סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה פסטיבל ייחודי של "נוצר" ו"סמרטוט"
 

 
 
בפסטיבל שיתקיים במהלך סופי השבוע של חודש יולי, יועלו ארבע הצגות בכורה של המחזור הראשון של תכנית הרזידנסי "נקודת קצה" - שת"פ ראשון בין קבוצת התיאטרון "סמרטוט" לתיאטרון נוצר 


פסטיבל "נקודת קצה"

שת"פ ראשון, ייחודי וראשוני בין שתי קבוצות תיאטרון "קבוצת סמרטוט" ו"תיאטרון נוצר". בפסטיבל שיתקיים במהלך חודש יולי, יועלו ארבע הצגות בכורה של המחזור הראשון של תכנית הרזידנסי "נקודת קצה" - לפיתוח, חקירה ויצירה.

ארבעה קולות ייחודיים של בימאים ובימאיות מהדור החדש - מעיין אבן, גל צ'פסקי, רועי יוסף ורוני טוביאס, יחשפו לראשונה בפני קהל את יצירותיהם שנחקרו, פותחו והופקו ונולדו במסגרת התכנית.


ההצגות שיועלו בבכורה: "דמות בשעת זמן" - חיפוש היגיון וקירבה בעולם שאיבד את ההיגיון והפשר, "אהבה" - על פי "אהבתה של פדרה" מאת שרה קיין,"ידועה" – מאנונימיות לכוכבניות- סיפורה של הנערה המנושקת ביותר בהיסטוריה, "פרט לכך לא אירע דבר" - חקירה בימתית פוסט-דוקומנטרית על תיק הריגתו של אזרח פלשתיני שהניף דגל לבן במבצע צוק איתן. 
  

דמות בשעת זמן, צילום: שי קול

יצירות פסטיבל "נקודת קצה", שיתקיים במהלך ארבעה סופי שבוע בחודש יולי 2021, הינן תוצרי מסלול הרזידנס הייחודי לפיתוח מעבדתי של יוצרים מהדור החדש - במאים ובמאיות בניהולם של אבי גיבסון בראל וניצן כהן ובשת"פ בין קבוצות התיאטרון "נוצר" ו"סמרטוט" .

ההצגות מנוהלות ומופקות על ידי קבוצות התיאטרון "סמרטוט"ו"נוצר" ובמסגרת הפסטיבל בכל ארבעת סופי השבוע של חודש יולי יועלו ארבע הצגות בכורה לשלוש הרצות כל אחת. 
 

ידועה, צילום: אורי רובינשטיין

"נקודת קצה" - תכנית רזידנסי

 תכנית ייחודית לליווי, פיתוח ויצירה של קולות חדשים של במאים ובמאיות שנולדה מתוך זיהוי והכרה של צורך מהותי בהתמקצעות, העמקה ופיתוח של המלאכה המאתגרת שנקראת – בימוי. לאחר פרסום קול קורא ותהליך סינון ארוך ומעמיק נבחרו ארבעה במאים ובמאיות בתחילת דרכם שהתכנסו לשהייה ממושכת בימי הקורונה, לתכנית עשירה של לימוד, חקירה, פיתוח ויצירה עם המורים-במאים המובילים בארץ בתחום היצירה העכשווית: רננה רז, אייל ויזר, סהר עזימי, מאיה ערד יסעור, גיא בירן, כפיר אזולאי ולילך דקל אבנרי.  לאחר ארבעה חודשי לימוד ועבודה יחשפו לראשונה תוצרי התכנית בפסטיבל "נקודת קצה" שיתקיים בתיאטרון נוצר בבת ים.
 

פרט לכך לא ארע דבר, צילום: אורי רובינשטיין

הצגות פסטיבל "על הקצה":

"דמות בשעת זמן"

חיפוש היגיון וקירבה בעולם שאיבד את ההיגיון והפשר - סיפור בימתי שמתחיל בצרחה באמצע הרכבת ומהר מאוד הופך למסע מתעתע ואבסורדי למקומות לא צפויים. בחורה צעירה מחפשת היגיון וקירבה בעולם שאיבד את ההיגיון והפשר. דמות יוצאת בבוקר, כמו בכל בוקר, לעבודתה. רק שהבוקר באמצע תחנת הרכבת, היא צורחת צרחה מחרישת אוזניים ומאבדת את הכרתה. כשהיא מתעוררת היא מנסה להמשיך את שגרת יומה באופן תקין, כאילו לא קרה דבר, אך מאותו רגע, כל דמות שהיא פוגשת משנה לחלוטין את זהותה, ומצליחה להסית אותה ממסלולה. מה קרה ברגע ההוא, בצרחה ההיא, שטלטל כל כך את עולמה, וגרם לה לאבד את עצמה? לא ידוע אך מאותו רגע, נפתחת הזדמנות חד פעמית להציץ אל תוך עולמה הפנימי, ולהצטרף אליה למסע בתוך נפשה הצפה באינסוף זיכרונות ילדות שלא מפסיקים לגרד, כמיהות, שאלות, דמיונות וחוויות אשר ספוגות בתוכה כל כך חזק, אך היא אינה מצליחה לתקשר אותם עם העולם. מסע חיפוש אחר רגע חסד אחד, מרפא, אחרי מישהו אחד שיביט, שיראה, ויבין. כי מה יותר מרפא מקירבה, בתוך עולם כל כך בודד וחסר כל היגיון?

כתיבה ובימוי: גל צ'פסקי, עיצוב חלל ותלבושות: רעות שייבה, עיצוב תאורה: נדב ברנע, ליווי אמנותי: לילך דקל אבנרי ואבי גיבסון בראל. שחקנים: כרמל בין, ערן בן צבי, עדי דרורי, איסאק צ'וקרון, רויטל תמיר. ההפקה תמשיך לרוץ במסגרת תיאטרון נוצר.

8 ביולי בשעה 21:00, 9 ביולי בשעה 12:00, 10 ביולי בשעה 20:30 בתיאטרון נוצר.  דמות בשעת זמן


דמות בשעת זמן, צילום: שי קול


"ידועה"

מאנונימיות לכוכבניות - סיפורה של הנערה המנושקת ביותר משחר ההיסטוריה. היה הייתה צעירה יפהפייה ואלמונית שטבעה בנהר הסן, וגופתה נמשתה והוצגה לראווה לציבור הרחב לצורך זיהויה - אך איש לא הכיר את פניה העדינות ואת חיוכה השלו. את היופי שנגלה אליו, ביקש הפתולוג להנציח במסכת מוות שיצק בצלמה ובדמותה. הפריזאים נדהמו ממסכת המוות מרהיבת העין, ומהר מאוד פשטה המסכה  ברחבי פריז, והיפהפייה חסרת השם נעשתה בעל כורחה כוכבת. משוררים חיברו עליה שירים, ציירים הקדישו לה ציורים, גברים התאהבו בה, נשים קינאו בה, וכולם רצו לדעת אותה. שנים רבות לאחר מכן, נולדה אנני – בובת החייאה אשר ירשה את תווי פניה היפים של הנערה מהמסכה, ועל שפתיה, התנסו רבבות על רבבות של בני אדם בהצלת חיים. ההצגה מתמקדת במיתוס שנוצר סביב הנערה בעקבות הפרסום של המסכה -  כיצד נערה אנונימית הפכה מפורסמת בעקבות מותה הטרגי, וכיצד פעם אחר פעם לקחו בעלות על פניה ועל סיפורה. 

במאית ויוצרת: רוני טוביאס גדעון, מעצבת ויוצרת: אני אטדגי, מעצב תאורה ומוזיקה: נדב ברנע, ליווי: אבי גיבסון בראל, אייל וייזר, ניצן כהן. שחקניות יוצרות: מאיה תומאס, מור איילה אנגל, מיכאלה אלקין. ההפקה תמשיך לרוץ במסגרת קבוצת תיאטרון "סמרטוט".

15 ביולי בשעה 21:00, 16 ביולי בשעה 12:00, 17 ביולי בשעה 20:30 בתיאטרון נוצר.  ידועה   


ידועה, צילום: אורי רובינשטיין

"פרט לכך לא אירע דבר"

חקירה בימתית פוסט-דוקומנטרית על תיק הריגתו של אזרח פלשתיני שהניף דגל לבן במבצע צוק איתן - שבע שנים לאחר שהשתחרר משירות צבאי, פגישה מקרית בבית קפה גורמת לרועי יוסף, יוצר עצמאי וחוקר מצ״ח לשעבר לפתוח מול הקהל תיק חקירה שסגר, תיק בדבר הריגתו של אזרח פלשתיני שהניף דגל לבן במבצע צוק איתן. על הבמה הוא חוזר למקום שמעולם לא היה בו, מנסה לספר רגע אבוד ומתמודד עם השאלה -  האם אפשר לתקן. "פרט לכך לא אירע דבר" הוא מופע פוסט-דוקומנטרי. בגלל המניעה החוקית להעלות את חומרי החקירה המקוריים מהאירוע, יש צורך במסמכים חלופיים דרכם יהיה אפשר לפענח. החוקר שהיה גורם מתעד בזמן החקירה, הופך לגורם המעיד במופע.

יצירה מאת: רועי יוסף ונעה נשיא, עיצוב סאונד: בועז ברקת, עיצוב תאורה: ג'ודי קופרמן, ליווי אמנותי: ניצן כהן ואבי גיבסון בראל, ייעוץ אמנותי: דניאל כהן לוי. שחקן: אסף שורק. ההפקה תמשיך לרוץ במסגרת תיאטרון נוצר.

22 ביולי בשעה 21:00, 23 ביולי בשעה 12:00, 24 ביולי בשעה 20:30 בתיאטרון נוצר. פרט לכך לא אירע דבר


פרט לכך לא ארע דבר, צילום: אורי רובינשטיין


"אהבה"

על פי "אהבתה של פדרה" מאת שרה קיין - שלל טרגדיות מפוארות נכתבו על האהבה האסורה של פדרה. המיתוס היווני מספר על המלכה פדרה שאהבה בכל מאודה את הבן החורג שלה, היפוליטוס. שרה קיין אימצה את המיתוס, חיללה את קדושתו, קילפה ממנו את ההוד והשגב, וחשפה בכוחו את הניוון האנושי — ניוון רגשי, גופני, משפחתי, שלטוני, רוחני. במיתוס החדש של המחזאית סבוכת הנפש נרקם עולם חף מאהבה ושופע ריקנות, עולם שבו כל ניסיון למגע מתעוות לאלימות, עולם שאי אפשר לראות בו אף אחד מלבדך. ההצגה מחפשת תיקון למחזה המייאש של קיין ומבקשת לקלף עוד קליפה ולחדור אל הלב הפנימי שמתחבא מבעד לאכזריות ולחשכה, אל הלב שפועם בגרוב של חמלה ושל חסד.

תרגום, עיבוד ובימוי: מעין אבן, עיצוב חלל: זוהר שואף, עיצוב תלבושות: רעות שייבה, עיצוב תאורה: נדב ברנע, ליווי אמנותי: אבי גיבסון בראל, זמרת: רוני בר-הדס, איור: שני רועה. שחקנים: שם הלוי, אפרת ארנון, נעמה מנור, רביע חורי. ההפקה תמשיך לרוץ במסגרת קבוצת תיאטרון סמרטוט".

29 ביולי בשעה 20:00, 21:30, 30 ביולי בשעה 12:00, 31 ביולי בשעה 20:00, 21:30 בתיאטרון נוצר.  אהבה


אהבה,תמונת יחסי ציבור

 

פסטיבל "נקודת קצה" יתקיים בתיאטרון נוצר בבת ים בין התאריכים 31-8 ביולי 2021, במהלך ארבעה סופי שבוע. להזמנת כרטיסים או בטל': 03-6350772 
  
   17/06/2021   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע