סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה עונת התרבות החדשה של בית אריאלה
 

 
 
עונת התרבות 2020 תתקיים בגרסה מקוונת ותציע יותר מ-300 הרצאות בתחומים שונים במחיר סמלי. העונה תחל רשמית בנובמבר, אולם כבר בחודש ספטמבר יוצעו עשרות תכנים כחלק מסדרת "טעימות תרבות"


הרצאות וסדנאות מרתקות

בכל שנה מציע בית אריאלה בתל אביב עשרות קורסים, הרצאות וסדנאות לאלפי המנויים שלה – מפילוסופיה והיסטוריה דרך הרצאות על ספרות, שירה מוזיקה ותרבויות, לצד סדנאות כתיבה למבוגרים ולבני נוער שמתקיימות ברצף מזה יותר מ-30 שנה עם מיטב הכותבים והמנחים.

רבים מבין מנויי עונת התרבות הם גמלאים, שכעת בעקבות הקורונה נאלצים להסתגר בבתיהם, לא יכולים ליהנות משלל התכנים, ובכך ספגו פגיעה קשה בתרבות הפנאי שלהם.

אי לכך, החליטו בבית אריאלה מתוקף מעמדם כגוף ציבורי לעשות כל מה שניתן על מנת שגם בימי הקורונה, יוכלו אוהבי התרבות ליהנות מעונת תרבות חדשה ומגוונת יותר מתמיד, בגרסה מקוונת ובמחירים סמליים השווים לכל כיס. עונת התרבות תחל רשמית בנובמבר, אולם כבר בחודש ספטמבר יוצעו עשרות תכנים כחלק מסדרת "טעימות תרבות".
 
לצורך כך, מוקם בימים אלה אולפן מיוחד עם מצלמות איכותיות, סאונד ברמה גבוהה ואפילו שירות של כתוביות "לייב" ומנגנון של תגובות ושאלות למרצים, שיאפשרו למנויים לצפות בהרצאות מהכורסא בבית, מבלי לוותר על החוויה ועל האינטראקציה עם המנחים. חלק מהתכנים ישודרו בשידור חי, וחלקם יהיו בפורמט של VOD. המחיר לעונה כולה לכל ההרצאות כמעט יעמוד על 300-500 ₪ בלבד, כך שהמחיר להרצאה הוא למעשה שקלים בודדים. בין המרצים השנה – הנרי אונגר, חיים באר, אירי ריקין, ג'קי לוי, אורן נהרי, רוביק רוזנטל, אפרים סידון, מישל קישקה, שמעון פרנס, גליה דור ועוד.  
 
סדנאות הכתיבה המפורסמות של בית אריאלה, עם מנחים בולטים כמו רוני סומק, לאה איני, דקלה קידר, דודו בוסי, רפי וייכרט וערן צור, הורחבו גם הן השנה ומספרן יעמוד על יותר מ-40, זאת מתוך הבנה שבימי הקורונה, רבים מוצאים מפלט בכתיבה, והסדנאות יוכלו לתת למשתתפים את הכלים הטובים ביותר לביטוי עצמי.

הסדנאות יתקיימו בבית אריאלה, בנוכחות המשתתפים בהתאם להנחיות התו הסגול ובמספר משתתפים שלא יעלה על 15. מחירי הסדנאות נעים בין 890-1500 ₪ למשתתף (הנחה של 10% בהרשמה מוקדמת). 
 

דקלה קידר, צילום: יונתן שאול

בין הסדרות הבולטות:

 
"המאהבים הגדולים של המוזיקה היוונית"

סיפורה המרתק של המוזיקה היוונית בישראל, על מחזריה ומאהביה, כל הדרך בין יפו, פיראוס וסלוניקי. בעריכתו והנחייתו של שמעון פרנס.
 
"השאלות הגדולות של החיים"

האדם הוא היצור היחיד בטבע שאינו מסתפק בעצם קיומו, אלא רוצה לדעת שלחייו יש גם תכלית; להבין את פשר הדברים סביבו. אבל השאלות הגדולות של החיים עדיין מחפשות תשובה. סדרה פילוסופית בהנחייתו של אירי ריקין.
 
"רבי נחמן מברסלב – גיבור תרבות"

כיצד הפך רבי נחמן מברסלב מאדמו"ר חסידי בן המאה ה-18 לגיבור תרבות שמשפיע עד ימינו? דמותו ויצירתו של רבי נחמן, דרך עיניהם של חוקרי ספרות ומחשבת ישראל, יוצרי קולנוע, טלוויזיה, מוזיקה ותיאטרון. בעריכת שירי לב-ארי
 

דודי בוסי, צילום: רוני כנעני


"מה הסיפור שלך"

אמנות הסיפור. סדנת אמן בהנחיית ג'קי לוי על האמנות העתיקה שנקראה בעבר "הגדה" – ביצוע של סיפורים. הסיפור היהודי כתרבות שבעל-פה.
 
"נפלאות המוח"

הקוד הגנטי הוא שפה המורכבת ממצרף אותיות הצרובות בדנ"א. תרגומן של רצף האותיות למילים כלומר ל"גנים" הוא קוד החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. הגנים לא רק קובעים את צבע העיניים שלנו ואת הגובה המקסימלי אליו נגיע, אלא עומדים במרכז כל התכונות וההתנהגויות ההופכות אותנו לאנושיים. איך זה קורה? עונה שנייה לסדרה בהנחיית ד"ר מירב קלו.
 
"המסעות שגילו לנו את העולם"

מאז ומתמיד היה האדם סקרן ושאף לחקור את העולם. שמונה מסעות של מגלי עולם, שהרחיבו את הידע שלנו על עצמנו ועל עולמנו. סדרה בהנחיית אורן נהרי, בשיתוף החברה הגיאוגרפית.
 
יוסף חיים ברנר "אל תהומות הנפש היהודית"

במלאת 100 שנה לרצח יוסף חיים ברנר – הסופר הכי טהור והכי עמוק שידעה הספרות העברית – יעסוק הסופר חיים באר בהיבטים שונים של יצירתו. בהנחיית פרופ' חיים באר
 

רוביק רוזנטל, צילום: אריק סולטן


בין סדנאות הכתיבה הבולטות:

 
הסיפור הקצר.צר

המפגשים יעסקו בכתיבה וקריאה של סיפורים קצרצרים, המתאימים במיוחד לעידן הדיגיטלי, שאורכם אינו עולה על עמוד ולעתים הם מצטמצמים לשורות בודדות. בהנחיית אלכס אפשטיין.
 
קונפטי פואטי

סדנת כתיבה אקלקטית שתכליתה לפתוח מרכזי אנרגיות של יצירתיות, לדרבן ולעודד לכתיבה, למוטט מחסומים פנימיים ולעורר חשק לברוא בשפה. בהנחיית נעם פרתום.
 
קומיקס אוטוביוגרפי

כיצד מספרים סיפור בקומיקס, מה הם הכלים שעומדים לרשותנו, ובאילו דרכים אפשר לנצל את המדיום של הקומיקס לטובת הסיפור. הסדנה רואה בקומיקס סוגה ספרותית לכל דבר, ומתמקדת בכתיבה אוטוביוגרפית/ביוגרפית. בהנחיית אילנה זפרן.
 
מה שרציתי לספר לנכדים

סדנת כתיבה לסבתות, סבים ושאר מבוגרים שרוצים לכתוב סיפורים (ביוגרפיים ודמיוניים) לילדים, לנכדים ולילדי הדורות הבאים. בהנחיית תמי שם-טוב.
 
מילים למנגינות

הסדנה מספקת ארגז כלים לכתיבה והלחנת שירים, עקרונות בסיסיים של מוזיקה והלחנה עם מגוון התנסויות ותרגולים הנוגעים לתוכן ואופן כתיבת מילות השיר. במסגרת הסדנה יולחנו ויבוצעו שירים מפרי עטם של המשתתפים. בהנחיית ערן צור
 

ערן צור, צילום: שרון דרעי

כיתת אמן לשירה

כיצד נגלה את עצמנו מחדש בעזרת השירה? איך נפתח את "ערוץ-השירה" שלנו? איך "להגיש" את השיר שלי; האם ניתן לשכלל את כלֵי העריכה שלי – מתוך הקשבה פנימית וללא שיפוטיות-יֶתֶר? וגם: איך להכין כתב-יד לקראת הוצאה לאור?  מִדי פעם גם נארח משוררים אחרים. בהנחיית רחל חלפי.
 
ספרות משחקת

הסדנה מיועדת לכותבים שנמצאים בכל שלבי הכתיבה (לרבות מצבי חסימה ו"בצורת"). הלמידה תלווה בתרגול ובכתיבה מרובים, בבית ובקבוצה, וכן במשוב מעמיק, מדגים ותומך. בהנחיית לאה איני
 

לאה איני, צילום: אתי פריד

מבוגרים כותבים ילדים

איך ניגשים לכתוב לילדים? האם צריך ילד כדי לכתוב לילדים? האם חריזה הכרחית לכתיבה לילדים? שאלות אלה ועוד נחקור דרך תרגילי כתיבה וקריאה מספרי ילדים מעוררי השראה.  בהנחיית שירה גפן.
 

עונת התרבות 2020 של בית אריאלה בתל אביב. למידע והרשמה לחצו כאן  30/08/2020   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע