סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ידיעה
 
מאת: ענת מוניץ מדיטק חולון: הצגות ותערוכה עד הבית
 

 
 
המדיטק ומוזיאון העיצוב פותחים שערים וירטואלים להצגות ילדים ולסיור בתערוכה הכי נכונה לתקופתנו


מדיטק חולון ומוזיאון העיצוב פותחים שערים וירטואלים להצגות ילדים ולסיור בתערוכה הכי נכונה לימים אלה.

תיאטרון מהסלון לילדים

לקראת חופשת הפסח בסימן משבר הקורונה אשר מתחילה השבוע, תיאטרון המדיטק הכין תוכן איכותי לילדים ולהורים: לא רק הצגות מצולמות לצפייה, אלא גם משחקים והפעלות, כגון חידונים ושאלונים המבוססים על תכני ההצגות, דפי ציור ועוד. התוכן הורכב מתוך הצגות נבחרות מהרפרטואר של תיאטרון המדיטק. בנוסף לתכני הווידאו הוכנו להורים ולילדים תכנים מעשירים נוספים, הכנות חינוכיות לצפייה, חידונים והפעלות. טווח הגילאים: 11-4.   
 
דני וייס, מנכ"ל המדיטק: "יוזמה זו התאפשרה תודות לשיתוף פעולה נפלא לו זכינו מצד היוצרים, השחקנים והשותפים שלנו להפקה שנתנו הסכמתם להשתתפות בפרויקט חשוב זה וכן בברכת איגוד שח"ם, בתקווה להקל על השהות בבית בתקופה מורכבת זו."
 
ההצגות הזמינות לצפייה כחלק מהפרויקט: 
 

דודי שמחה
לגילאי 4 ומעלה - תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון כפיים על פי ספרו של ע. הלל. יצירתם של אלית ובר, יובל כהן ואמיתי מילוא, בימוי, עיבוד ועיצוב: אלית ובר. 
 

דודי שמחה, צילום: יוסי צבקר


המלאך

הרפתקה מלאכית לגילאי 5 ומעלה - תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון בית ליסין על פי ספרו של אפרים סידון,עיבוד למחזה: אפרים סידון, בימוי: ציפי פינס. 
 
עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור
לגילאי 5 ומעלה.תיאטרון המדיטק, על פי ספרו של אפרים סידון,מחזה: אפרים סידון, בימוי: ישראל גוריון. 
 


עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור, צילום: יוסי צבקר

היידי בת ההרים
לגילאי 6 ומעלה. תיאטרון המדיטק בשיתוף הסטודיו למשחק מייסודו של יורם לוינשטיין. על פי סיפרה של יוהנה ספירי, מחזה: עידו ריקלין, בימוי: רפי ניב.  
  
קאיטוש הילד המכשף
לגילאי 7 ומעלה. תיאטרון המדיטק. על פי ספרו של יאנוש קורצ'אקמאת: איתן מושקובסקי, בימוי: גמא פריד. 
 

קאיטוש הילד המכשף, צילום: יוסי צבקרהכיתה המעופפת
לגילאי 7 ומעלה. תיאטרון המדיטק בשיתוף הסטודיו למשחק מייסודו של יורם לוינשטיין. על פי ספרו של אריך קסטנר, מחזה: עידו ריקלין, בימוי: רפי ניב.  

כטוב בעיניכם
קלאסיקה שקספירית לגילאי 9 ומעלה- תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון בית ליסין. מאת: ויליאם שקספיר, תרגום: דורי פרנס, עיבוד ובימוי: עידו ריקלין.  
  
כטוב-בעיניכם-אייל-לנדסמן.jpg
כטוב בעיניכם, צילום: אייל לנדסמן
 
"תיאטרון מהסלון" - כל התכנים זמינים לצפייה בלינק

ביקור וירטואלי בתערוכה "אקסטרים"
 
התערוכה, אקסטרים שנפתחה בדצמבר האחרון במוזיאון העיצוב חולון, עוסקת בשינויי האקלים ההרסניים, בטכנולוגיות שאנו מפתחים, מנגנוני הכוח השולטים בחיינו ובהשפעה שיש לנו על כדור הארץ  - תהליכים שמובילים לתרחישים קיצוניים יותר ויותר. בשל המצב ואקטואליות הנושאים המוצגים בה, החליטה הנהלת המוזיאון לאפשר סיור מודרך וירטואלי בתערוכה בהדרכתה של מיה דבש, אוצרת המוזיאון ואוצרת התערוכה.

"באופן מפתיע התערוכה הפכה להיות רלוונטית יותר ממה שצפינו. כשעוסקים בעיצוב ספקולטיבי נדמה תמיד שהדברים שאנחנו מדברים עליהם יקרו בעתיד הרחוק, אם בכלל. וירוס הקורונה הפך הרבה מהעבודות המוצגות בתערוכה שמדברות לכאורה על עתיד רחוק לאקטואליות מתמיד. הרעיונות העולים מהתערוכה המאלצים אותנו לעצור רגע ולהתבונן שוב ביחסינו עם הטבע הם חשובים עכשיו יותר מאי פעם", כך מסרה מיה דבש. 
 צילום: jukan tateisi  ג'ון קאמיי, אמפיביו (2018)בין העבודות שתפגשו בסיור המודרך: 

 
עריסת דחיסה - לוסי מקריי
עבודה המנסה להכין את האנושות לעתיד שבו מגע אנושי יהיה נדיר מאוד ויוחלף בידי מכונות מגע. העבודה כוללת מכונה הלוחצת על הגוף ועוטפת אותו באופן המשחזר את חווית החיבוק. כך מנסה המכונה לתת מענה לצרכים הפיזיים והרגשיים של אנשים בעולם של בידוד וחוסר מגע. 
 

לוסי מקריי, עריסת דחיסה, 2019, צילום: סקוטי קמרון

רובוט-עורב ג׳ני – (ספוטניקו)
עבודה העוסקת בעולם ללא מגע, עולם של בידוד חברתי בו אנשים משוועים לתקשורת. ג'ני, מעדיפה לחלוק את זמנה עם בעלי חיים במקום עם בני-אדם. כדי לתקשר עם ציפורים היא בונה רובוט-עורב, שיכול לחקות מגוון של קריאות עורבים, כמו "שלום", "אני בסכנה", "אני אוהב/ת אותך!". העבודה נוצרה בקונטקסט של אנימה ומנגה, ז'אנרים שעוסקים פעמים רבות בנושאים מורכבים של עתיד, חברה וטכנולוגיה. 
 
מיזוג (Merger) – קייצ'י מאטסודה
כיצד יכולה מציאות מרובדת יכולה להגדיר מחדש את סביבת העבודה שלנו בימים שכולנו נדרשים לעבוד מהבית? הסרט "מיזוג" עוסק באובססיה לייעל את הפרודוקטיביות של סביבת העבודה. רואת חשבון צעירה, המתחרה באלגוריתמים שהובילו לפיטוריהם של עובדים רבים, יוצרת לעצמה סביבת עבודה שמאפשרת לה לשלוט בכל פרט בחייה, כך שהיא יכולה להיות "זמינה" בכל עת. מכיוון שהיא עדיין נאבקת לעמוד במשימות המוצבות בפניה, היא מחליטה לבסוף שהדרך הטובה ביותר לשרת את לקוחותיה היא להתמזג עם המערכת. 
  
מכונה מוסריתמעבדת המדיה של MIT
זוהי תקופה שבה אנו נדרשים לקבל החלטות אישיות, כלכליות ומוסריות. האם חייהם של מבוגרים חשובים פחות מחייהם של צעירים? האם הזכות לפרטיות גוברת אל בריאות הציבור? בעידן שבו חלק מן ההחלטות נעשות באמצעות מכונות בעלות בינה מלאכותית, העבודה ״מכונה מוסרית״ היא  פלטפורמה הבנויה כמשחק, שמציג דילמות מוסריות ומבקש מהמשתתפים לקבל החלטות בהתבסס על תסריטים שונים. 
  
רובה אימ'וגיטדאס מקסימובאס
מדובר רוגטקה ממונעת שנושאת תחמושת מסוג חדש - אימוג'ים העשויים מספוג קשיח. הפרויקט ממחיש את הפער בין העולם הממשי והווירטואלי ותוהה האם היינו רודפים באותה נואשות אחר חיזוקים מקוונים אם הם היו פוגעים בנו ישירות באופן פיזי? 
  

טדאס מקסימובאס, רובה אימוג'י, צילום אלעד שריג

ברבור שחור – סירת הצלהניל ננר ואביחי מזרחי

בכל קיץ, מאות בובות מתנפחות של בעלי חיים נסחפות את החופים  בעקבות זרמים פנימיים. במקביל, סירות גומי עמוסות פליטים מנסות לחצות את הים התיכון ולהגיע לחופי אירופה, שם הם מקווים למצוא מקלט. העבודה "ברבור שחור – סירת הצלה" מציגה את האנלוגיה המערערת שבין אובייקט מציל חיים לבין צעצוע.
 
אוצרי התערוכה, לצד מיה דבש, הם אריק צ'ן, עיתונאי, מבקר והאוצר של דיזיין מיאמי, ומי שהיה מאוצרי התערוכה הראשונה שהוצגה במוזיאון העיצוב חולון לפני עשור. ואזינטה פלנטנגה, אוצרת וחוקרת עיצוב הולנדית המתגוררת בשנחאי. 
  


ברבור שחור - סירת הצלה, ניל ננר ואביחי מזרחי, תמונת יחסי ציבור

ביקור וירטואלי בתערוכה "אקסטרים" באינסטגרם. לחצו כאן
  
 07/04/2020   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע