סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2022 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה הפסטיבל הליטורגי הראשון בנצרת
 

 
 
סופשבוע של שלושה ימים עם שיאים מוזיקליים ברוח החזון של עמותת פוליפוני: ממוצרט ועד בריטן, קונצרט דרום אמריקאי ועוד


דצמבר קסום בנצרת 
 
בחודש דצמבר כאשר נצרת לובשת חג לקראת חג המולד, יתקיים בעיר הפסטיבל הליטורגי הראשון ביוזמה והפקה של עמותת "פוליפוני" והעומד בראשה הכנר והמוזיקאי נביל עבוד אשקר.

כדי להעצים את החוויה תתאפשר לקהל גם רכישת כרטיסים הכוללת חבילות לינה בנצרת.
״פוליפוני״ הוא מונח מוזיקלי לועזי ל״רב־קוליות״- מרקם של קולות רבים משתרגים זה בזה, כל אחד מהם מובן לכשעצמו וביחד הם יוצרים מוזיקה הגדולה מסך צירופם.  כך גם החזון של פוליפוני : למוסס מחיצות בין דתות ותרבויות בארץ באמצעות חינוך מוזיקלי ופרויקטים שבמרכזם המוזיקה כשפה מאחדת.

ברוח זו מתקיימת כבר תשע שנים פעילות העמותה שהחלה בקונסרבטוריון קטן בנצרת ללימוד מוזיקה קלאסית לילדים והפכה למיזם מוזיקלי-חברתי יוצא דופן הכולל שתי תזמורות מצוינות שנגניהן ערבים ויהודים: תזמורת הנוער ו"תזמורת הגליל" שזוכה להערכה בינלאומית בניהולו של הפסנתרן והמנצח הבינלאומי סלים עבוד אשקר (בשנה הבאה תופיע התזמורת במסגרת עונת המוזיקה של הקרנגי הול בניו יורק). כמו כן מפעילה העמותה את "אלחאן" תוכנית במסגרתה זוכים רבבות ילדים בישובים ערביים ויהודים לחינוך מוזיקלי קלאסי.

קלייר-מגנאגי-מקסים-ריידר.jpg
קלייר מגנאג`י, צילום: מקסים ריידר

מפעל מיוחד זה זוכה להוקרה בעולם. קולג' וושינגטון העניק לנביל עבוד אשקר, תואר דוקטור כבוד (לפניו קיבלו את התואר אייזק שטרן ופלסידו דומינגו), הצ'לן האמריקאי לין הארל, מגדולי הצ'לנים של דורנו הינו חבר פעיל בחבר הנאמנים של העמותה ואחד מתומכיה הנלהבים. יוקו אונו אלמנתו של ג'ון לנון, העניקה בשנת 2012 לנביל עבוד את  פרס האומץ באמנויות (The Courage Awards of the Arts) על תרומתו המשמעותית לחברה בה הוא פועל ונימקה: "אמן שמבקש לומר את האמת דרך אמנותו, נדרש לאומץ. מוזיקאי שדבק במוזיקה שלו כדי להילחם בשנאה, דעות קדומות, אפליה וגזענות ומחבר בין ילדים יהודים וערבים בישראל, עושה צעד אמיץ ראשון לקראת שלום".סלים עבוד אשקר, צילום: Monika Rittershaus Berlin


רפרטואר מרתק ומגוון

הפסטיבל החדש מהווה את אחד משיאי הפעילות של "פוליפוני" ובתוכניתו רפרטואר ליטורגי של מלחינים מתקופות שונות החל ממוצרט, באך, ברהמס, פורה ופרסל ועד טאליס, אלגר, בריטן וכן יצירות מהמסורת והפולקלור.

אורחת מיוחדת שתגיע לפסטיבל לביצוע שלושה קונצרטים היא מקהלת הקולגיום ווקאלה הנובר בניצוחו של פלוריאן לוהמן. המקהלה, מהטובות בגרמניה מצטיינת ברפרטואר מגוון הנע בין יצירות דתיות וחילוניות: מוזיקת כנסייה א-קפלה, מוזיקה עכשווית ומוזיקה עתיקה בנוסף לביצוע בכורות ליצירות לא ידועות ממאות קודמות ויצירות עכשוויות שנכתבו עבורה במיוחד.

הגופים והמשתתפים הישראליים בפסטיבל הם תזמורת הגליל בניצוחו של סלים עבוד אשקר, זמרי קולגיום תל אביב בניצוחו של ישי שטקלר, חמישיית המתכת הישראלית, נגן העוגב אביעד שטיר, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי בניהולו של ד"ר נתן פורמנסקי, והזמרים הסולנים נח בריגר, קלייר מגנאג'י, איתן דרורי, דניאלה סקורקה, שרה אבן חיים ויונית שקד-גולן.   


פלוריהן לוהמן, צילום: מיכאל פאביה

תכנית הפסטיבל:

קונצרט א-קפלה עם מקהלת הנובר

הפסטיבל יפתח עם קונצרט א-קפלה של מקהלת הנובר בו יבוצעו  קטעים מיצירות ווקאליות של טאליס, בריטן, ברהמס, קמינסקי, רגר, וויטאקר ועוד.
חמישי, 12 בדצמבר, 20:30, כנסיית דון בוסקו, סליזיאן, נצרת

רכישת כרטיסים  

קונצרט חג מולד דרום אמריקאי 
 
למחרת, ביום שישי בבוקר יתקיים קונצרט חג מולד דרום אמריקאי בהשתתפות אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב בניצוחו של ישי שטקלר ובהשתתפות הזמרת יונית גולן שקד והאנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי בניהולו של דר' נתן פורמנסקי . בקונצרט תבוצע המיסה קריאולה מאת אריאל רמירז ונבידאד נואסטרה, ועוד יצירות מהפולקלור הדרום אמריקאי ובהן: שלושה קטעים מהמוזיקה הפולקלורית של ארצות האנדים,El Borrachito –  השיכור - סדרת ביילסיטוס (ריקודים), • Cancin con todos – שיר עם כולם (ארגנטינה)Se equivoc la paloma – היונה התבלבלה, (ארגנטינה)La Palomita– היונה, (בוליביה).
שישי, 13 בדצמבר, 11:00, אולם גן התעשייה אולם גן תעשייה נצרת

רכישת כרטיסים  יונית שקד גולן צילום: יואל לוי


המיסה בדו מינור 427K של מוצרט - ווקלה הנובר

בשישי ערב יתקיים הקונצרט הגדול של הפסטיבל עם  המיסה בדו מינור 427K של מוצרט בהשתתפות 85 איש על הבמה: מקהלת הקולגיום ווקלה הנובר Collegium Vocale) Hannover) בניצוחו של פלוריאן לוהמן (Florian Lohmann), תזמורת הגליל בניצוחו של סלים עבוד אשקר וסולני האופרה הישראלית: קלייר מגנאג'י- סופרן, דניאלה סקורקה - סופרן, איתן דרורי - טנור ונוח בריגר- בריטון.
שישי, 13 בדצמבר, 20:30, כנסיית דון בוסקו, סליזיאן, נצרת

רכישת כרטיסים  דניאלה סקורקה באדיבות האופרה הישראלית
      

על החיים ועל המוות -  קולגיום תל אביב

בשבת בצהריים יתקיים קונצרט הבוקר :"על החיים ועל המוות" עם אנסמבל זמרי קולגיום תל אביב בניצחו של ישי שטקלר ובהשתתפות הזמרת  שרה אבן-חיים, נגן העוגב אביעד שטיר וחמישיית כלי המתכת הישראלית: גיא שריג, יובל שפירא (חצוצרות), ברק ייבין (קרן יער), טל בן רעי (טרומבון), אנטון לוצקי (טובה).כלי הקשה: איתי ברקוביץ'. בקונצרט יבוצעו היצירות: פנטזיה בלה מינור לעוגב מאת ויליאם בירד, שלושה מוטטים אופוס 2 מאת אדוארד אלגר, קונטרפונקט מס' 9 מאת יוהן סבסטיאן באך, מיסה למקהלת נשים מאת גבריאל פורה, מזמור מאת ז'אן רסין, למנצח על הגיתית מאת סלומון רוסי ועוד.
שבת, 14 בדצמבר, 11:30, כנסיית הסליזיאן נצרת

רכישת כרטיסים  זמרי קולגיום תל אביב, צילום: אלי גל

A Ceremony of Carols- בנג'מין בריטן עם הקולגיום ווקלה הנובר

הפסטיבל יינעל בשבת בערב בקונצרט שבו תבצע מקהלת הקולגיום ווקלה הנובר עם סולנים ועוגביסט את יצירתו של בנג'מין בריטן- A Ceremony of Carols-  אחת היצירות הפופולריות והמבוצעות ביותר של המלחין, במיוחד בעונת חג המולד. עבודת מופת זו נכתבה במקור למקהלת נשים ולאחר מכן תוקנה ופורסמה כיצירה למקהלה ונבל. היצירה נכתבה במהלך חמישה שבועות שבילה בריטן בנסיעות מניו יורק לאנגליה במלחמת העולם השנייה. במהלך ההפלגה עצרה הספינה בהליפקס, נובה סקוטיה, שם רכש בריטן ספר שירה מימי הביניים. שירים מהספר הזה ואחרים שנכתבו באנגליה של המאה ה-14 עד ה-16, היוו את ההשראה ליצירה הכוללת גם את סיפור חג המולד ואזכורים ללידתו מחדש של האביב. כשבוצעה לראשונה נחשבה לחדשנית כמו השימוש בנבל ככלי הנלווה היחיד ליצירה גדולה ומקהלתית. עוד בקונצרט זה יצירות מסורתיות לחג המולד ובהן: O Holy Night, Stille Nacht ועוד.
שבת, 14 בדצמבר, 20:00, הכנסייה המרונית, נצרת

רכישת כרטיסים מקהלת הקולגיום ווקלה הנובר באדיבות קרן פוליפוניה

רסיטל באווירת חג המולד

לידרים בביצוע זמרת הסופרן נור דרוויש, לנגינתו של הפסנתרן סלים עבוד אשקר. בקונצרט יבוצעו לידרים מאת: רוסיני, מנדלסון, באך, ברהמס, הנדל.
ראשון, 15 בדצמבר, 12:00, כנסיית מלון סנט גבריאל, נצרת

רכישת כרטיסים

 


הפסטיבל יתקיים בתאריכים 12- 14 בדצמבר 2019 בכנסיות ואולמות בנצרת: כנסיית הסליזיאן, הכנסייה המרונית, מלון לגסי ואולם גן תעשייה. כרטיסים וחבילות לינה בנצרת ניתן להשיג בטל': *9066, או באתר הפסטיבל


למועדי מופעים >

06/11/2019   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע