אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
מחול
לוח האירועים 2021 נובמבר 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
הזירה הבין-תחומית
 
זירת מחול 2015
 
 
 
תמונות היכן ומתי

פסטיבל "זירת מחול" של הזירה הבין-תחומית, ירושלים, נוסד בשנת 2001 כמענה לצורך במסגרת ניסיונית בין-תחומית בתחום המחול. במהלך השנים היווה הפסטיבל במה ליצירות חדשות של רבים מטובי היוצרים בארץ. בחמש השנים האחרונות, במסגרת פרויקט "מחול חדש" של הזירה, תהליך העבודה על היצירות כולל סדנאות העשרה מיוחדות לכוריאוגרפים והרקדנים המשתתפים בפסטיבל. הסדנאות מועברות ע"י מנחים מתחומי יצירה שונים. תהליך עבודה זה, הכולל ליווי צמוד של המנחים ושל המנהל האמנותי, מעשיר את היוצרים ומעמיק את המחקר במסגרתו נוצרות העבודות.

בשנתו ה-15, יועלו ב"זירת מחול" 7 יצירות חדשות, במסגרת 4 תכניות.
 

תכנית א':

אופיר יודילביץ' / Gravitas

משך: 30 דקות
מאת ובביצוע: אשר רט, אופיר יודלביץ
הגרביטציה היא אחד מהכוחות הבסיסיים בטבע. היא פועלת עלינו ועל כל האובייקטים הפיזיים בעולם באותה צורה. הכוח הזה גם מעצב את השפה והמושגים שאנחנו ממציאים: למעלה/למטה, קלילות/כבדות, אמנות גבוהה/אמנות נמוכה, חיים/מוות.
לגרביטציה לא אכפת אם אנחת או אתרסק. וגם לא אכפת לה אם תהיה הופעה טובה או לא. היא תמשיך בשלה. אנחנו לוקחים רגע ומשחקים איתה. נהיים מסה טהורה ומנסים להתמסר לאדישות שלה.

תכנית ב':

אילנה בלסן / Dark River

 
כוריאוגרפיה: אילנה בלסן
משך: כ-30 דקות
 
על היצירה: סולו דרכו היא בוחנת את תפיסת המסגרת – כל מיני סוגי מסגרות – התא, המשפחה, העבודה - וכל זה בתוך החלל, המרחב, העומק והזמן.

על היוצרת: אמא ללב, בן שנתיים וחודשים, ורוקדת ויוצרת בזירה הבינתחומית. בנוסף, רוקדת אצל אסנת קלנר בבניין שמיועד להריסה -  שיר הרס עממי, מלמדת ומעבירה סדנאות, משתתפת בפרויקט אנטרופיה, משתתפת ב'אבן שפה' של רונית זיו, טסה בקרוב עם  בן זוגה לויטנאם להציג את ארטלנה, עבודת הביכורים שלהם.

נעה שילה / Sunny Side Up

כוריאוגרפיה: נעה שילה
רקדניות: אורין יוחנן, מור נרדימון ונועה שילה.
מוסיקה מקורית: דניאל ספיר
ליווי אמנותי: סהר עזימי
תלבושות: נועה שילה
משך: 25 דק'

על היצירה: שלוש נשים שוכנות זו בתוך זו מאופיינות בקווי אופי נבדלים ודומים. כמו נגזרת נייר הן נפרסות ומחפשות את מקומן ומשמעותן בחלל העוטף אותן. היצירה מתמקדת בהתמודדות של כל אחת אל מול עצמה ביחס ישיר לשתיים הנותרות.  

על היוצרת: נועה שילה, רקדנית, כוריאוגרפית ומורה למחול. בוגרת מגמת המחול במשגב. בוגרת הסדנא להכשרת רקדנים בחיפה. משנת 2006  מופיעה ביצירותיהם של הכוריאוגרפים: נעה דר, עידן כהן, עירד מצליח, סהר עזימי, אורי איבגי, מיכל מועלם, ז'אן אלברטו דה פיליפס ומיכאל מילר.
בשנת 2014 יצרה את הסולו "Quiet Bites" במסגרת רזידנסי בקליפורניה. הסולו הועלה בבכורה באיטליה "National Academy of Santa Cecilia".

נועה-שילה-תמר-לם.jpg
נועה שילה (צילום: תמר לם)


הכלאוכלום / אורי שפיר
 
כוריאורפיה וביצוע: אורי שפיר
מוסיקה: סמואל ברבר
משך: 10 דקות

על היצירה: הכלאוכלום היא עבודה שרוצה להיות הכל וכלום בו זמנית. היא מתארת מצב קיומי-אבסורדי בו התשוקה לבחור הכל ולהיות הכל, פוגשת את הקפאון וחוסר היכולת לבחור בשום דבר. היא מנסה להיות הבלתי-אפשרי הנחשק, הקדוש, התנועה הנכספת, אך גם היומיומי, החילוני, הארצי. היא רוצה להיות חשובה, משמעותית, לומר דבר-מה ברור, ובו זמנית היא רוצה להיספן אל תוך עצמה ולהיעלם.
על היוצר: אורי שפיר (32) הוא יוצר בתחום המחול והפרפורמנס-ארט. בוגר הסדנה למחול מטה-אשר שבקיבוץ געתון, ובוגר אנסמבל בת שבע.  רקדן יוצר בעבודות של יסמין גודר, ניב שינפלד ואורן לאור, דנה רוטנברג, מאיה לוי ואחרים. יוצר עבודות עצמאיות משנת 2009 במסגרות שונות, שכוללות את הזירה הבינתחומית, מחולוהט, אינטימהדאנס. אורי גם מלמד שיעורי ״גאגא״, שפת התנועה של אוהד נהרין, בארץ ובעולם.

תכנית ג':
 
איילה פרנקל / גיזלה     GAZZELE

פרפורמרית: איילה פרנקל
תלבושת: רוזלינד נוקטור  
מוסיקה: Anti Body- Gazelle Twin
Doris Day, Que Sera Sera
משך: 25 דקות

על היצירה: עבודת סולו שעיסוקה בפירוק ובבנייה של זהויות. העבודה מתבוננת בהבניות התרבותיות שמתקיימות באינדיבידואל בהקשרים של נשיות ומיניות,  ומנסה להגדיר מחדש  את היחס כלפיהן.

על היוצרת: רקדנית ויוצרת. כיוצרת העלתה את הסולו 'עצם'  במסגרת סלון בוטו בניהולה האמנותי של תמר בורר,  ובפסטיבל דולוס. כרקדנית עצמאית שיתפה פעולה עם יוצרים רבים,  בהם איריס ארז, יוסי ברג ועודד גרף,  פרויקט 'כמויות' - להקת בת שבע,  תמר בורר,  אנה רוטליסברגר (שוויץ) ועוד.
בעברה, אלופת ישראל בתחום הריקודים הסלוניים והלטינו אמריקאים. סטודנטית לתואר ראשון בפילוסופיה ואמנות. מוסמכת בשיטת אילן לב.

אריאל כהן / שמש אחת לכל
 
משך: כחצי שעה
משתתפים: אריאל כהן. דפנה הורנציק. רות ולנסי. עינת בצלאל. מטיאה קאסון, מיכל אגסי.

על היצירה:  בטקס הזה שקורה סמוך לסוף העולם כל האנושות רוצה לתת את זה. לתת את זה הכי טוב. אבל הם גם רוצים לתת את זה אחד לשני והם גם רוצים לקבל. להגיב. ההפעלה הזו היא שנותנת להם סיבה להאחז. היא ששותלת במוחם פתרונות למצב העגום הזה של סמוך-לסוף-העולם.

על היוצר: פרפורמר ,יוצר מופע ומעצב תלבושות. בעל תואר ראשון מהאקדמיה לאומניות באמסטרדאם. בין היתר רקד בבלט הלאומי של הולנד. סקפינו בלט  . I.T Dansa שבספרד. בלט ברן שבשוויץ ובלהקת מחול בת שבע. עיצב תלבושות ל"שדה21" ו"החור" מאת אוהד נהרין ולאחרונה שימש כאסיסטנט ביצירה "עבודה אחרונה" של נהרין, שעלתה ביוני 2015.

תכנית ד':
 
נועה צוק ואוהד פישוף / ADR

על היצירה: היצירה היא  שורה של עבודות וידאו, שמרכזן תנועה והקשר שבין הנראה לנשמע. זוהי הפעם הראשונה בה מוצג גוף העבודה המצולם של השניים כמכלול. התוכנית כוללת גם עבודת וידאו חדשה שנוצרה בהזמנת הפסטיבל.

על היוצרים:  נועה צוק היא רקדנית וכוראוגרפית. היא רקדה 12 שנים בלהקה בת שבע. ב-6 השנים האחרונות היא מבססת את עצמה ככוריאוגפית עצמאית, יוצרת ללהקות ומופיעה עם עבודותיה ברחבי העולם. אהד פישוף הוא אמן רב-תחומי, הפועל בשדות הסאונד, המחול, הפרפורמנס והאמנות החזותית. מכלול היצירה הרחב שלו נע ממוסיקה מאולתרת לעבודות מופע, אנימציה, מיצב, יצירות מחול ופסי קול.

צוק-תמר-לם.jpg
נועה צוק ואוהד פישוף (צילום: תמר לם)

יום שלישי:
20:00-20:30 - תכנית א': אופיר יודלביץ
20:50-21:50 - תכנית ב': אילנה בלסן, נעה שילה, אורי שפיר
22:10-23:00 - תכנית ג': איילה פרנקל, אריאל כהן

יום רביעי:
20:00-20:30 - תכנית ד': נועה צוק
20:45-21:45  תכנית ב': אילנה בלסן, נעה שילה, אורי שפיר
22:00-22:30 - תכנית א': אופיר יודלביץ

יום חמישי:
20:00-20:30 - תכנית ד': נועה צוק
20:45-21:40  - תכנית ג': איילה פרנקל, אריאל כהן
22:00-22:30 - תכנית א': אופיר יודלביץמחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע