סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
הצגות לילדים, מופעים לילדים
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
ביקורת
 
מאת: הילה אהרון בריק הדרקון הראשון שלי 2 - תענוג 2
 

 
 
עם כל הכבוד לדמותה של אסטריד, הזוגיות האמיתית המזינה את שנני חלקי הטרילוגיה היא זו שבין היקאפ ל"שום שן" . הנער שלא היה מסוגל להרוג דרקון והדרקון שהפך לחברו הטוב ביותר של הויקינג הצעיר ורך הלב ולימד אותו לפלס את הדרך אל היצורים הרכים והכמהים לאהבה החבויים בגופם האימתני של הדרקונים"

לכו להתאהב מחדש במאלף הדרקונים וב"שום שן", הדרקון המלבב ביותר בעולם, בסרט המשך משלהבהליכה משותפת לקולנוע תמיד מרגשת את בן הארבע וחצי, אבל הפעם הלכנו לקולנוע בתחושת חגיגיות גדולה במיוחד, בתום שנה וחצי של צפיות  חוזרות ונשנות באחד הסרטים האהובים עלינו ביותר- "הדרקון הראשון שלי".
 
האנימציה רבת המעוף, הדמויות משובבות הלב  ורוח ההומור, החמלה והכבוד ליצורים באשר הם שנשבה מן הסרט הראשון הפכו את הצפייה בסרט ההמשך לאירוע שחיכינו לו כחצי שנה, מאז שנחשפנו לכרזות הענק המבשרות על קיומו באולמות הקולנוע.

יצורים רכים בגוף אימתני
 
בדקות הראשונות של הסרט אנחנו מתוודעים מחדש לעיירה הויקינגית ברק, חמש שנים מאז שעזבנו אותה לאחרונה שהפכה למושבת דו קיום אוטופי שבהם חיים זה בצד זה בסימביוזה מופלאה אנשים ודרקונים. 

אנו נכנסים לעולם הסרט בעיצומה של תחרות אווירית משמיטת לסתות של דרקונים ורוכבי דרקונים בעקבות כבשים. המנצחת  היא לא אחרת מאסטריד, אהובתו של גיבורנו היקאפ שהפכה כצפוי לעלמה צעירה נועזת ויפת תואר (אגב, לכבשים שלום).
 
היקאפ מופיע רק בסצינה השנייה, אחת המקסימות בסרט, שבה אנחנו מתפנים לבחון את התבגרותו שלו ושל  חברו הטוב ביותר, הדרקון "שום שן".
 
עם כל הכבוד לדמותה של אסטריד, הזוגיות האמיתית המזינה את שנני חלקי הטרילוגיה היא זו שבין היקאפ ל"שום שן" . הנער שלא היה מסוגל להרוג דרקון והדרקון שהפך לחברו הטוב ביותר של הויקינג הצעיר ורך הלב ולימד אותו לפלס את הדרך אל היצורים הרכים והכמהים לאהבה החבויים בגופם האימתני של הדרקונים.  

בשנים שעברו הפך היקאפ בעזרת "שום שן" לחוקר דרקונים, גיאוגרף, שרטט מפות וממציאן בלתי נלאה של שפצורים לדרקון ולרוכבו. דומה ששום דבר לא יכול לחברות בין  השניים אולם במהלך הפרק הנוכחי הם ייתקלו בכמה נפתולים עלילתיים לא פשוטים בכלל.
 
העלילה בקצרה: באחד מסעותיהם היקאפ ושום שן  נתקלים בציידי דרקונים שהם חלק ממזימתו של דראגו- דם-קר להקים צבא דרקונים שישתלט על העולם . במקביל מגלים השניים גם מקום מסתור של אלפי דרקונים ופטרון מסתורי שיכולותיו בתחום אילוף הדרקונים משתוות לאלה של היקאפ.
 
היקאפ שוחר השלום מחליט לצאת למצוא את דראגו ובטוח שבכוח השכנוע שלו יצליח להניא את דראגו ממלחמה מתקרב. זאת בניגוד לדעתו של אביו סטואיק (בדיבוב מצטיין של אריה צ'רנר),  שמכיר את דראגו וחושש שדבר לא יוכל לשכנע אותו. במהלך העלילה ועד לסיומו הטוב של הסרט צפויות שתי תפניות מלודרמטיות בעלילה ועימות רב משתתפים.   
 
דמויות המשנה הזכורות לטוב מן הסרט הקודם חוזרות כאן לאחר שבגרו בחמש שנים, כולן מלוות בדרקונים שלהן. אסטריד ושאר חבריו של היקאפ שמתמודדים עם זיפים והתאהבויות ראשונות; גובר ידידו משכבר של סטואיק ויד ימינו. וסטואיק עצמו שמתכונן לפרישה מתפקיד  הצ'יף  העיירה ורוצה שבנו יירש אותו בתפקיד, בניגוד לרצונו של הבן.

הדרקון-הראשון-שלי01.jpg 
הדרקון הראשון שלי 2 (יח"צ)

הכלאה של נחש, עטלף ותריסתנית

את הסרט הראשון בסדרה ביימו דין דבואה וכריס סנדרס. כשהוחלט בדרימוורקס על יצירת הסרט השני (מתוך טרילוגיה), כריס סנדרס היה עסוק בעשיית "הקרודים" ודיבואה נרתם לבדו למלאכה. יש מן המשותף בין "הקרודים" ל"דרקון הראשון שלי", למשל היחסים בין בני האדם ליצורים המקיפים אותו, אבל אולי המשמעותי ביותר הוא ההצלחה של שני הסרטים  ליצור דמויות שאינן עונות לאפיונים הפיזיים המונפשים המקובלים לגיבורים/ גיבורות  ועם זאת מתחבבות על הצופים במהירות רבה.
 
היקאפ הוא גמלוני וחסר בטחון ביחס לגיבורים מובילים אחרים, הוא גם  קטוע רגל (מאז סופו של הסרט הראשון). מלבד שתי דמויות נשיות מרכזיות, שעונות לגמרי לתכתיבים הפיזיים של דמויות נשיות מבית דיסני, שאר דמויות הסרט קריקטוריות הרבה יותר ויפות תואר הרבה פחות מן הצפוי מבני העם הוויקינגי, וטוב שכך.   

הדרקון-הראשון-שלי-03.jpg 
הדרקון הראשון שלי 2 (יח"צ) 
 
דמותו של "שום שן" ראויה להרחבה. הדרקון הזה לא נראה כמו כמו שום דרקון  אחר אלא יותר כהכלאה של  נחש, עטלף ותריסתנית, שבלוויית  שורה של מאפייני התנהגות חתוליים  הפך  לאחת הדמויות המצוירות המלבבות ביותר שנראו אי פעם על המסך. יש להניח שחלקה האחרון של הטרילוגיה יתמקד בדמותו של "שום שן",  דרקון מסוג "שד הלילה" שעד עתה טרם זכה לפגוש ולו דרקון נוסף מבני מינו.
 
"שום שן" כבש  כצפוי מחדש גם את לבו של בן הארבע וחצי שאחד מרגעי השיא מבחינתו היה "כשמאלף הדרקונים  קפץ מ'שום שן 'ועף". הוא גם חיבב סצינה אחרת שבה אחת הדמויות מגלה אברים חבויים בגופו של "שום שן". עוד המצאה שזכתה להתלהבות רבתי של הדעתן ואמו היא דרקון הקרח (מעין דרקון–אב של הדרקונים כולם) , במיוחד משום שמדובר לעניות דעתנו בהמצאה מקורית של הדעתן  שנגנבה על ידי התסריטאי של הסרט.

   


 
הסרט כאמור כולל מספר קטעים מלודרמטיים מרגשים, שבהם האם התייפחה מרות בעוד  הילד  צלח אותם  בלי קושי נראה לעין. את דמותו המפחידה של דראגו פטר הדעתן  ב-"האיש הזה היה לא נחמד".  

הדרקון-הראשון-שלי-02.jpg 
הדרקון הראשון שלי 2 (יח"צ) 
 
בסיכומו של דבר תמצאו ב"הדרקון הראשון שלי 2" לא פחות אקשן, הומור, מעוף יצירתי וויזואלי ולב פתוח ורחב מן הסרט הראשון, עם מינון מוגבר של דרמה. סרט שתענוג להשתלהב אתו וגם להזיל מולו דמעות.

"הדרקון הראשון שלי" 2 (ארה"ב 2014) בימוי ותסריט: דין דבואה. מבוסס על סדרת הספרים מאת קרסידה קאוול. קולות: ג׳יי בארושל (ניב פטל)– היקאפ , ג׳ררד באטלר  (אריה צ'רנר)– סטואיק, קרייג פרגוסון (חיים זנאתי) – גובר, אמריקה פררה (לורן סביר)– אסטריד, קייט בלאנשט (אודליה מטלון מורה)– ואלקה, ג׳ונה היל (אסף קורמן)– נוזלו.  מוקרן בגרסה אנגלית ובגרסה מדובבת בתלת ממד ובדו ממד. 102 דקות.


למועדי מופעים >

22/06/2014   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע