סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
הצגות לילדים, מופעים לילדים
לוח האירועים 2022 ינואר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל א-ז'אנר מצהיר נאמנות
 

 
 
בין משתתפי הפסטיבל בתמונע: נעה דר, סמדר יערון, רותם תש"ח,  אריאל כהן וקרן אידה נתן


פסטיבל א-ז'אנר התשיעי לעבודות הנוצרות מתודעה בין תחומית ופורצות את גבולות הז'אנר, יוקדש לנושא "הצהרות נאמנות". הפסטיבל יתקיים בינואר בתיאטרון תמונע בתל-אביב.
 
את הפסטיבל אוצרים יאיר ורדי ונאוה צוקרמן ולדבריהם : "החיים מעמידים את שאלת הנאמנות במבחן כל רגע מחדש, ולכן החלטנו להקדיש את הפסטיבל השנה לנושא הצהרות נאמנות. נאמנות אף פעם לא באה לבד, היא תמיד מופיעה כהתנגשות: הנאמנות לערכים מול הנאמנות לעצמך, נאמנות לאחרים ולמשפחתך, לבני או בנות זוגך, למוסד, לחברה, למדינה, למדיום.

"שאלת הנאמנות מאפשרת תחושת שייכות למשהו, למישהו, ועונה על שאלות זהות. מטבעה היא מכריחה להגדרה, יוצרת גבולות ברורים, ותוך כדי כך מולידה גם את הבגידה. שאלת הנאמנות מהדהדת עכשיו יותר מתמיד ודורשת הצהרה מחדש. הפסטיבל מבקש לעסוק השנה בתווך שבין הנאמנות כרגש לבין ההצהרה כפעולה, כשפה וכפעולה בשפה".
 
למעלה מ-20 יוצרים ומבצעים התעמתו עם הסוגיות האלו, ומביאים לפסטיבל נקודות מבט שונות על הצהרות נאמנות. כמסורת הפסטיבל האירועים יתרחשו בכל רחבי התיאטרון - החל מהבמות הקונוונציונליות ועד למסדרונות ומאחורי הקלעים
 
תחת הכותרת "הצהרות נאמנות" ישתתפו בפסטיבל נעה דר,  סמדר יערון, רותם תש"ח, נאוה פרנקל, שלי פלמון, נבו רומנו, אריאל כהן, אסנת קלנר, קרן אידה נתן. כן יכלול הפסטיבל שתי הצהרות אורחות – של  להקת המחול Fattoria Vittadini  מאיטליה בעבודתה של מאיה וינברג  ושל נועה שדור בבכורה לסרטה "קאנטרי קלאב"
 
בנוסף תתקיים גם הצהרה אישית - שעה מיוחדת בפתיחת כל ימי הפסטיבל של הצהרות נאמנות אישיות של פוליטקאים, אומנים, ואנשי רוח.
 
את הפסטיבל ינעל פאנל מסכם בהשתתפות היוצרים, המבצעים ואנשי רוח ביום שבת 22 בינואר 2011 ב- 22:30 הכניסה חופשית. 
 

הצהרות נאמנות

חודוד

מאת רותם תש"ח ובביצועו. המושג נאמנות מחייב קונטקסט. לאורך מאות שנים המושג נקשר ישירות לשיעבוד של אדם אחד לאחר: עבד לאדון בתרבויות העתיקות, ואסל לסניור בימי הביניים וכיו"ב, כשעל פי רוב המונח הנוקשה 'נאמנות' תמיד הצריך טקס שכלל שבועה כלשהי. כיום אנחנו נדרשים להישבע אמונים בטקס החתונה, או להישבע שבועת אמונים למדינה. במקרה של ישראל - בסוף הטירונות בצה"ל. בזמן האחרון נשמעות הצעות חוק ודרישות שונות לשבועות אמונים נוספות למדינה, לדגל ולהמנון. למרות אינסוף המשמעויות האפשריות של המושג, נדמה שמשמעותו העיקרית כיום היא הנאמנות לרעיון הזהות. בישראל - לזהות היהודית, על אף שההגדרות למיהו יהודי שונות ביותר זו מזו ובמקרים רבים סותרות זו את זו.

טקסט: רותם תש"ח בהשראת ובציטוט טקסטים מספרה של פטימה מרניסי: Dreams of Trespass: Tales of a Harem Girlhood. 
 
הדומם והמחכה לתורו
 
מאת נעה דר ובביצועה. "אני מאמין" - שירו הקאנוני של שאול טשרניחובסקי, שנכתב מתוך מצוקה, לפני יותר ממאה שנים, באודסה - עוסק באמונת המשורר ביכולת האדם ליצור חברה צודקת, שוויונית ואמפטית לאחר. הוא מביע את תקוותו לשחרור לאומי ולשלום בין העמים. השיר אומץ על ידי התנועה הציונית-סוציאליסטית והפך למעין המנון וגם לשיר ערש פופולארי שדרכו נמסרו תקוות, חלומות, אזהרות והוראות פעולה לדור הבא.  תקפותו העכשווית של הטקסט - נבחנת כאן באמצעות תרגומו לשפה הערבית ושינוי הלאום והמין של הדובר/ת.
 
טקסט: שאול טשרניחובסקי, לחן מקורי לשיר: טוביה שלונסקי, לחן מחדש, עיבוד ותזמור: אריק שפירא, זמרת: רנה חורי, נגן כינור: יוסוף מחול, תרגום לערבית: ראנן מסראווה. 
   
שירה בציבור למיטיבי לכת (בידון וופא פש ג'ינסיי)
 
מאת סמדר יערון ובביצועה,  המרכז לתיאטרון עכו. חברים לנשק, אחי גיבורי התהילה, נרגשת לחלוק אתכם בבכורה עולמית שיר חדש שהלחנתי במיוחד לכבוד ארועי א ז'אנר 2011 ובפרוס עלינו שנה חדשה של התעלות על עצמינו. בואו, בואו, בואו, בואו לשיר איתי ,יכול להיות נחמד לשיר ביחד, יחד, יחד, יחד נמשיך את החלום. הקלטת דמו: היית'ם אבו-חאמד.
 
תרגיל משותף ראשון          
 
מאת שלי פלמון ונאוה פרנקל ובביצוען. תרגיל משותף לשתי יוצרות. אישי במידת הסמיכות בה חולקות שתיהן את עולמן ואת שפתן, ואישי בתשוקה לקרב בין העולמות בלא למזגם. קירוב העולמות אינו מסובך. הנאמנות לקרבה מתמדת, שאין בה פורקן של מיזוג, היא העבודה הקשה. זוהי "רשות הרבים" שנולדה ממפגשינו השבועיים.
 
כללים ומעשי קונדס         
      
מאת נאוה פרנקל,בשיתוף נבו רומנו ובביצועו, הופעה מוזיקלית: סיגי ידגר. זהו תרגיל על שפת הגוף בבואו במגע עם מה שאינו הוא עצמו, תרגיל בו מקיים הקהל נקודת אחיזה מרכזית ( ומקום של אמון) למבצעו. טיול בשול הבמה ובשוליו של נבו.
 
חיות זרות
 
מאת ובביצוע אריאל כהן ואסנת קלנר.רצון להוט של שני ישראלים לעשות מופע הבנוי מקשת אמנויות בימתיות.
התוצאה, הנובעת מעבודת מחקר, היא ארכיון אפוקליפטי אימפריאליסטי המוגש בצורת פירמידה של חיות ולאומים. 

Portraying Sovereignty
 
עבודת גלריה מיוחדת מאת קרן אידה נתן. סרט היי דפנישן 60 דקות, צבע, אנגלית עם כתוביות לעברית. זוהי ההתחלה של סדרת ראיונות מטבח עם אמני פרפורמנס, כוריאוגרפים, יוצרי סרטים, ואמנים פלאסטיים, במטבחה של המארחת מרי אנטואנט.

האורחים הם חברים: אמנים אמיתיים אשר שייכים לסצנה קטנה היוצרת את סצנת הפרפורמנס של ברלין. הראיונות הללו משמשים כפורטרט של האומנים, של רוח התקופה ושל המציאות הסוציאלית והכלכלית בה רוב האמנים חיים כיום.
 
קונספט ובימוי: קרן אידה נתן. סאונד ומצלמה: אנגלה אהנדרסון, תיאוריה: גילי בן צבי. דרמטורגיה: יאיר ורדי. עריכה: קרן אידה נתן, אנגלה אהנדרסון וגילי בן צבי. אורחים: אנטניה באר, ארנשה מרטינז, אולי ארטל, איסבל ספנגלר, גיזה שראמל.

   


 
הצהרות אורחות
 
MY TRUE SELF
 
מאת מאיה וינברג בביצוע להקת המחול האיטלקית Fattoria Vittadini.קבוצה של 11 רקדנים מנסה להתפרק.
כל אחד מהם שואף להיפרד מהקולקטיב, לחקור ולממש את התשוקות, הפנטזיות, והצרכים שלו. תוך דיאלוג מתמיד עם הסיטואציה הקבוצתית, הם מנסים לייצר לעצמם את הדימוי האולטימטיבי. או אולי את הנרטיב האלטרנטיבי. או אולי את האני החבוי-הפנטסטי. ואולי, בעצם, כל אחד רוצה את "האמיתי" שלו. המסעות הפרטיים של הפרפורמרים מולידים טקסים אנונימיים ואינטימיים ומפגשים מכוונים ומזדמנים, ההופכים את הבמה לגלריה חיה ונושמת.
 
כוריאוגרפיה: מאיה וינברג. דרמטורגיה: שיר פרייבך. רקדנים: מתייה אגאטיילו, קיארה אמיליו, צ'זרה בנדטי, נואמי ברשייאני, פייר-אדולפו צ'ולי, מאורה די וייטרי, גבריאל מארה, ריקרדו אוליבייר, פרנצ'סקה פנזו, מארי-ג'וליה סראנטוני, וילמה טרוויזאן.

 
"קאנטרי קלאב" - סרט מחול
 
סרטה של נעה שדור בשיתוף עם שחר אמריליו.הרפתקאותיהן של ארבע דמויות הפולשות לתחומי הקאנטרי קלאב המקומי ליום כיף שלא יישכח. הערכים המקובלים של גבריות ונשיות עומדים למבחן כשהנשים מחליטות לעקם את החוקים לפי התשוקות שלהן ותופסות את הגברים לא מוכנים. ארוטיקה שקטה, המסתירה תחרותיות אלימה שמאיימת לפרוץ בכל רגע. התשוקה הכאוטית שמניעה אותן לקבוע חוקים חדשים למשחק מולידה עימות כפול – הראשון, בין הסדר החברתי לבין הפרטי והאינטימי, והשני, בין הרצונות המתנגשים של הדמויות. מתוך מערך העימותים הזה נוצרת מערכת כללים חדשה/חלופית הנעה בין פנטזיה למימוש. 20 דקות, ישראל 2010.
 
כוריאוגרפיה ובימוי:נעה שדור. בהשתתפות: אנדראס מרק, אמרי רגב חומש, צוף יצחקי, יסמין פרבר. עריכה: שחר אמריליו. הפקה: אפרת ביגר. צילום: נתאי נצר. מוזיקה מקורית: אופיר ליבוביץ'. עיצוב סאונד: איציק כהן – ג'אנגל סאונד. הלבשה אלין לב הר, נעה שדור.
 
 
הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 22-20 בינואר 2011 בתיאטרון תמונע בתל-אביב. טל': 03-5611211.28/12/2010   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע