סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה תיאטרונטו 2011
 

 
 
הצגות יחיד למבוגרים ולילדים והצגות אורחות מהארץ ומחו"ל בפסטיבל החוגג 21


פסטיבל תיאטרונטו הבינלאומי יתקיים בפעם ה-21 בחול המועד פסח ביפו העתיקה ויועלו במסגרתו 21 הצגות יחיד בכורה למבוגרים, בכורות  לילדים, הצגות יחיד מחו"ל שיועלו לראשונה בישראל וכן הצגות יחיד אורחות.
 
שש הצגות למבוגרים יתחרו על פרס ההצגה הטובה ביותר על שם השחקן נסים עזיקרי. ארבע הצגות יתמודדו על פרס ההצגה הטובה ביותר לילדים בשיתוף פעולה עם בוגרי בית הספר לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים, בליווי אישי ואמנותי של מנהל בית הספר  איציק וינגרטן.

תלמידי בית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים יבדקו השנה בהייד פארק אמנותי את הפער במגילת העצמאות-בין החזון למציאות, בשלל מיצגים המשלבים משחק תנועה ועיצוב במה.
בנוסף יעלו במסגרת  התיאטרונטו  שש הצגות אורחות:   ההצגה זוכת פרס הפרינג' "המרקיד" בביצוע יואב ברתל, "היריקה החזרה" – יצירתו של יותם ראובני, "משפט פולארד" – הצגת יחיד חדשה של רמי ברוך מבית הקאמרי, חיים ואדם" מופע יחיד בבכורה של הזמר אדם, "הבועהלי" מופע סאטירה של בוגרי סמינר הקיבוצים ו"מייפירסט  15 שנה על הבמה.

הפסטיבל מתקיים בשיתוף משרד התרבות וספורט, מנהל תרבות וכן האגף לתרבות ואמנויות עיריית תל-אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, בנק לאומי ובימות 2000.

הצגות התחרות:

נחמודת

בעקבות אנטון צ'כוב. עיבוד- איציק ויינגרטן ויעל טוקר. בימוי: איציק ויינגרטן. שחקנית: יעל טוקר. עיצוב תפאורה: פרידה שוהם. עיצוב תנועה: גליה פרדקין. עיצוב תאורה: מאיר אלון.
 
אולינקה היא נערה –אישה נחמודת. חסרת חיים וצבע שחייה מקבלים משמעות רק כשהיא מתאהבת ואז חייו ומחשבותיו של בעלה או מאהבה הופכים לחייה ולמחשבותיה. מקצועו ותחומי התעניינותו הופכים לתחומי התעניינותה הבלעדיים. כשהגבר נעלם מחייה אולינקה מתרוקנת. גם חלומותיה הופכים לריקים ומשעממים.
וכשגבר חדש נכנס לחייה גם חלומותיה מתמלאים במחשבותיו ובתחומי התעניינותו.
 
קברט ז'אבוטינסקי

מאת: גדי צדקה. בימוי: גדי צדקה. משחק: פנינה ברט – צדקה. מוזיקה: נדב רובינשטיין. תפאורה ותלבושות: בנו פרידל.
 
יומה האחרון של לאה, קשישה כבת שמונים, התחיל ככל יום אחר. היא התעוררה, רחצה את גופה, התלבשה, שתתה כוס תה, והתכוננה לעוד יום משמים ושטוף שמש במושבה המנומנמת. אלא שהבוקר, בעודה מאזינה  לחדשות הבוקר ברדיו טרנזיסטור הישן שלה, נדהמה  לאה לשמוע כי ראש הממשלה, אשר היה פעם ילד בגן הילדים שלה, מכריז על גיוס כללי, וככל הנראה בכוונתו לצאת למלחמה.היא אורזת מזוודה, וקופסת עוגיות, ועולה על אוטובוס לירושלים, אל משרד ראש הממשלה, שם אל מול עיניהם של השומרים , היא תספר ותפזם את תולדות חייה מצעירותה ועד היום, יום מותה.


"קברט ז'בוטינקי", פנינה ברט-צדקה (צילום: ז'ראר אלון)


כלומניקית

מאת: נטע שפיגלמן, נועה קולר וטל לוי. בימוי: רותם קינן. משחק: טל לוי
 
סיוון שמואלי היא רמת-גנית נמוכה מהממוצע, עם פה גדול מהממוצע שתעשה הכל בשביל להיות אחרת, מיוחדת, יוצאת דופן. בגלל זה היא יכולה לחיות, באמת לחיות, רק ב"שואו-ביז". כבר שנים היא ניגשת לאודישנים בתפקידים שונים ומשונים אך מעולם לא קיבלה תפקיד. אתמול מלאו לה שלושים. ההורים שלה, שמאסו כבר מזמן בניסיונות הכושלים שלה להתפרסם, מציעים לה את המתנה הגרועה מכל... סיוון מבינה שיש אקדח צמוד לרקתה ושהדרך היחידה להציל את עצמה היא לכוון אותו למישהו אחר...סיון שמואלי מתחילה אודישן. הפעם היא גם תסיים אותו.
 
ברית בין הבדלים

מאת: ננו שבתאי. בימוי: ננו שבתאי. משחק: רינת יונה גליקו. מוזיקה:  שפי ישי

נורית בת ה 12 רוצה מאוד לבלות יום שלם עם אביה, הסובל מנכות נפשית בעקבות מלחמת יום כיפור. אמה של נורית ובעלה מפרים ברגע האחרון את הבטחתם, ומבטלים את התכנית. בבוקר יום כיפור, נורית בורחת מביתה, נחושה להילחם על זכויותיה לקשר קרוב עם אביה האהוב.  עיבוד על פי סיפור מאת ננו שבתאי, שפורסם לראשונה באנתולוגיה "מעבר לסף – סיפורת ישראלית עכשווית" (הקיבוץ המאוחד, 2003). סיפור זה תורגם לצרפתית בהפקת המכון לתרגום ספרות עברית, וראה אור בהוצאת "מטרופוליס", צרפת. (2008). 


"ברית בין הבדלים", רינת יונה גליקו (צילום: ז'ראר אלון) 


העלמה אלזה

מאת: ארתור שניצלר. תרגום ועיבוד: עדנה קורנפלד. בימוי: הלל נאמן. משחק: קאיפו כהן. עיצוב תאורה: ניקולאי שפיז. עיצוב תלבושת: רונה דורון. עיצוב ספסל: נועם טור
 
אלזה, עלמה וינאית תמימה ושברירית בעלת עולם פנימי סוער, נשלחת על-ידי הוריה למלון בעיירת נופש באיטליה. מכתב בהול מאימה קוטע באחת את  חופשתה השלווה. היא מתבשרת שאביה, עו"ד מצליח ומפורסם, הימר והפסיד ברולטה בכספי נאמנות של יתומים ומרחפת מעליו פקודת מאסר. אימה מטילה עליה לפנות למר פון דורסדיי, ידיד המשפחה, מבוגר עשיר אשר שוהה במלון, ולבקש ממנו עזרה מיידית לכיסוי החוב. מכאן עולמה מתערער והיא נסחפת אל תוך מבוך חייה... 
 
הסיפור "העלמה אלזה" נכתב כרומן בסוף המאה ה-19 ועובד להצגת יחיד. התעוררותה של תורת הפסיכואנליזה אפשרה לשניצלר לתת  ביטוי אמנותי לקונפליקט שבין היצרים לערכי המוסר החברתיים ולהביא בפני קוראיו באמצעות מונולוג פנימי את התהליכים המתחוללים בנפשם של גיבוריו. בכתביו הוא מדגים את פעולתם של כוחות התת מודע שאינם נשמעים להגיון.


"העלמה אלזה", קאיפו כהן (צילום: ז'ראר אלון) 


צעדים

כתיבה ובימוי: ידין גולדמן. משחק: רוני גורנשטיין
 
אור, חיילת בת 19 שמשרתת כמש"קית נפגעים, הופכת מחיילת מצטיינת לעריקה. צעד שגוי אחד גורם לה לזלוג מהמסגרת, להיחשף לשימוש בסמים מעוררי הזיות וליפול לתוך עולם אפל ובודד שהתחתית שלו נמצאת בקומת המרתף בתחנה המרכזית.  אור נמצאת מעולפת על ידי עוברי אורח זרים לאחר שהזריקה מנת יתר ונכנסת בכפייה למוסד גמילה. עליה לעבור שניים עשר צעדי גמילה שבסופם תגיע לפגישה עם וועדה פסיכיאטרית, אשר תפקידה לקבוע אם עליה להמשיך לשהות במוסד, או שהינה מסוגלת לחזור לחיים נורמטיביים.
 
הצגות התחרות לילדים

אור-לי
 
מאת: עדו סתר. בימוי: הדר משה. משחק: יעל זיגדון. עיצוב במה: אופיר צויבל וגילי גודיאנו. מוזיקה: ענת אלפן. עיצוב תאורה: עומר בן-סעדיה
 
אור-לי, ילדה בת  10 החיה בצרפת, מגיעה עם הוריה במפתיע לישראל. ההורים אומרים לה שהטיול ייגמר בעוד חצי שנה ואז הם יחזרו לצרפת. ימים ספורים לפני התאריך המיוחל, מודיעים לה הוריה שהם החליטו להאריך את הטיול בישראל בכמה חודשים נוספים. אור-לי מחליטה לגנוב את כרטיס הטיסה שלה ולחזור לבדה לביתה בצרפת.  רגע לפני שהיא עולה על האוטובוס הנוסע לנמל התעופה, היא נפרדת מאלון וחושפת בפניו את הסיבות האמתיות להגעתה ולעזיבתה.
 
וולפינאה מומי בלום
 
מאת: נורית זרחי. עיבוד ובימוי: להב תימור. משחק: יהונתן מגון

מומי, ילד כבן 9, כותב מכתבים לשכנתו, עליזה שחף, שנסעה לחו"ל לבקר את משפחתה והשאירה לו את דירתה ואת לולה, הכלבה שלה, לשמור עליהן בשבילה. במהלך הקיץ מגלה מומי במכתביו כי עליזה היא היחידה איתה הוא יכול לחלוק את סיפוריו ותחושותיו: התמודדותו עם הוריו שהתגרשו, דרור, החבר החדש והקשה של אמו ואביו שמתחתן עם אשה חדשה. לאט לאט, עם כל מכתב וכל יום קיץ שעובר, מומי מתבגר ומגלה כי גם ביכולתו לומר את אשר על ליבו ולהשפיע על חייו שלו. 


"וולפינאה מומי בלום", יונתן מגון (צילום: ז'ראר אלון)

מרק עכבר

 
מאת: ארנולד לובל. עיבוד: אלון גורן  ועומר נאות. בימוי: אלון גורן. משחק: אלון גורן. עיצוב: רוני שלזינגר. מוזיקה מקורית: אלברטו שוורץ
 
סמור החליט שלארוחת הערב הוא יאכל מרק עכבר. ואולם, לעכבר היו תכניות אחרות. הוא הציע לסמור להכניס למרק ארבעה סיפורים כדי שיהיה יותר טעים. למרבה המזל, הסמור היה מוכן לשמוע. לבסוף, הסמור אינו מעוניין בלכידתו של העכבר, אלא חווה התעלות נפש בעקבות שמיעת הסיפורים, ומבין שלא די רק במזון על מנת לשרוד – נחוץ  גם מזון רוחני על מנת להתקיים.
 
סמיר ויונתן על כוכב מאדים
 
מאת: דניאלה כרמי. בימוי: סיון הנדלסמן. משחק: יוגב יפת. עיבוד: מיה מגנט, סיון הנדלסמן. עיצוב תפאורה: הדס זרח. עיצוב תאורה: צב רן. מוזיקה:  Messuan, Dav Daglas
 
סמיר, נער בן  11  אשר גר עם משפחתו בגדה המערבית,  נופל יום אחד מהאופניים ונפצע פציעה חמורה בברך, כתוצאה מכך הוא נאלץ להתאשפז בבית חולים של "יהודים". הוריו של סמיר צריכים לחזור לכפר, הוא נשאר לבד בבית החולים הזר, הוא מפוחד, בודד, ומבולבל  עד אשר הוא פוגש את חבריו לחדר, וביניהם יונתן. בין יונתן לסמיר נרקמת ידידות מיוחדת. יונתן מבטיח לסמיר שייקח אותו לכוכב אחר. לאחר שסמיר מחלים מהניתוח בברך, מתגנבים השניים בלילה, אל חדר באחת הקומות הגבוהות של הבניין, ושם מראה יונתן לסמיר משחק מחשב מופלא, שדרכו יכולים שניהם לצאת למסע לכוכב מאדים.
 
סטמפניו - פנטזיה לאהבה ולכינור

ביידיש : סטעמפעניו - א פאנטאזיע פאר א ליבע און א פידל. על פי  שלום עליכם - הפקה של תיאטרון היידישפיל. עיבוד ומוזיקה: אלכסנדר פובולוצקי. בימוי: מרט פרחומובסקי. משחק: הלנה ירלובה.  עיצוב תפאורה: סשה ליסיאנסקי. עיצוב תאורה: מישה צ'רניאבסקי. רוחל'ה, אישה נשואה ואם לילד, חוזרת בזכרונה לרגע שאולי יכול היה לשנות את חייה מקצה לקצה – הרגע בו פגשה את הכנר המהולל סטמפניו. 


"סטמפניו - פנטזיה לאהבה ולכינור", הלנה ירלובה (צילום: ז'ראר אלון)


הצגות אורחות מחו"ל

מוש (דרום אפריקה)

כתיבה ובימוי: ליין קול (על פי "אהבת שבע הבובות" מאת פול גאליקו). משחק: טימותי רדפאת'. עיבוד בימתי לסיפור הנודע על אהבה, שנאה, בובות ואנשים בשר ודם. הצגת-יחיד, בניחוח צרפתי,  שעיקרה שיר הלל של בחור לבחורה שאיבד. השחקן הצעיר טימותי רדפאת', כוכב עולה בשמי התיאטרון הדרום-אפריקני,  לוקח את קהלו למסע קסום, בנבכי סיפור האהבה של הנערה מוש, קפטן קוק ותיאטרון הבובות הנודד שלהם, שבו הכל אפשרי.
 
שבעת הסמוראים (ארה"ב)

על פי  סרטו הנודע של אקירה קוראסווה. מאת: שרה-רוז גרבר. בימוי ומשחק: דייויד גיינס. שחקן- פנטומימאי- ליצן-רקדן מגלם את כל הדמויות (והאפקטים הקוליים!) מסרטו המופתי של אקירה קוראסווה משנת 1954. סיפורם של בני כפר, המגייסים לעזרתם שבעה סמוראים, במאבק להגנת רכושם ואדמותיהם, מפני הגזלנים החומדים אותם. על במה ריקה, בסיוען של מסיכות בודדות בלבד, בורא דייויד גיינס עולם ומלואו. 
 

"שבעת הסמוראים", דיוויס גיינס (צילום: סוזאן תומפסון)

נשים במלחמה (קולומביה)

 
מאת: פטריסיה לארה. משחק: קרלוטה ייאנו. בימוי: פרננדו מונטס. מארג מונולוגים המבוסס על ספר בן אותו שם, זוכה פרס פלנטה היוקרתי לעיתונות פרי עטה של הסופרת והעיתונאית הקולומביאנית פטריסיה לארה. היצירה מורכבת מארבע עדויות של נשים קולומביאניות שחוו את אימי המלחמה ושבאומץ לבן הנוגע ללב משמשות דוגמה לתקווה, כיסופים ותאווה לחיים.
 
שפיכת דמים, נסים, גאולה ואוכל טוב (ארה"ב)
 
כתיבה וביצוע: שרה בראון. בימוי: דויד קאי. סיפורה של יהודייה אמריקאית בנסיעתה על גב הגמל לגיהינום, שם היא מקווה לעקור ממנה את כל מה שהופך אותה למי שהיא. מדוע? כדי שתוכל להיות אשתו השנייה של מדריך הטיולים הירדני ויפה התואר שבו היא מאוהבת מעל הראש.
 

פסטיבל התיאטרונטו יתקיים בין התאריכים 23-21 באפריל 2011 ביפו העתיקה. כרטיסים: 50-30 ש"ח. טל': 09-8945757.03/04/2011   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע