל-הרזה.jpg
                      החייל הרזה (צילום: יהואן שגב)
 
 
מחזות מאת איבסן:
 
עמודי החברה
 
בעיבוד משותף של איתי טיראן וארתור קוגן ובבימויו של ארתור קוגן. איש עסקים במעמד ציבורי-פוליטי בכיר שובה את לב הציבור באישיותו הנלבבת והמעוררת אמון. אט אט מתגלה שמתחת  לעלייתו המטאורית מסתתר סוד אפל של שוחד והונאה. בעקשנות ובעקביות הוא מגן על חפותו ועל ניקיון כפיו עד שהאמת, כדרכה, יוצאת לאור.
 
ההצגות יתקיימו בין התאריכים 24-6 בדצמבר. עמודי החברה
 
אויב הציבור
 
מבוסס על עיבוד עכשווי מודרני לאויב העם  שנכתב על ידי השחקן דן שפירא והבמאי יונתן אסתרקין. בימוי: יונתן אסתרקין. תומס שטוקמן, רופא צעיר ואידיאליסט מנסה לעשות את הדבר הנכון ולהציל את עירו ונקלע לעימות שהופך אותו ל"אויב הציבור" ומאיים על הקריירה שלו, יחסיו עם משפחתו וחבריו ואפילו על חייו.  הקשר בין הון, שלטון ותקשורת בעידן ה"שיימינג" הציבורי הוא הנושא העיקרי והאקטואלי של המחזה המשלב וידאו ארט ומוזיקה חיה, מבוצעת ומנוגנת על ידי השחקנים.
 
ההצגות יתקיימו בין התאריכים 31-12 בדצמבר. אויב הציבור
 
מפגש בעקבות פר גינט
 
לאור הצלחת ההצגה פר גינט של אנסמבל עיתים והתיאטרון הקאמרי יתקיים ערב מרתק עם זוכת פרס ישראל רנה ירושלמי והשחקנים דורון תבורי, נועם בו אז"ר, ירדן גלבוע ועומרי רווה. במהלך הערב ישולבו  קטעי משחק ווידאו מההצגה.
 
המפגש יתקיים ב-20 בדצמבר ב-20:00. הכניסה חופשית. פר גינט - מפגש
 
מחזאות בינלאומית אקטואלית:
 
לני - תיאטרון לאומי סלובקיה
 
מחזה מקורי מאת ואלרי שולצקובה ורומן אולקזאק, בימוי: ואלריה שולצקובה. מפגש פיקטיבי בין ג'וני קרסון המנחה של תכנית האירוח הפופולארית "טונייט שואו" שזכתה לאחוזי הצפייה הגבוהים ביותר באמריקה, ללני ריפנשטאל, שהייתה "במאית החצר" של היטלר. העבר של לני הופך להיות הנושא העיקרי שהצופים בראיון מתעניינים בו. מהי אחריותו של האמן כלפי יצירתו? מה הם הגבולות בין עבדות לבין אידיאולוגיה? בין השתתפות פעילה בבניית משטר לבין יצירת אמנות?
 
ההצגה תתקיים ב-11 בדצמבר בשעות 17:30, 21:00. לני


לני01.jpg
לני (צילום: ג`יקוב קלימו)

 
בגלות - תיאטרון מרג'יאנשוילי, גיאורגיה
 
התיאטרון העירוני מרג'יאנשוילי, מטביליסי גיאורגיה בימוי: לאבן טסולדזה. הצגה ללא מילים עם מוזיקת כליזמרים חיה על הבמה. כשחייהן השלווים והמאושרים של שתי משפחות יהודיות מאוימים לפתע עד כדי הרס וחורבן, אנחנו מיטיבים להבין את מילות הקנאה והשנאה שהביאו לאסונן. הזעקה לעזרה של החפים מפשע נופלת על אוזניים ערלות ושונאות של המדכאים. כאילו הכול הגיע אל קיצו... איך שלא יהיה אי אפשר לנצח את אלו שאפילו בעת חורבנם מתכוננים לניצחון בעתיד...
 
ההצגה תתקיים ב-19 ו-20 בדצמבר בשעה 20:30. בגלות

בגלות-01.jpg
בגלות (צילום: Beka javakhishvili) 
 
אין ארץ יפה מזו - קרפלד מישנגלדבר, גרמניה
 
מאת: לותר קיטשטיין וחוסיין מיכאל סירפיסי, בימוי: מתיאס גרט. פליט סורי בגרמניה מבקש להצטרף למקהלה השרה שירי עם גרמניים אידיאולוגיים. לאט לאט נחשפים חברי המקהלה לסיפורי הפליטים  ומשתלבים בחוויותיהם האישיות.
 
ההצגה תתקיים ב-13 ו-14 בדצמבר בשעה 20:30. אין ארץ יפה מזו
 
יעקובי וליידנטל - Eternels Vagabonds, בריטניה
 
בימוי: בנצה קאלו. יעקובי וליידנטל  קומדיה גרוטסקית ,משולש אהבה שבו שני חברים טובים מחזרים אחר אישה בעלת ישבן גדול. חברותם הקרובה של יעקובי וליידנטל נהרסת על ידי מרדף השווא שלהם אחר האושר. המחזה  שהוצג ראשונה בתל אביב ב-1972  זכה לביקורות מהללות. ומועלה בהצלחה מרובה בכל רחבי העולם. ההפקה הנוכחית, שתורגמה על ידי שיר פרייבך, היא  הצגת הבכורה של קבוצת התיאטרון הבינלאומית Eternels Vagabonds, שמקום מושבה בלונדון. הקבוצה שמה לעצמה כמטרה לחשוף את הקהל הבריטי, למחזאים ישראלים ומזרח-אירופאים ידועים.
 
ההצגה תתקיים ב-9 ו-10 בדצמבר בשעה 21:00. יעקובי וליידנטל

יעקב-וליידנטל.jpg
                               יעקובי וליידנטל (צילום: Eternels Vagabonds) 
 
כמעט ואיננו  - Two Destination Language, בריטניה
 
רעיון ומשחק: קתרינה רדבה ואליסטר לאוני, בימוי נוסף: שרלוט וינסנט. "כמעט ואיננו" הוא מופע טראגי קומי על ההסתלקות הבלתי נמנעת שלנו. יצירה המתבוננת בפני הכול כך ידוע וכל כך בלתי ידוע – היותו של היצור האנושי בן חלוף. שילוב של תנועה ודממה מוחלטת, שפה ותרגום. עבודה דו-לשונית זו היא מצגת פשוטה ויפה על האופן בו אנחנו מתמודדים עם אבדן. שני השחקנים על הבמה נתמכים על ידי 400 פרחים חיים שמהווים רקע לסיפור זה של הישרדות. ההצגה זכתה בפרס ב-2014 על מקוריות, חדשנות ונסייניות.
 
ההצגה תתקיים ב-14 ו-15 בדצמבר בשעה 21:00. כמעט ואיננו  

שלושה חורפים - התיאטרון הלאומי של קרואטיה, זאגרב
 
מאת: תנה סטיביצ'ץ, בימוי: איביקה בולג'ין. סיפורן של שלוש שנים במשך שלוש דורות, לאורך שלוש מלחמות במשך שלושה חורפים שונים, בקרואטיה השסועה. החל ממלחמת העולם השנייה  ועד מלחמת האזרחים שפרצה לאחר ההתנתקות מהגוש הסובייטי.המחזאית תנה סטיביצ'ץ  נחשבת לאחד הקולות צעירים הבולטים במחזאות כיום. המחזה עלה בתיאטרון הנשיונל הבריטי וזכתה  לביקורות מהללות.  
 
ההצגה תתקיים ב-6 ו-7 בדצמבר בשעה 21:00. שלושה חורפים


הפסנתרנית מדרך וילסדן

 
עיבוד ובימוי: הירשי פלדר, ביצוע - מונה גולאבק. מבוסס על הספר "הילדים מדרך וילסדן: אחרי הקינדר טרנספורט – זיכרון של מוזיקה, אהבה והישרדות". המחזה, שתרחש בוינה ב-1938 ובלונדון בתקופת הבליץ, מספר את סיפורה האמיתי ומעורר ההשראה של ליזה יורה, פסנתרנית יהודיה צעירה, החולמת על קונצרט הבכורה שלה באולם קונצרטים מהולל בוינה. עם עליית הנאצים  משתנים חייה  מלבד אהבתה למוזיקה ודבקותה בחלומה. מונה גולאבק, הפסנתרנית עטורת הפרסים, מבצעת מבחר של יצירות מוזיקליות נודעות במשולב עם סיפורים אמיתיים מרגשים, המנציחים את סיפור ההישרדות של אמה. היצירה חדורת תקווה ומדגישה את כוחה המרפא  של המוזיקה. הפסנתרנית מדרך וילסדן מגיע לתיאטרון  הקאמרי  לאחר סיבוב הופעות שזכה לשבחי הביקורת ולאהבת הקהל בני יורק, בשיקגו, בבוסטון, בלוס אנג'לס, בסן דייגו ובלונדון.
 
ההצגה תתקיים ב-11 ו-12 בדצמבר בשעה 21:00. הפסנתרנית מדרך וילסדן

הפסנתרנית01.jpg
הפסנתרנית (צילום: eighty eight LLC) 
 
מלאכת החיים - תיאטרון הויקסנהואס, בודפשט
 
בימוי:
אילן אלדד, תרגום להונגרית: פארטי נאגי לאיוס. בני זוג ישנים בשלווה במיטתם המרווחת. באמצע הלילה הבעל חש כאבים עזים בחזהו. הוא משוכנע שמדובר בהתקף לב וכי מותו קרב. כשהוא מהרהר בחייו הוא מגיע למסקנה שבזבז אותם לשווא ומאשים בכך את אשתו הישנה בשקט לצידו. מחזהו הווירטואוזי, הקומי-טראגי של חנוך לוין, מתייחס למאבק המתוק-מריר-נואש בין בני זוג; המלחמה המתמשכת נותנת ביטוי לשאלות הקיומיות בחייו של כל זוג באשר הוא.
 
ההצגה תתקיים ב-16 בדצמבר ב-12:00 וב-17 בדצמבר בשעה 20:00. מלאכת החיים

ימי העיר - התיאטרון הקאמרי וורונז', רוסיה
 
בימוי: מיכאיל ביצ'קוב. המחזה הדוקומנטרי על העיר וורונז' ברוסיה, מבוסס על ראיונות רבים עם תושבי העיר  שאספו השחקנים  ועובדו למחזה המכיל סיפורים על אנשים בגילאים שונים, בעלי מקצועות שונים ומעמד חברתי שונה. הצעירים מדברים על חייהם האישיים ועל הניסיון לקיים קשר עם אנשים אחרים ולהשפיע על המציאות המקיפה אותם. בזיכרונות של הדור המבוגר יותר, ניתן למצוא שינויים גיאוגרפיים ונוסטלגיה לימים עברו, ימים של מסיבות ריקודים ופיקניקים באוויר הפתוח. תושבי וורונז' מדברים על חייהם ועל יחסיהם המורכבים עם המולדת הקטנה שלהם.
 
ההצגה תתקיים ב-17 ו-18 בדצמבר בשעה 21:00. ימי העיר
 

הצגות הפסטיבל יתקיימו בין התאריכים 23-6 בדצמבר 2016 באולמות תיאטרון הקאמרי. להזמנת כרטיסים: 03-6060960 או באתר24/11/2016   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע