אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
הצגות לילדים, מופעים לילדים
לוח האירועים 2022 ינואר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל מה שלומי על הגבול
 

 
 
מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי: שנה שנייה לפסטיבל רב-תחומי וחוצה גבולות


מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי בשיתוף עם המועצה המקומית והמרכז הקהילתי  שלומי על שם גרין יקיים זו השנה השנייה את פסטיבל "מה שלומי על הגבול", פסטיבל רב-תחומי חוצה גבולות.

נושא הפסטיבל הוא הגבול: היצירה על הגבול מציעה פלטפורמה לבדוק את גבולות האמנות בכל אספקט אפשרי:גבולות, גדרות, התחלות וסיומים, קצה גבול היכולות, הצורך להגדרת הגבולות, הצורך לחצותם או לא, גבולות פנימיים וגבולות חיצוניים, גבולות הכאן והעכשווי.
 
לאור העובדה ששלומי היא עיירת גבול רחוקה מהמרכז התרבותי בארץ, התפתחה שפה אמנותית ייחודית של שינוי דפוסי חשיבה ולעיסוק במושג של "החיים על הגבול" באמצעים יצירתיים.

הפסטיבל יכלול הצגות של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, הצגת תיאטרון בובות לילדים, יצירה של אנסמבל תיאטרון קהילתי שלומי והצגה חדשה של קבוצת התיאטרון "אורתו-דה". כמו כן יתקיימו במסגרת הפסטיבל שורה של אירועים מיוחדים, הפתוחים לקהל ללא תשלום.

הצגות הפסטיבל

"פרח המדבר"

כתיבה, סיפור, עיצוב והפעלה: יעל ניצן-ארליך, הלחנה וביצוע: גילעד כהן, בימוי: ד"ר אשלי טוביאס, עיצוב תאורה: דב מיאלניק. בין דיונות החול נרקם סיפור מאבקם של שבטי המדבר הנודדים, על ראשי השבטים הנאבקים וילדי המדבר המשחקים ומוצאים את הדרך אל הידידות. על בארות שהתרוקנו, על גבול חומה וגדר וסודו של פרח נדיר.
הצגה פיוטית העושה שימוש בחומרים ראשוניים כמו חול ומים ונוגעת במציאות העכשווית.
ה-19 במאי בשעה 10:00 מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, 15 ₪
 
"נמר נמר ביקור בבית היצירה"

הביקור בבית היצירה הינו צעד נוסף במחקר האמנותי של אנסמבל שלומי הבוחן את מעשה היצירה וגבולותיה.
ההצגה הנוכחית מאפשרת לאורחים לחוות מקרוב את חדוות היצירה של האומן, את המסירות ואהבה,את ההעזה,את הלבטים,את שמחת החיפוש ואת פלא הגילוי. האירוע נרקם מן המפגש  הכמעט בלתי אמצעי, היכן שהכאן ועכשיו, היום יום, החיים, גולשים למפגש אמנותי אשר מטשטש את גבולות המציאות היומיומית והמציאות האמנותית.
העבודה נשענת וסומכת על כל הנבנה בבית יצירה זה ומאפשרת לרוח המקום לחיות כפי שהיא. הכול נמצא וכל המצטרף ברוך הבא. הקהל מוזמן לשוטט במסדרונות התיאטרון, להסיט וילונות, לפתוח דלתות, להסתכל מזוויות שונות על המתרחש. רעיון: פבלו זלצמן, פנצ'ו אדלברג דרמטורגיה: פבלו זלצמן  בימוי: פבלו זלצמן, שגית דמתי ייעוץ אומנותי: דוד מעיין תנועה: נטע פלוצקי עיצוב: פנצ'ו אדלברג, אלן קוז'ינסקי  תלבושות: ברק אביעם עיצוב תאורה: יוסי יודפת מוזיקה: גוסטבו בוסטמנטה  וידאו ארט: פביאן פיטוסי, משתתפים: אלן קוז'ינסקי, בר פסח, ברק אביעם, ברק נחשול, גוסטבו בוסטמנטה, ליטל פרום, מגדלנה קליין, נטע פלוצקי, פביאן פיטוסי, פבלו זלצמן, שגית דמתי, שמחה שמשון. ה-10 במאי בשעה 13:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, 20 ש"ח

נמר-2-ענק-גרסיאלה-חייצנקו.jpg
"נמר נמר" צילום: גרסיאלה חייצ'נקו

Monkey Business


לאחר חורבנו של העולם אנו נחשפים לבוקר בחייהם של משפחת קופי אדם, ששרדו את התופת ונמצאים על הגבול הדק בין שפיות, לבין תוהו ובוהו חדש. הם מנסים לייצר לעצמם שגרה קיומית של חיים נורמאליים, הנשענים על זיכרונות העבר. הסדר הטוב מופר כאשר תינוקם רעב למזון. בשארית כוחותיהם הם מנסים להרגיעו, מחליפים לו חיתול מאכילים אותו בברגים ובונים לו טלוויזיה, אבל איך יסתדרו ללא חשמל?
הצגה אורחת של קבוצת "אורתו-דה - יוצר ובימאי: ינון צפריר במאי שותף: דניאל זעפרני ייעוץ וליווי אמנותי: אבי גיבסון בר-אל עיצוב בובות: שרה פלי עיצוב במה ותלבושות: מיקי בן כנען דרמטורגיה: יפעת זנדני צפריר עיצוב תאורה : אורי מורג ייעוץ הפעלת בובות: אלית וובר, משתתפים: מוטי סבג מייקל גו'ן מרקס, נוגה דאנגלי, ינון צפריר. ה-10 במאי בשעה 17:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, 20 ש"ח


Monkey-Business-רוי-כהן.jpg
"Monkey Business" (צילום: רוי כהן)

"ישנים"

 
דרמטורגיה: דודי מעיין.  בימוי: פבלו זלצמן. מעצב: קלאודיו (פנצ'ו) אדלברג.  טקסטים: האנסמבל. עיבוד טקסטים: שירי ג'ורנו, דודי מעיין ופבלו זלצמן. פיתוח רעיונות: אנגליקה מעיין-קיסר. מוזיקאי: גוסטבו בוסטמנטה. תנועה: נטע פלוצקי. תלבושות: אלן קוז'ינסקי. וידאו ארט: פביאן פיטוסי. עיצוב תאורה: יוסי יודפת. עיצוב תפאורה: יוסי יודפת , אייל בלן. שחקנים: נטע פלוצקי, מגדלנה קליין, פביאן פיטוסי, אלן קוז'ינסקי, שימחה שמשון, ברק נחשול, אדווה לוי גושן, פבלו זלצמן, בר פסח. 
ההצגה עוסקת בנושא האחריות האישית והחברתית של כל אדם ואדם ועולה השאלה מי הקפטן של הספינה?
הקהל מוזמן למסע. ההצגה מתרחשת בחלל דמוי ספינה כאשר הקהל יושב בתוכה והופך להיות חלק מהספינה, במבנה דו קומתי בחלל שבנוי במיוחד להצגה. בהצגה דמויות שמייצגות את החברה הישראלית שלכל אחד סיפור ומבט בזוית ראייתו על נושאים משותפים, ישנים ללא הרף גם כאשר ערים. ההצגה יוצרת הדגשה בין מצב הערות למצב השינה. הצגה רב תחומית המשלבת בתוכה את כל האומניות ויוצרת שפה חדשנית וחווייתית לאורך כל האירוע. ההצגה זכתה בפסטיבל הפרינג' במגן קיפוד הזהב על עבודה קבוצתית בשנת 2008.
ה-10 במאי בשעה 18:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, 20 ש"ח

ישנים-ענק-גרסיאלה-חייצנקו.jpg
"ישנים". צילום: גרסיאלה חייצ'נקו


אירועים חינמיים

"על הגבול"

בימוי: אדווה לוי גושן, ייעוץ אומנותי: אלן קוז'ינסקי. השנה במסגרת פסטיבל "מה שלומי על הגבול" השני, מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי יוצר מתחם מעבדתי. המתחם יפעל כאירוע תיאטרון מתמשך והצופים מוזמנים להיכנס ולחוות בו יחד עם היוצרים עולם המחפש לעבור את הגבולות. הגבול בין האתמול והמחר, הגבול בין הפנטסטי למציאותי.  תלמידי בית הספר וחברי האנסמבל יהיו משולבים במתחם. האירוע הינו אינטראקטיבי- הצופה הינו החוקר והנחקר, המתנסה והצופה. קטעים משחקיים ישולבו עם קטעי התנסות. הצופים יוזמנו להתנסות בעבודה עם קול, חומר, וידיאו ואחרים. התיאטרון שמעבר לכביש המקיים יצירה חוקרת גבולות מבקש להיפגש עם החיים שבצד האחר, עם חיי התושבים . שני עולמות. גבול אחד והרבה גבולות לבדיקה. היוצרים מבקשים לבדוק גם את הגבול הפרוש ביניהם לבין הצופים.
ה-9 במאי בשעה 17:30 – מתחם המרכז הקהילתי ע"ש גרין בשלומי, כניסה חופשית

 
"כשהזמן מתעוות והמוזיקה פורחת"

מופע מוזיקלי של מסע בתחנות חשובות בהיסטוריה של המוזיקה - בימוי ומוזיקה : אופיר אבן אודם  תנועה ומחול: קרנית וולף, בהשתתפות בני נוער. שני חובבי מוזיקה מושבעים בונים מכונת זמן על פי תרשים שנמצא במחברת נשכחת של אבי סבם המדען המהולל אלברט איינשטין ויוצאים למסע מרתק בתחנות חשובות בהיסטוריה של המוזיקה. בכל נקודה היסטורית בזמן אחד ההרכבים יבצעו שיר או קטע מאותה תקופה. הקהל ייחשף למוזיקה קלסית, עברית, ממיטב המוזיקה העולמית וכן מוזיקה של העתיד. לפני תחילת המופע המתחם כולו יהווה תפאורה כשל פסטיבל מוזיקה עם הופעות רחוב קטנות, דוכנים, איפור, להטוטנים והמון צבע.
ה-9 במאי בשעה 18:30 – מתחם המרכז הקהילתי ע"ש גרין בשלומי, כניסה חופשית
 
"שרשרת פנינים"

נשמה אשר סיימה מחזור חיים מוצאת עצמה במימד אחר, שם היא עוברת מסלול הכנה לקראת "גלגול" חיים נוסף, כחלק מאותה הכנה הנשמה מקבלת שרשרת פנינים אנושית. כל פנינה מוענקת על ידי דמות שמימית אחרת אשר מביאה התנסות אישית ומצב מהחיים שיש בו לתרום להתפתחות הנשמה ולפריצת גבולות. ההצגה מאופיינת בשרשרת דמויות ססגוניות ומרתקות, כל אחת מהדמויות מעניקה לקהל את "הפנינה" שלה, וביחד הן יוצרות חוויה תיאטרלית בעלת עומק וחדשנות. הקבוצה החלה את פעילותה באוקטובר 2010, ביולי 2011 העלתה הקבוצה לראשונה את ההצגה "מעגלים" בהצלחה רבה וזכתה לביקורות נלהבות. רעיון: פרי תהליך קבוצתי בימוי: הניג יוסי  מעצבת תפאורה: שייניס מרתה תאורה והגברה: לזמי מאיר תפאורה ואביזרים: וסרמן נפתלי ולזמי מאיר מוזיקה ואפקטים: שמוליק גרליץ. ה-9 במאי בשעה 20:30 – מתחם המרכז הקהילתי ע"ש גרין בשלומי, כניסה חופשית
 
רב שיח בנושא הגבול

בשיתוף בית הספר אורט שלומי ומנהלו אופיר גליק ותנועת הערבות. יתקיים בשני ימי הפסטיבל. מנחה ומשתתף: הרב דן מאוטנר. ברב השיח ייקחו חלק  נוער ומבוגרים אנשים שבמסע חייהם עלה נושא הגבולות מזוויות שונות. חלק מהרב-שיח יתקיים במתכונת של שולחנות עגולים. הרב דן מאוטנר ידבר על הגבול בין דתי לחילוני, ועל המעבר מגבולות הגשמיות לגבולות  הרוחניות.
ה-9 במאי בשעה 11:00 – בי"ס אורט שלומי, ה-10 במאי בשעה 20:00– מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, כניסה חופשית

דן-מאוטנר-ענק-יוסי-גיל.jpg
הרב דן מאוטנר, צילום: יוסי גיל


מסע  דרך הפנים 

מרתון ציור ייחודי בהנחיית ד"ר נורית צדרבוים. עבודה של קבוצה במרתון סגור ואינטנסיבי של יומיים שלמים במקום סגור, לעבודה על חקירה ויצירת דיוקן עצמי. המשתתפים יעבדו ויהיו מרוכזים בעבודה שלהם אך מאידך הם יהיו 'שקופים' במובן זה שהמבקרים בפסטיבל יוכלו לצפות בהם כל הזמן בזמן אמת. יווצרו כאן שני מרחבים. מרחב אחד הוא מרחב ה'מעבדה' ה'יצירה' ששם המשתתפים יוצרים, והמרחב השני הוא המרחב של הפסטיבל שבו מתקיימת תנועה ופעילות של הצופים ומבקרי הפסטיבל שיכולים לראות את מה שקורה 'במעבדה'. הצופים גם יוכלו לעבור בין היוצרים, לשאול שאלות, לדבר ואף לצפות בתהליך לאורך זמן. הפרויקט שנקרא 'דרך הפנים' נגזר מתוך סדנת 'דרך הפנים' המציעה מסע לחקירת העצמי. כל פרט בקבוצה מתמודד עם פעילות יצירתית שמאפשרת לו לבדוק את הגבולות של עצמו עם עצמו, את הגבולות של עצמו בתוך פרט בקבוצה, את הגבולות של הקבוצה וכן גם את הגבולות של הצופים.
ה-9 במאי בשעה 17:00, עד ה-10 במאי בשעה 13:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, כניסה חופשית
 
מבט אחר

תערוכה של היוצרת: גרסיאלה חצ'נקו. תערוכת צילומים של הכפר ערב אל ערמשה הנמצא על גבול הלבנון כפי שצולמו ממבט אחר, תוך מעקב, מחקר ולמידה של שורשיו, אנשיו, אופיו ותדמיתו של הכפר.
ה-9 במאי  בשעה 13:00  עד ה-10 במאי בשעה 22:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלרטנטיבי, כניסה חופשית

נמר-4-ענק-גרסיאלה-חייצנקו.jpg
"נמר נמר", צילום: גרסיאלה חייצ'נקו

 
סוכריות קופצות כדורים שורקים

יוצרים ומנחים: רחל ואלחי סולמון. אירוע תיאטרוני אינטראקטיבי המתרחש סביב "מוצב" בנוי משקי סוכר.
הסוכר משמש חומר הגלם למלחמה המתארגנת- כלי הנשק עשויים סוכר, מכונת הסוכר משמשת מכונת ירייה, תותח סוכריות מכוון אל הגבול. הקהל מוזמן להתכונן למלחמה המתוקה - לאכול את חומרי הנפץ, לעבור את הגבול, להסתנן דרך מחילות סוכר ולירות סוכריות אל עבר האויב. ההצגה בוחנת את מושגי המלחמה בצורה נוקבת דרך שימוש בסוכר המהווה אנטיתזה מובהקת לה. במשך האירוע תבקר במוצב "זמרת מלחמות מתוקה", "משמר הגבול" מאובזר רובי סוכר, "מבריחי סמים" ושאר דמויות "גבוליות".
ה-10 במאי מהשעה 9:30  עד 18:00 – מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, כניסה חופשית
 
 
פסטיבל שלומי על הגבול, ה-9-10 במאי 2012, מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי. רחוב הנגר 4 א.ת. ישן, שלומי. טל. 04-9875183/4


 


17/04/2012   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע