סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה אירועי לילה פרינג' 2014
 

 
 
למעלה מ-20 הפקות ממיטב הרפרטואר של הפרינג' בארץ יועלו במחירים סמליים בתל אביב


אירועי "לילה פרינג'", החגיגה הגדולה של תיאטרוני הפרינג' בישראל תתקיים במרכזי הפרינג' השונים במהלך שני לילות:  בליל ה- 12 בנובמבר 2014  יתארחו הצגות פרינג' מכל רחבי הארץ בבתי הפרינג' בתל אביב ובלילה -13 בנובמבר יציגו בתי הפרינג' בתל אביב את הצגותיהם.
 
במהלך שני לילות רצופים יועלו מלמעלה מ-20 הפקות ממיטב הרפרטואר של תיאטראות הפרינג', קבוצות הפרינג' והיוצרים העצמאיים בישראל. הקהל הרחב מוזמן לבקר ולצפות במיטב המופעים, במחיר סמלי של 30 ₪. 25 ₪ למחזיקי דיגיתל.
 
את האירועים  ינעל טקס חלוקת פרסי "קיפוד הזהב" לשנת 2014, שייערך ביום שישי, 14 בנובמבר ב-12:00 בתיאטרון יפו.
 
הפרס הוא יוזמה של עמותת "קיפוד הזהב" פרס תיאטרון הפרינג', בתמיכת המדור לתיאטרון פרינג' במינהל התרבות, עיריית תל אביב - יפו המחלקה לאמנויות, קרן רבינוביץ לאמנויות ועוד. כמו כן שותפים לעמותה מירב בתי וקבוצות הפרינג' בארץ."קיפוד הזהב" נוצר במטרה לעודד ולחשוף את היוצרים והיצירה העצמאית הישראלית בתחומי התיאטרון והאמנויות הרב תחומיות. 
  
הצגות "לילה פרינג'" - 12 בנובמבר

"קופסה שחורה" - מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי
 
בערוב ימיו יושב אדם מול מיטה ריקה ועם שחר עליה מוטל. בין תנומה להמתנה מבקרים אותו חייו: נופים, עננים, שברי מילים, שמש זורחת, ירח במרחק נגיעה. פנים מוכרות במצעד אין סופי בעיני רוחו, בתוך קופסא שחורה. ואוו! מה שרואים מלמעלה!
 
רעיון: פבלו זלצמן, קלאודיו (פנצ'ו) אדלברג. בימוי: פבלו זלצמן, שגית דמתי. שחקנים: נטע פלוצקי, מגדלנה קליין, פבלו זלצמן, אלן קוז'ינסקי, פביאן פיטוסי, אדווה לוי גושן, גרסיאלה חייצ'נקו, שמחה שמשון, ברק נחשול, גוסטבו בוסטמנטה, בר פסח, מיכל גיל, מיכל (מיכול) ויסברג.
 
12 בנובמבר 19:00, 21:00, תיאטרון נוצר בת ים. לפרטים נוספים
 
"מוחות – שירת משוררות בישראל" - קבוצת התיאטרון הירושלמית
 
קברט פואטי, מרשים ומלא בהומור המותח את גבולות התיאטרון. מבוסס על אוסף שירים מאת משוררות ישראליות ידועות מכמה דורות: יונה וולך, קרן אלקלעי-גוט, אגי משעול לצד צעירות כתמר קפסוטו, ענת לוין וסיגל בין יאיר. המופע מאפשר הצצה אל עולמה המורכב והמסעיר של האישה המודרנית. בהשראת הספר מלכה עירומה בעריכת דורית ויסמן בהוצאת הקיבוץ המאוחד.
 
יצירה בימתית מאת: גבריאלה לב. משתתפות:  צהלה מיכאלי, דנה ידלין, ליאת שבתאי, נועה יהודאי, תמר קפסוטו, רונית רולנד
 
12 בנובמבר, 20:30 ,  תיאטרון נחמני. לפרטים נוספים
 
"רכוש נטוש"  -  תיאטרון נוצר
 
שלוש נשים. אם חד הורית שלא מתפקדת ושתי בנותיה המתבגרות. השלוש נמצאות שלושה ימים לפני מהפך בחייהם, הבית המתפורר שהן חיות בו מיועד להריסה כי הוא עומד על נתיב של כביש שנסלל. הבולדוזרים מתדפקים בשער. כל אחת מהשלוש מתמודדת בדרכה עם המהפך ההולך והקרב. האמא, טוני, שבעלה נטש אותה מתכנסת לעולמו של הסופר הצרפתי מופאסאן וגוררת איתה את אלינור לשוטט בפאריז של סוף המאה ה19 דרך סיפור 'המחרוזת' בעוד עליזה אורזת את הבית לקראת המעבר לדירה החלופית.

מחזאית: שולמית לפיד, במאית : שפרה מילשטיין, שחקניות: יעל ברנפלד, אביה ברוש, עירית סופרן
 
12 בנובמבר, 21:00 תיאטרון הסימטה. לפרטים נוספיםרכוש-נטוש-מקור-אתר-נוצר.jpg
רכוש נטוש (צילום: הדי גינת)"B פולארי"  - פרינג' באר שבע

 
יצירה חזותית בהשראת "רשימותיו של מטורף" מאת גוגול, סיפורו של פקיד אפור, המתאהב בבתו של המנהל שלו, אהבה ההופכת לאובססיה ומציתה את מחלת הנפש הדו-קוטבית החבויה בו. היצירה עוסקת בהשפעת העולם המודרני על נפשו של האדם ועל הגבול ההולך ומיטשטש בין שפיות לשיגעון.בהשראת סיפורו הקלאסי של גוגול, משורטטת על הבמה מחלת הנפש המתפתחת על תסמיניה מתוך עיניו של האדם החווה אותה. כל זאת נעשה ללא מילים באמצעות תנועה, וידאו ארט, מוסיקה ותאורה בשפה הבימתית והייחודית של אנסמבל עיט.
 
בימוי: יואב מיכאלי. שחקנים יוצרים "אנסמבל עיט": אורן אטיאס, רעות ברבי, אביחי כהן, רועי גור, עפר פרימן וטל שלאכטמן.
 
12 בנובמבר, 20:00, תיאטרון תמונע, חנייה. לפרטים נוספים
 
"שירה בציבור למטיבי לכת" - המרכז לתיאטרון עכו
 
"פולחן של נוסטלגיה, מארשים, תקווה, טקסטים קאנוניים, קינות והספדים. הזדמנות מיוחדת לחוות ולשיר את עצמינו ביחד"
 
יצירה וביצוע: סמדר יערון
 
12 בנובמבר, 22:00, בר תיאטרון תמונע. לפרטים נוספיםשירה-בציבור-למיטיבי-לכת-2013-אושרי-כהן.jpg
שירה בציבור למיטבי לכת (צילום: אושרי כהן)
"הישראלי היפה" - תיאטרון האינקובאטור
 
פרויקט תיאטרלי מונוקומי דרמטי נסיוני לשינוי פני האומה."יש משבר.  על זה אין ויכוח.  השאלה היא רק - איזה?     ...לא,לא. צריך לעזור.  להציל! כן - לסייע! השאלה היא רק איך, והאם ו...למה? ו.....ישראלי אחד.  לבד.   מנסה להבין מה עלה בגורלינו, מה יעלה בגורלו וכמה עולה להיות מאושר.  או לפחות למצוא משהו לאכול...נניח, דג?.. 
 
מאת ובביצוע: יאיר להמן
 
12 בנובמבר, 20:00, תיאטרון קרוב. לפרטים נוספים
 
"50-60-70" - תיאטרון הנגב
 
שלושה שחקנים, נפגשים על בימת התיאטרון לחגוג יום-הולדת שחתן השמחה אינו מעוניין בו. התפאורן לא הכין את הבמה בזמן. על הבמה מסתובב תפקיד המחכה לדמות הבאה שרק יוכל לגלם. בתוך סיטואציה מעורפלת הם עושים חשבון נפש של חייהם, הישגיהם, חלומותיהם. בוחנים ומפרקים את הזהות שלהם. הנשים שלהן חודרות למרחב הגברי ומגיבות. אולי הם בכלל מזימה לתכנית ריאליטי חדשה?

כתיבה ובימוי: איסי ממנוב. משחק וכתיבה: מיגל אורבך, יוסי סגל,יוסי כרמון, עידו מן, יוחי לוין.
משתתפות בוידאו: רות אורבך, אהובה מן, עידן המאירי, מלכה סגל, עדנה כרמון.
 
12 בנובמבר, 20:30, צוותא 2. לפרטים נוספים
 
"קולות" -  תיאטרון הסימטה

 
דרמה קומית לשחקנים ורמקול. בחור ובחורה בחדר ריק בבניין נטוש בלונדון. דלת החדר פתוחה. הם רוצים לצאת אז למה הם לא עוזבים?   לקראת סוף ההצגה, מצטרפת דמות שלישית שמשנה את מהלך המחזה עד לסופו המפתיע. "קולות", היא הצגה מותחת, משעשעת ופילוסופית על הצורך והקושי בהגדרת זהות אישית למול הקולות החיצוניים ששולטים בנו ומשפעים עלינו.

מחזה: מיכל בלומנפלד, בימוי ועריכה: מלכה מרין, שחקנים: אתי קדוש, דניאל אזולאי, יפתח קמינר.
 
12 בנובמבר, 20:30, תיאטרון הסימטה (אולם עליון). לפרטים נוספים
קולות-01.jpg
קולות (צילום: מיכל בלומנפלד)
"חי"  - תיאטרון יפו
 
משה ומלכה, שתי דמויות, שני גברים. מלכה- גבר העובד כזונה, לילה לפני ניתוח לשינוי מין פוגש במשה- תלמיד ישיבה נשוי. השניים עוברים מסע מורכב ואינטנסיבי של גילוי והתאהבות. מפגש אנושי פשוט המביא את שתי הדמויות, לתהליך רגשי משותף ובחינת דרך חייהם ומהות קיומם בעולמם הפרטי-חברתי. מחזה המציף נושאים מרתקים ועמוקים הנוגעים לכולנו.
 
מאת: יוסי סיאס. עיבוד ובימוי: חמוטל פוסקלינסקי-שחורי. חקנים: נמרוד דגן, אביתר בר-דוד (אברהם).
 
12 בנובמבר, 20:00, אולם תיאטרון יפו. לפרטים נוספים
 

"לה מוסיקה" - תיאטרון יפו

 
גבר ואישה, שניהם צעירים מאוד, אהבו זה את זה ונישאו. הנישואין לא עלו יפה, והשניים נפרדו. ארבע שנים לאחר מכן הם מתגרשים רשמית. בערב אחרי הגירושין הם נפגשים, כמו במקרה, בלובי של בית המלון בו בילו פעם את הזמנים המאושרים ביותר של חייהם המשותפים.
 
מאת מרגריט דיראס. בימוי : ג'ורג' מילטינאנו. שחקנים: שירן גרוס, עידן סמדג'ה.
 
12 בנובמבר, 21:00, פואיה תיאטרון יפו. לפרטים נוספיםהצגות "לילה פרינג'" - 13 בנובמבר

   
"דברי אלי כמו גשם" - תיאטרון מלנקי
 
דרמת אהבה אינטימית ונואשת. מפגש גורלי על סוללת פסי רכבת בין נערה נטושה לנער, אהבה ראשונה ומתעתעת, מפגש גורלי המוביל לאחר שנים לזוגיות המתנהלת בקוים מקבילים, בחדר קר ואפל בניו יורק.
מאת: טנסי ויליאמס, תרגום: יפים ריננברג, במאי: איגור ברזין, שחקנים: אנה סטפן ודימה רוס.
 
13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון מלנקי. לפרטים נוספיםהר-יחצ.jpg
הר (תמונת יח"צ)  "הר" - תיאטרון נוצר
 
טרילוגיה מאת ירון אדלשטיין. למה הישראלים  מכורים לגבורה בוחרים ללכת 70 שנה אחרי גיבורים מתוך  כמיהה לגאולה. במהלך שלושת המחזות שנוצרו בהשראתה של טרילוגיית הטרגדיות המופתית של סופוקלס על המלך "אדיפוס" ושושלתו נפגשים הר וחייליו – חבריו שוב ושוב בקרבות מכוננים בהיסטוריה של מדינת ישראל.. שוב ושוב נלחמים החיילים בקרבות אבודים. שוב ושוב הם מחפשים את דרכם
 
1.    הכתרה: הר למנהיגם הבלתי מעורער, יחד הם יצעדו  באש ובמים.
2.    מלוכה: אוקטובר 1973,  מדינת ישראל מתרסקת .... הר מוכתר למושיע ורץ קדימה בראש הכוחות לצלוח את התעלה.  מאחור, ארבעה  לוחמים נקלעים בקרב מיותר ועקוב מדם  על גדות התעלה. רק אחד שורד.
3.    הדחה:שלושה חיילים מחכים נטושים לגאולה ואף אחד לא בא...
 
מחזה: ירון אדלשטיין. נכתב עם ובהשראת דלית מילשטיין. בימוי: דלית מילשטיין. שחקנים: ערן
בוהם, ערן בן-צבי, איצ'ו אביטל, ניר שטראוס, נמרוד רונן.
 
13 בנובמבר, 20:30. תיאטרון נוצר. לפרטים נוספים
 
"המלך ליר"  - תיאטרון קרוב מייסודו של ניקו ניתאי
 
מחזה גאוני שנראה ונשמע כעדות בת זמננו של השפעת השלטון על אופי האדם, המציג את תוצאותיהן של מערכות יחסים מסובכות ומסוכסכות בין בני-אדם.המחזה מתאר את התהליך בו האהבה והמשיכה המינית הופעות לאביזרים, לפעמים שוליים, בדרך להשגת השלטון, וכיצד לעומתם הנאמנות מתגלה כרגש לא טבעי, אפילו בקרב בני משפחה.
 
חוויית הצפייה היא של תיאטרון סביבתי, כשהקהל והסביבה הופכים לחלק בלתי-נפרד מהמופע, ואלמנטים עכשוויים כגון הקרנות וידאו, מוזיקה ותלבושות בנות זמננו, מתערבבים בטקסט הקלאסי ומעניקים מפגש מרתק, מרגש ומעצים.
 
מאת: וויליאם שקספיר. תרגום: דורי פרנס. בימוי: ניקו ניתאי. שחקנים: אלברט כהן, אסף ניב, עמוס אורן, מורן אלון, אופיר דואן, גל ישראלי, יואב סדובסקי, גיא רובין, דליה ריבר, תמר חנה שטיירמן, תום קינן, קנטי, הילי ילון וניקו ניתאי.
 
13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון קרוב. לפרטים נוספיםהמלך-ליר-קרוב-יחצ.jpg
המלך ליר (תמונת יח"צ)"חובזה" -  צוותא
 
ההצגה מורכבת מחמישה סיפורים  מאת הסופר אתגר קרת. הסיפורים מסופרים במלואם ונשארים כפרוזה. זהו סיפור מסע אל חובזה- מקום בו האנשים מאושרים. בדרך אל האושר, אנו פוגשים את תושבי חובזה, דמויות מסיפוריו השונים של אתגר קרת.
 
בימוי: רוני ברודצקי. שחקנים: בוגרי המסלול לתיאטרון מחול, בית הספר למחול סמינר הקיבוצים: מוריה קלטר, אורטל צבר, ידידיה אנקרי, בועז דן, הדר זוסמן, הגר משולם ווייצמן, דנה קופליביץ', צליל אטלן.
 
13 בנובמבר, 20:30, צוותא. לפרטים נוספים
 
"התינוק של בן שיטרית" - תיאטרון תמונע
 
כשהייתי קטן. אמא לקחה אותי לגן-חיות בחיפה שהיה אז. והסתכלתי על הקופים בכלוב, חשבתי, איזה יופי, גן-חיות.ועכשיו גם הציפורים מסתכלים עלי דרך הרשת.רק מהצד השני, בטח חושבות איזה יופי.גן-חיות
אסיר מציג  עולם מנקודת מבטו על במה חשופה כלוא בין ארבעה קירות קהל נפרסת השנייה שלפני הפסיקה היבשה: אשם לא אשם.
 
מאת: אלישבע גרינבאום.בימוי: מור לידור. משחק: יפתח אופיר,
 
13 בנובמבר, 19:00, 20:30, תיאטרון תמונע. לפרטים נוספים
 
"ז'אן ז'נה בן זונה" – תיאטרון תמונע
 

"אתם אומרים שאני רע, שיהיה, אני כזה, אבל עכשיו עליכם לקבל אותי כרע". רגעים ממהלך חייו של המחזאי הסנסציוני, הסופר והמשורר, הגנב והזונה ממין זכר - ז'אן ז'נה, שחי במאה הקודמת וחייו וכתביו היו לרעש גדול במשך כל התקופה ועדיין. המחזה נכתב על בסיס מחקר של חייו, כתביו, מאמרים שנכתבו על חייו, פשעיו, עדויות מקרובי משפחה וחברים, עם השראות מובהקות ממחזותיו ורגעים בלתי נשכחים מספריו. עבודת תיאטרון- סיפור פיזי ותנועתי, על גבול המחול, נמנעת מאפקטים ומבליטה את יכולות המשחק והמדיה התיאטרלית. בקצב סוחף וכמעט בלי נשימה, ספוג בתיאטרון ברכטיאני, נפרשת לעינינו נשמתו של אחת מהדמויות המרתקות ביותר מהמאה הקודמת.
 
מבוסס על כתביו וחייו של ז'אן ז'נה. כתיבה, בימוי, כוריאוגרפיה ומשחק: ציון אשכנזי.
 
13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון תמונע. לפרטים נוספים
 
"זכר השכחה" - תיאטרון יפו
 
על פי ספרו של מחמוד דרוויש. ביירות, 1982. ההצגה בערבית.
 
עיבוד וביצוע: עימאד ג'אברין. בימוי: מוסא זחלקא.
 
13 בנובמבר, 20:00, תיאטרון יפו. לפרטים נוספים
 


זכר-השכחה-אתר-תיאטרון-יפו.jpg
זכר לשכחה (מקור: אתר תיאטרון יפו)"מהנילוס באהבה" - תיאטרון יפו

 
מופע מוזיקלי שיכלול שירים מצריים של הזמרות אום כלתום, לילה מוראד, איסמהאן, פאיזה רושדי.

משתתפים: יפה תוסיה כהן – זמרת, רוני דלל – עוד, קובי הגואל - כלי הקשה.
 
13 בנובמבר, 21:30, תיאטרון יפו. לפרטים נוספים
 
"הסתכלות" - אי"ב
 
דרמה על פי סיפור אוטוביוגרפי.מסעה הבלתי מתפשר של אשה אחת מול הממסד והפוליטיקה. פסיכולוגית מתחילה מוצאת את עצמה מאושפזת כאחד המטופלים שלה. כאשר מתגלים שינויים בדו"ח של אחת מהמטופלות שלה, מנסה הפסיכולוגית להגיע לחקר האמת, תוך כדי התפוררות המסגרת המשפחתי שלה והזנחה את בתה, בעלה וכל הקרוב אליה. היא נלחמת למענה בצורה אובססיבית שמעמידה את שפיותה בספק.
 
מחזה מאת ד"ר דפנה כצנלסון בנק. במאי: ארז חסון. שחקנים:  צפריר אלבז, דורון צפריר, מורן קל, עופר רגירר, מירי רגנדורפר
במאית משנה: אושרית רז-חנין.
 
13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון הסימטה- אולם עליון. לפרטים נוספים
 
"(אל) תסתכלי עלי" - תיאטרון הסמטה
 
תאטרון תנועה. הצצה לעולם של שפה נשית במתח המבני שבין פנים לחוץ.  שלוש נשים מדברות באומץ ובכנות על חברות. על זוגיות. על אפשרויות של יחד ועל בדידות. על הקשר עם הגוף ועל הבריחה ממנו. ועל כמיהה לאהבה.ההצגה נוצרה מתוך ובעקבות חברות נשית ארוכת שנים, מתוך רצון להשמיע ולעשות מקום לשפה נשית שמתהווה בחברות בין שתיים. זהו ניסיון לתת קול לשיח נשי, אינטימי וכנה, כפי שבא לידי ביטוי ביחסים נשיים, עם נשים ובין נשים, וביחסים של אישה עם עצמה.
 
כתיבה: תמר סלבסט. בימוי: מוריה בן אבות.
 
13 בנובמבר, 20:00, תיאטרון הסימטה – אולם תחתון. לפרטים נוספים
 

אל-תסתכלי-עלי-הסמטה.jpg
(אל) תסתכלי עלי (תמונת יח"צ)"ריליישנשיט"- תיאטרון דימונה

 
בשכונה קטנה בקצה העיר חי צייר החולם להצליח. הוא מוכשר אך לא מספיק אמיץ כדי ללכת עד הסוף, וגם כשנדמה כבר כי הכל מושלם , בכל זאת משהו תמיד חסר.סדרה של מפגשים לא צפויים, סוחפת את הצייר למסע של גילוי עצמי אשר פותח אותו לעולם חדש ומסעיר. ריליישנשיט היא הצגה ללא מילים, עשויה בהומור ואירוניה, ומשלבת ריקוד בטכניקות שונות כגון: סטפס, סלסה, היפ הופ ועוד. את ההצגה מלווה פסקול המורכב ממוסיקה מקורית במגוון סגנונות.
 
מחזה מקורי מאת נועה רבן ואנסמבל "מעבדת פיס תרבות" דימונה.בימוי: נועה רבן. שחקנים ויוצרים שותפים: אילנית בן יעקב, זוהר גורן, חנית כהן מור יוסף, יואב כורש, צחי מילמן.
 
13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון נחמני. לפרטים נוספים
 
 
אירועי "לילה פרינג'" יתקיימו בתאריכים 13-12 בנובמבר 2014 במרכזי הפרינג' ברחבי תל אביב-יפו. מחיר כניסה לכל הצגה: 30₪. למחזיקי כרטיס דיגיתל 25 ₪

לכל אירועי לילה פרינג'30/10/2014   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (1 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
1. .קרדיטים - נא להקפיד
ארז חסון , תל אביב (12/11/2014)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע