סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל הולגאב 2015
 

 
 
במשתתפים: אהוד בנאי ואנסמבל תזטה, מיכאל גריילסאמר ואסתר רדא, להקת כולומה ועוד


פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית- אתיופית יתקיים זו השנה השישית  ברחבי ירושלים בין התאריכים  16–21 בדצמבר .

הוּלֵגֵאבּ הוא פסטיבל ייחודי מבית היוצר של בית הקונפדרציה, המציג את היצירה הישראלית-אתיופית הפורחת בשנים האחרונות בתחומי המוזיקה, התיאטרון והמחול.

מופעי הפסטיבל משלבים את התרבות האתיופית, זו המסורתית וזו העכשווית, עם השפעות מהתרבות הישראלית העכשווית. פסטיבל הולגאב מעמיד במה לרשותם של היוצרים בשפה אמנותית חדשה ומרהיבה זו, וחושף אותה ואותם בפני הקהל הרחב.

הפסטיבל יתפרס ברחבי העיר: בית הקונפדרציה, בית שמואל, מרכז מורשת בגין, ז'ראר בכר, התחנה הראשונה והצוללת צהובה.

לדברי אפי בניה, מנהל הפסטיבל: "אין ספק שבתקופה סוערת זו, בה נשמעים קולות של כאב מצד הקהילה האתיופית, גוברת החשיבות שבהיכרות עם הקהילה- על העושר התרבותי שהיא מייצגת ועל היצירתיות הרבה שיש בקרב האמנים הרבים שהצמיחה פה בארץ.
 
"חשיבות גדולה יש גם לעובדה שהדור הצעיר של נציגי התרבות האתיופית יונק משורשיו מבית אך משלב כבר שפה ישראלית משלו ביצירה ומבטא באמצעותה בצורה בועטת ומסקרנת את כשרונותיו לצד תחושותיו ומחאתו ואף משפיע על אופייה של התרבות בישראל. הפסטיבל משמש כגשר בין היצירה האתיופית המודרנית לבין היצירה הישראלית, באופן שמעשיר את שתיהן ומחבר אותן יחדיו. כמו בכל שנותיו, הפסטיבל מציג מגוון רחב של מופעי תרבות מתחדשת ומלאת ייחוד וחיוניות".
 
הפסטיבל  מתקיים בתמיכת קרן ברכה, משרד התרבות והספורט – מנהל התרבות, עירית ירושלים – האגף לתרבות ואמנויות, וכן הרשות לפיתוח ירושלים במסגרת "חמשושלים".
 
מופעי הפסטיבל:

אנסמבל "תזטה" מארח את אהוד בנאי

הפסטיבל ייפתח במופע בו יארח אנסמבל המוזיקה הישראלי -אתיופי "תזטה" אתהזמר והיוצר  אהוד בנאי ששירו האיקוני "עבודה שחורה" (מאלבום הבכורה שלו עם להקת "הפליטים" מ-1987) הוקדש ל"אחים כהי העור שבאו מאתיופיה" והעלה את התהייה "אם אברהם אבינו לא היה שחור".

אנסמבל "תזטה" ("געגועים", באמהרית) הוקם לאחרונה על ידי בית הקונפדרציה כדי לשמש במה לתרבות המוזיקלית הישראלית-אתיופית המתחדשת. מנהלו המוזיקלי של האנסמבל הוא הסקסופוניסט והזמר אבטה בריהון וחבריו נגנים המנגנים בכלים אתיופיים עתיקים וייחודיים. לצד יצירות של בריהון, המושפעות מהמוזיקה האתיופית המסורתית, יבוצעו במופע במשותף כמה משיריו הידועים ביותר של בנאי.

במופע יקחו חלק שני רקדנים מהמרכז הארצי למחול אתיופי, שיבצעו מחול אתיופי מסורתי וריקוד אתיוג׳אז.   רקדנים: אביב אבבה יוסף ואביוט מולטה.

16 בדצמבר,  21:00, בית שמואל. אהוד בנאי ואנסמבל תזטה


להקת-תזטה-צילום-אייל-לנדסמן.gif
להקת תזטה (צילום: אייל לנדסמן)
אהוד-בנאי-צילום-יאיר-שילוח.gif
אהוד בנאי (צילום: יאיר שילוח)


להקת כולומה מתאחדת

תתאחד להופעה חד פעמית בפסטיבל לציון עשור לאלבומה הראשון "שפת אם". הלהקה, שהוקמה בשנת  2003 על ידי  הזמר והסקסופוניסט אבטה בריהון, נגן כלי ההקשה סנגיטסגל והמתופף אלון יופה, מחברת אלמנטים משירי עם אתיופיים מסורתיים, מוזיקה קובנית, אפרו-ביט וג'אז, ואף חלקה במה עם נביא האפרו-ביט, טוני אלן, בהופעותיו בארץ.

17 בדצמבר,  21:00, התחנה הראשונה – המופע פתוח לקהל במסגרת אירועי "חמשושלים". הכניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי. להקת כולומה

KGC : היפ-הופי

מופע בועט של ההרכב KGC- קריית גת סיטי שיצר ז'אנר מוזיקלי חדש, המורכב מביטים של היפ-הופ אולד-סקול משנות התשעים עם נגיעות סאונד שורשיות ואותנטיות מעולם המוזיקה האמהרית. את כל אלה מלווים טקסטים חברתיים חריפים, המתמקדים בהעצמת בני הקהילה האתיופית. חברי ההרכב אלמו טי, בזי בי ואבשה ג'י פועלים יחד מאז שנת 2008, וכל אחד משיריהם זכה לכחצי מיליון צפיות ביוטיוב.את המופע יפתח אמן הראפ והיפ-הופ AG (אברהם גטהון), המתגורר בקריית גת ויצירתו מרבה לעסוק בקשייו של גבר צעיר המגיע מהפריפריה למרכז. בסיום המופע תתקיים מסיבת רגאיי ומוזיקה אתיופית .

19 בדצמבר,  22:00, הצוללת הצהובה. KGC


להקת-KGC-צילום-אלירן-טקלה-ושי-נגה.gif להקת KGC (צילום: אלירן טקלה ושי נגה)
ביתא  - YOU ARE ME BUT I AM NOT YOU

את המחול תייצג בפסטיבל להקת המחול ביתא עם בכורה ליצירה YOU ARE ME BUT I AM NOT YOU של הכוריאוגרפית, זמרת וציירת דגה פדר. היצירה שואבת מלקסיקון התנועה של המחול האתיופי ומדימויים של התרבות האתיופית, אך משלבת בהם וריאציות עכשוויות ומפתיעות, שואלת כיצד נראה האני בעיניו של האחר, ויוצרת משחק של מראות והשתקפויות אשר האני תר בו אחר שברי זהותו – הן האותנטיים והן אלה המושפעים ומעוצבים בידי החברה.

20 בדצמבר, 19:00, אולם לאו מודל, מרכז ז'ראר בכר. להקת ביתא


להקת-ביתא-4-צילום-יעקב-סבן.gif
להקת המחול ביתא (צילום: יעקב סבן)


זמנה מלסה
 

הפסטיבל יציין 30 שנות קריירה מוזיקלית לזמר ונגן הקלידים זמנה מלסה  מהידועים והאהובים שבאמני אתיופיה בישראל ומחוצה לה. במופע יבצע מלסה את השירים שהפכו אותו לזמר מבוקש בחתונות ובמועדוני לילה בישראל, באירופה, בקנדה, בארה"ב ובאוסטרליה, ויספר גם על השפעותיו המוזיקליות מן הרגאיי ובכלל.

מלסה החל את הקריירה המוזיקלית שלו בעודו נער בן 14 באדיס אבבה, שם הצטרף ללהקות של הזמרים האתיופיים הגדולים טילאהון גססה, מחמוד אחמד והזמרת ביזונש בקלה. בשנת 1992 עלה לישראל. אף שהמשיך לפתח את הקריירה המוזיקלית שלו בארץ, הקפיד גם לשמור על קשר עם הסצנה המוזיקלית של אדיס אבבה, שם גם הקליט לפני כמה שנים את אלבומו החמישי.

ראשון, 20 בדצמבר, 21:00, בית הקונפדרציה . זמנה מלסה

"אות קין - הסיפור של משפחת מלסה"

בפסטיבל תועלה בכורה להצגה "אות קין - הסיפור של משפחת מלסה" בביצוע אנסמבל התיאטרון הישראלי-אתיופי הולגאב. ההצגה מבוססת על מחזה שנכתב ובוים בידי משה מלכא, מנהלו האמנותי של האנסמבל, ומספרת על משפחה ממוצא אתיופי המנסה להתמודד עם קשיי היום יום על אף כתם חברתי שהוטל על אחד מבניה. ההצגה מורכבת מחומרים ריאליסטיים ומבוצעת בסגנון תיאטרון פיזי מינימליסטי ומאופק.

21 בדצמבר, 19:00, בית הקונפדרציה. אות קין - הסיפור של משפחת מלסה


גריילסאמר-ענק.jpg
מיכאל גריילסאמר (תמונת יחסי ציבור)מיכאל גריילסאמר מארח את אסתר רדא

מופע הסיום של הפסטיבל מפגיש על במה אחת את הזמר-יוצר-כנר מיכאל גריילסאמר שיארח את אסתר רדא. גריילסאמר מוכר כיום כאמן שזוכה לתשומת לב  בזכות טכניקת הנגינה הייחודית שלו בכינור, הדומה לנגינה בגיטרה חשמלית. הוא החל את הקריירה המוזיקלית שלו בלהקת המוזיקה האירית קטיפה שחורה. מאז חצה ועירב סגנונות מוזיקליים (ובהם רוק, רגאיי ופולק). כמו אסתר רדא, הוא  מנהל קריירה בינלאומית, עיבד גרסאות צרפתיות לשיריו הידועים, מקליט בצרפת, חימם את הופעותיהן של מייסי גריי ושל להקת הווילרס (להקתו המקורית של בוב מארלי) ומופיע בפסטיבלים חשובים ברחבי העולם. במופע תבצע אתו אסתר רדא כמה משיריה האתיופיים.

21 בדצמבר, 21:00, מרכז מורשת בגין. מיכאל גריילסאמר מארח את אסתר רדא


אסתר-רדא-צילום-גבריאל-בהריליה.gif
אסתר רדא (צילום: גבריאל בהריליה)
***

פסטיבל הולגאב 2015 יתקיים בתאריכים  16–21 בדצמבר 2016 באולמות ברחבי ירושלים. מחירי הכרטיסים: 70 עד 100 ₪ (המופע של "כולומה" בכניסה חופשית). לרכישת כרטיסים: בימות *6226, בית הקונפדרציה, טל' 02-6245206, שלוחה 4 26/11/2015   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע