סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
הצגות לילדים, מופעים לילדים
לוח האירועים 2022 ינואר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל חדש בתמונע: אקספרימנט
 

 
 
תיאטרון תמונע יחגוג 31 שנים בארבעה ימים של יצירות אמנות בין תחומיות


תיאטרון תמונע חוגג 31 שנים בפסטיבל פרינג' רב תחומי חדש -  פסטיבל אקספרימנט תמונע -  ארבעה ימים של יצירה המותחת את גבולות התיאטרון, המחול, הפרפורמנס, המוזיקה, הקולנוע והאמנות הפלסטית.

הפסטיבל מציע הזדמנות נוספת לצפות במיטב המופעים שעלו בערבים חד פעמיים בתמונע במהלך השנה האחרונה.

אמני הפסטיבל יופיעו בשלושה מקבצים ("אקספרימנטים") שונים. בכל ערב, בזמן כניסת הקהל לפסטיבל יוצגו בכל חללי התיאטרון עבודות של היוצרים הבאים: הילה ורדי, מירב סבירסקי, תכלת ויסטוב, נעמה צבר, סער סקלי וטל פורת. כן יכלול הפסטיבל מופעי מוזיקה.

ייעוץ אמנותי: נאוה צוקרמן.  אוצר א-ז'אנר: יאיר ורדי.  ניהול אמנותי אינטימדאנס: עירד מצליח. ניהול אמנותי מופעי מוזיקה: יונתן קוטנר

מופעי הפסטיבל:   
 
אקספרימנט א'
 
GUNTOP - מיכל הרמן
 
"התשוקה היא ההונאה היחידה שאני מאחל לה שתישאר תמיד." וולטר סרנר. כוריאוגרפיה וביצוע: מיכל הרמן, מוסיקה וייעוץ: רועי בן סירה תודות: דני, טל ונעם פורת . עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2011 בתמונע.
 
"מאומנת"  - קרן אידה נתן ומאיה וינברג
 
העבודה דנה ביחסי פרפורמר- קהל  תוך בדיקה וחשיפה של "חוקי המשחק". זהו עולם יומיומי מינימליסטי, שהפרפורמרית שולטת בו בכל האמצעים המייצרים את האשליה הבימתית.ביצוע: מאיה וינברג.  מוזיקה: Shout  -  TEARS FOR FEARS . ייעוץ אמנותי ותיעוד: שחר בראון. עלה לראשונה בפסטיבל א' זאנר2007 בתמונע.
 
"גם אני יאיר ורדי" – יאיר ורדי

בימוי וביצוע: יאיר ורדי שותפה לבימוי: קרן אידה-נתן, תמונות: גדי דגון/ יאיר ורדי ייסד ואוצר את פסטיבל א-ז'אנר בתיאטרון תמונע.  ביצירתו, ורדי מפגיש בין שני הקשרים השונים שלו אל הפסטיבל: כאוצר צעיר וכיוצר. הוא יצר מופע הבנוי במבנהו כהרצאה, שנשאבה מנסיונו כאוצר הפסטיבל. בתוכה הוא בונה את השיח הנוצר משילוב היצירות בפסטיבל, ואת הדיאלוג בין היוצר והאוצר כצורה אמנותית עצמאית. כך הוא פותח מחדש ובוחן את שאלת מחברי היצירה, ואת הגבולות שבין האמן לבין השיח. עלה לראשונה בפסטיבל אז'אנר 2009 בתמונע. 
  
Feelings - מאיה דוניץ    
 
עבודה שהיא חלק מפרויקט שבו אמנים מגיבים לקטעי יוטיוב על הבמה. רעיון וניהול אמנותי: רננה רז
 
שירה בציבור למיטיבי לכת (לה מווטנא בידון וולה ) עם סמדר יערון
 
סמדר יערון והמרכז לתאטרון עכו מציגים:"חברים לנשק//  אחי גיבורי התהילה // נרגשת לחלוק אתכם בבכורה עולמית שיר חדש שהלחנתי במיוחד לכבוד אירועי א-ז'אנר 2011 //  ובפרוס עלינו שנה חדשה של התעלות על עצמינו//בואו, בואו, בואו, בואו לשיר איתי ,יכול להיות נחמד לשיר ביחד, יחד, יחד, יחד נמשיך את החלום". הוצג לראשונה בפסטיבל אז'אנר 2011 .  
 
אקספרימנט ב'
 
"ציפיות גבוהות"  - דפי אלטבב
 
"להתיש את עצמי בשביל להרגיש!" כוריאוגרפיה: דפי אלטבב רקדניות שותפות יוצרות: רוזלינד נוקטור, אוליביה קורט-מסה. רעיון מוזיקלי ויעוץ אמנותי: ניני משה תלבושות: רוזלינד נוקטור מוזיקה: מריה קאלאס-מתוך "רומיאו ויוליה". עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2011 בתמונע. 


הלל קוגן (צילום: גדי דגון)

"פיטיפי"  - לאו לרוס
 
The external marks are certain signs of the affections of the soul. מוזיקה: ke & Tina Turner, Gold Panda, Roy Orbach and Nina Simone טקסט: לאו לרוס. תרגום ועיבוד: יוסי טייב. עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2011 בתמונע.
 
Three Toweres  - יוני בן טובים ואמילי אריס
 
סרט בן 12 דקות (איטליה/בריטניה 2006) . בכפר מרוחק באיטליה זוג איכרים זקנים נםגשים במקרה עם תייר סקוטי המספר להם על נפילתם של שני בניינים בניו יורק. סרט הוצג בפסטיבל א-ז'אנר 2006 בתמונע בבכורה ישראלית.
 
"אמה צונץ  - הקראה"  - אריאל אפרים אשבל, קרן אידה נתן

העבודה מבוססת על הסיפור הקצר "אמה צונץ" מאת בורחס, המגולל את סיפורה של פועלת יהודייה צעירה המחליטה לנקום על עוול שנעשה לאביה והכתים את משפחתה. בדרכה אל הנקמה המתוקה עוברת אמה מסע היטהרות שהוא גם טקס חניכה לעולם יצרי של תשוקה ומוות. בימוי הקראה: קרן אידה נתן. מאת חורחה לואיס בורחס.  תרגום: יורם ברונובסקי . סנריו וסקור: אריאל אפרים אשבל. יצירתו של אריאל אפרים אשבל עלתה לראשונה בפסטיבל א ז'אנר 2006.  נכתבה מחדש בשנת 2011 העלאה מחודשת של יצירתו במיוחד לפסטיבל בבימויה של קרן אידה נתן.

"פולחן האביב" - הלל קוגן
 
"מימוש יצרים וכיבוש, בדחיפות, ובהזדמנות". כוריאוגרפיה וביצוע: הלל קוגן.מוזיקה: איגור סטרווינסקי. עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2011 בתמונע.
 
אקספרימנט ג'

ישראליקות -  שלוש עבודות מאת רותם תש"ח - שלוש שנים, שלושה פסטיבלים ביחד על במה אחת.
 
"ישראליקה"

מופע – הרצאה "דרך ארץ" כפרוטוקול התנהגותי, התנהלותי – כוריאוגרפי של התרבות הישראלית. מושגים ראשיים המשחקים תפקיד בלוגיקה של הטיעון הם ה"רחבה" הישראלית, הפרופגנדה הציונית של מערכת החינוך ובייחוד ימי-זכרון והצפירות הנלוות, וחשיבות הכדורגל כמייצר פרדיגמות גופניות. כתיבה וביצוע: רותם תש"ח. עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2011 בתמונע.

"קורפורפוליס"

אנלוגיה בין אדם למדינה. תיאור חייה של כרמית בוריאן, אלופת הארץ לשעבר בהתעמלות מכשירים, במונחים מדיניים: המוח הוא השלטון, החמצן הוא המטבע המדיני, השרירים הם הפרובינציות, העורקים והורידים הן האוטוסטרדות והתאים הם האזרחים. ניסיון לחשוב את מושג ה'עצמי' לא דרך תבניות פסיכולוגיות כדיי לראות אם ניתן לחלץ תובנות חדשות לגבי מהותו של הייצור האנושי. יצירה, ריקוד, תלבושות, טקסט: רותם תש"ח וכרמית בוריאן. עלה לראשונה בפסטיבל אינטימדאנס 2010 בתמונע.
 
"חודוד"

רותם תש"ח בניסיון להבין את מקומו והשתלבותו בנרטיב היסטוריה הכללי - מאיפה מגיע היהודי, מה ההבדל בינו לבין הישראלי, למה יש סכסוך בין ערבים לישראלים, בין נוצרים ליהודים, מה גברי, מה נשי ואיפה משרטטת החברה את הגבולות המקודשים בין מה שמותר למה שאסור. כתיבה וביצוע: רותם תש"ח. עלה לראשונה בפסטיבל א ז'אנר 2009 בתמונע. 
 
מופעי מוזיקה

איש החץ – ישי גרוס

מופע יחיד, מיוחד וחד פעמי שיכלול הופעה חיה בליווי דיסטורשן/שירה/מגאפון לצד אירוח וירטואלי של מיטב אנשי התרבות בארץ. "איש החץ" הוא ישי גרוס, המוכר כפרונטמן והמוח מאחורי הלהקה "שני/אחרון/אוקטובר".


"להקת הפשרות" (תמונת יח"צ)


הפשרות ואנה ויילד – ריקוד ריקוד מהפכה

להקת האינדי-חתונות "הפשרות" משתפת פעולה עם היוצרת הצעירה אנה ויילד. מופע בימתי אקצנטרי שמשלב בין חומרי אלבומם המתקרב של הפשרות לבין שעשועון לואו-טקי שיאתגר את הלהקה. כל אחד מחברי ההרכב מתחרה בתורו, כשתוצאות המשחק לא רק מכתיבות את סדר השירים אלא גם מעמיד את חברי הלהקה בפני מבחני אומץ דרמטיים: כאב בלתי נתפס, אורח לא צפוי, שיחת טלפון מפתיעה ועוד. אט אט תיווצר דינמיקה מרתקת ומפתיעה בין כללי המשחק הבימתיים והטקסטים המורכבים של הלהקה. 
 
בית - יציבות, תנועה ומחאה

מופע משולב - תיאטרון, מחול, מוזיקה, שירה, וידאו, "ספוקן וורד" ואמנות פלסטית חיה - בנושא יציבות והתפוררות הבית בעריכת מיכאלה למדן.

  
 
הפסטיבל ייערך בין התאריכים 6-3 באוקטובר 2011 בתיאטרון תמונע בתל-אביב. כרטיס: 40 ש"ח. כרטיס משולב לשלושה אירועים: 100 ש"ח.20/09/2011   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע