סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
קלאסי
לוח האירועים 2021 ספטמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930
פסטיבלים שונים
 
פסטיבל סיפור חיפאי 2017
 
 
 
תמונות היכן ומתי

סטיבל סיפור חיפאי חוזר זו הפעם השישית, במטרה להאיר דרך אירועי תרבות מיוחדים הפתוחים לקהל הרחב את הקהילות השונות החיות זו לצד זו בחיפה. בששת ימי הפסטיבל יתקיימו אירועי תרבות, הצגה, הרצאות, סיורים וסרטים פתוחים לקהל הרחב. ניהול אמנותי: יהונדב פרלמן. הפסטיבל מופק על ידי בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי, במימון המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.


סדנת אמן
"הזיכרון המשפחתי בארגז הכלים של היוצר" בהנחיית דויד (דודי) מעיין
יום שלישי 28.11 בין השעות 10:00-17:00 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה
האירועים המשפחתיים, כמו הגיבורים והדמויות הזכורים לנו מהסיפורים סביב השולחן המשפחתי, הם חומר גלם עשיר, מעורר ומעצים. כיוצרים אנו בוחרים, בין היתר, לזכור או לשכוח, ומעל לכל להשתמש בחומר הגלם של הזיכרון. סדנת תיאטרון פוסט מודרני שמיועדת לאמנים פעילים – מתחומי התיאטרון ומתחומים אחרים, במטרה לפתוח צוהר לטכניקה בעלת השם של מעיין.
על דויד מעיין: במאי ויוצר תיאטרון, מנחה סדנאות יצירה וחניכה קבוצתית ואישית וכיתות אמן. אמן פעיל בשדה העכשווי בארץ ובחו"ל. חי כיום באוסטריה. הצגתו "ארבייט מאכט פריי מטויטלנד אירופה" שהועלתה בפסטיבל עכו הפכה לאחת מאבני הדרך של התיאטרון הישראלי.

סרט ושיחה
"וואדי" / במאי: עמוס גיתאי
יום שלישי, 28.11 בשעה 19:30 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה
ההקרנה בנוכחות הבמאי עמוס גיתאי. בתום ההקרנה יתקיים שיח פתוח בין הקהל לבמאי
וואדי רושמייה שבחיפה עומד במרכז היצירה: בתקופת המנדט שימש הוואדי כמחצבה, וננטש לאחר מכן. משנת 1948 החלו להתיישב במקום ניצולי שואה, ערבים שביתם הוחרם, עולים מצפון אפריקה ומברה''מ ואנשים נוספים שהם, במידה רבה, ה"אחר" של החברה הישראלית. מכורח הנסיבות, נוצרו בוואדי יחסי שכנות ואהבה, שמנצחים באנושיותם את אטימותו של הממסד. הבמאי תיעד את המקום שלוש פעמים, בהפרש של עשר שנים (1980 ,1990, 2000), בניסיון לעמוד על השינויים העוברים על תושבי הוואדי, שאינם מנותקים מההתפתחויות הגיאו-פוליטיות באזור.
על הבמאי: עמוס גיתאי, מבמאי הקולנוע הישראליים הידועים בעולם. יצר קרוב לשישים סרטים תיעודיים ועלילתיים. עשרה מסרטיו השתתפו בתחרויות "דקל הזהב" בפסטיבל קאן ו"אריה הכסף" בפסטיבל ונציה. יצר וביים עבודות לתיאטרון ומייצגים שעלו במרכזי תרבות חשובים בעולם, ביניהם מרכז פומפידו בפריז והמוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק. זכה בפרסים רבים, ביניהם פרסים בינלאומיים נחשבים, כמו פרס פנתר הזהב על מפעל חיים בפסטיבל לוקרנו, ועיטור אביר ממסדר האמנויות של צרפת.


עמוס גיתאי, תמונת יחסי ציבור

 
סרט ושיחה
"היורד למעלה" / במאי: אלעד קידן
יום רביעי 29.11 בשעה 19:30 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33, חיפה
ההקרנה בנוכחות הבמאי אלעד קידן. לאחר ההקרנה תיערך שיחה הבמאי
שחקנים: איתי טיראן, אורי קלאוזנר, מיכאלה עשת. עברית עם כתוביות באנגלית
"השיטוט במעלה ובמורד הכרמל התחיל אצלי בילדות. שנאתי אוטובוסים, והייתי מוצא את עצמי הולך קילומטרים. תמיד תהיתי איך זה ייתכן, שבאותה נקודה ממש על המדרכה, אפשר להיות בשני מצבי הוויה שונים כל כך של ירידה ועלייה: בירידה, הנוף נפרש לפניך, הכבידה מגלגלת אותך קדימה, הכל ערוך לסייע לך בהתקדמות. בעלייה, הכל משתנה - אתה תוקע עיניים באספלט, נאבק בהתנגדות בלתי פוסקת, שקוע בעצמך. וזו אותה נקודה ממש שבה חלפת, אותה נקודה, אבל אתה אחר. הלכי רוח כאלה ודומים לאלה הביאו אותי ליצור את 'היורד למעלה', התכתבות עם עיר-מולדת, שבו העיר משחקת את אחד התפקידים הראשיים, כשלא ברור אם הדמויות האחרות צומחות מתוכה או שוקעות בה".
על הבמאי: אלעד קידן גדל בחיפה של שנות השמונים, בשכונת רמות רמז, למד קולנוע בביה"ס סם שפיגל, ושם, בירושלים, יצר את סרט הגמר שלו: "המנון", שזכה בפרס הסטודנטים של פסטיבל קאן. סרטו "היורד למעלה" זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב בפסטיבל חיפה 2016. 
 
מפגש שיח
זיכרונות מנמל חיפה - בהנחיית ענבר דותן
יום רביעי 29.11 בשעה 19:00 | טרמינל הנוסעים, נמל חיפה. כניסה דרך שער 5
סיפורו של נמל חיפה שזור בסיפורים של הקמת המדינה. במסגרת מיזם "הסיפור החיפאי" נפגוש את האנשים שמאחורי הסיפורים של נמל חיפה, מסמליה החשובים והעיקריים של העיר. סיפור הקהילה של נמל חיפה כפי שמעולם לא שמעתם. 
 

נמל חיפה, תמונת ארכיון, יחסי ציבור


הרצאה
הקדר האחרון: רג'א עטאללה – סיפורה של משפחת קדרים
יום חמישי, 30.11 בשעה 12:00 | חוף דדו – דוד אלעזר 33, חיפה
רג'א הוא האחרון לשושלת קדרים עתיקה שמוצאה ביוון. המשפחה התגלגלה ללבנון, ומשם הגיעה בשנת 1860 לחיפה, כאשר אבי המשפחה קנה את האדמות עליהן יושבת כיום מסעדת הקדרים בשל טיב האדמה בנקודה זו בים – שהייתה טובה לייצור חימר, וביתם של משפחת עטאללה שימש כחאן עבור מי שהשתמש בדרך יפו-עכו העתיקה, שעברה בסמוך לבית, אשר התפרסם בהכנסת האורחים שלו. בהרצאתו ייספר רג'א על עלייתה ונפילתה של תעשיית הקדרות, על קורות המשפחה המיוחדת ועל אופיו הייחודי של המקום בו גדל, ויחלוק את התהליך הייחודי והמרתק של ייצור החימר מאדמת הים. ההרצאה תלווה בסיור מוסבר בחללי הענק של המסעדה, ששימשו בעבר לייצור חימר, וכן בהדגמה חיה של עבודת הקרמיקה של רג'א.
 
ערב שירה ומוזיקה חיפאית
מזג פנימי מס' 8
יום חמישי 30.11 בשעה 21:30 | הגלריה של שמעון – העצמאות 92, חיפה
זה מספר שנים שהמשורר שרון קשרו עורך את ערבי השירה "מזג פנימי" ברחבי העיר. לבקשת הפסטיבל, אצר קשרו ערב מיוחד במינו תחת הכותרת "זיכרון שבשירה – שירה שבזיכרון". בערב ייקחו חלק כמה מהקולות הבולטים בשירה הצעירה בחיפה, וכן ישתתף ההרכב המוזיקלי החיפאי "מלך התרבות", שייצג את העלייה הרוסית הצעירה בחיפה.
עורך ומנחה: שרון קשרו. משתתפים: סיגל בן-יאיר, לילך ובר, לי ממן, נזיה נסראללה, אוסאמה חטיב, רז סופר.
על המנחה והמשתתפים: שרון קשרו, משורר, תלמיד מחקר לספרות ומורה לספרות, לקראת הוצאת ספר ביכוריו "חקירה בעיר זרה". פעיל בתחום התרבות בחיפה, יוזם ומנחה סדרת ערבי השירה "מזג פנימי"; סיגל בן יאיר, משוררת, זוכת פרס ראש הממשלה ופרס שרת התרבות, בקרוב עתיד לראות אור ספרה השלישי; לילך ובר, משוררת ועורכת אתר התרבות "אלת המסטיק". ספר שיריה הראשון "בסדר אחר" רואה אור בימים אלה בהוצאת "פרדס"; נזיה נסראללה, משורר, צייר, וזמר, בשנות השמונים למד עיצוב פנים, נגר במקצוע, השתתף בתערוכות ציור יחיד וקבוצתיות ומופעי שירה; אוסאמה חטיב, עבר לחיפה לפני כשלוש שנים. עוסק בכתיבה, ציור ואומנות הוויטראג', משתתף בתערוכות ציור וערבי שירה בכל רחבי הארץ; רז סופר, משורר, אמן ומטפל באמנות, הוציא השנה את ספרו הראשון "הצליל העדין של הנפילה" בהוצאת עיתון 77; לי ממן, זוכת פרס "הרי הרשון", מטעם האוניברסיטה העברית, פרסמה במבחר כתבי עת, , עורכת בהוצאת "פרדס" החיפאית וחברת המוסף הספרותי של אתר הספרייה הלאומית. ספרה הראשון "למה הדבר דומה" ראה אור לאחרונה.
 
הרצאה ומופע מוזיקלי
"חסידים על הר הכרמל"
יום חמישי 30.11 בשעה 19:30 | בית הכנסת הספרדי, רחוב הרצל 43 קומה שנייה
בבית כנסת נחבא אל הכלים בחיפה יתקיים אחד האירועים המסקרנים של הפסטיבל: מפגש ושיחה על הקהילה החרדית בחיפה. ראשית ההתיישבות של יהודים חרדים בחיפה, מסגרות החינוך השונות, אורחות החיים ומנהגי היום יום, הקשר המיוחד לחיפה שנרקם בין האדמו"ר המנוח מוויז'ניץ' לעיר, ודמויות בולטות נוספות בקהילה החסידית בעיר לאורך השנים. במפגש ייקחו חלק איש התקשורת החרדי דודי זילברשלג, וכן המוזיקאי החרדי חיים בנט, שידבר על כוחו ומקומו המיוחד של הניגון בעולם החסידי ואף ידגים זאת בנגינתו. בית הכנסת הספרדי ברחוב הרצל הוקם על ידי משפחת חכים, משפחה שמוצאה בחאלב שבסוריה. משפחת חכים הקימה עסק לאופנה בשם "מקסים" ברחוב הרצל ובקומה השנייה בנתה המשפחה בית כנסת עבור יהודי הקהילה החאלבית שהתגוררו בחיפה. האירוע מיועד לחברי הקהילה החרדית כמו לחילוניים, ויוגש בו כיבוד קל.
דודי זילברשלג: איש חסידות ויז'ניץ. מוסמך לרבנות, סופר, מהבולטים באנשי התקשורת החרדית. הקים וערך את העיתונים החרדיים "ערב שבת" ו"בקהילה". פרשן פוליטי בערוצי תקשורת שונים, שדרן רדיו, יועץ פוליטי ומקים עמותות "מאיר פנים" ו"כוח לתת".
חיים בנט: מהמלחינים האהודים בעולם המוזיקה החסידית. זוכה פרס אקו"ם לתחום זה, ולחניו מתנגנים ומושרים ברחבי תבל.
 
מפגש
"זיכרונות מקריית אליעזר": מפגש בהשתפות אנשי ספורט בולטים בחיפה
יום שישי. 1.12 בשעה 11:00 | תיאטרון בית הגפן – שדרות הציונות 33
ביום שישי הראשון של דצמבר יתקבצו ויבואו כל אוהדי הכדורגל שאצטדיון קריית אליעזר היה להם לבית, לאירוע חגיגי ויוצא דופן שעורך ומנחה העיתונאי ואיש התקשורת יונתן הללי. ישתתפו נבחרת מפוארת של שחקני עבר, מאמנים, עסקנים, עיתונאי ספורט ואוהדים מהשורה, וישתפו בזיכרונות מרגעים גדולים או קטנים ומרגשים מהאצטדיון, שסיים את תפקידו לפני שלוש שנים. האצטדיון, שנבנה בראשית שנות החמישים, היה בית למכבי ולהפועל חיפה. באירוע יוקרנו סרטונים מרגעים גדולים שידע האצטדיון, ויושמעו סיפורים ממקור ראשון של גיבורי המקום, גם כאלה שטרם סופרו בפומבי.
עורך ומנחה: יוני הללי. משתתפים: ברוך ממן, אלי לוונטל, איתמר צ'יזיק, צביקה וייצנר, יענקל'ה שכנר, העיתונאים: דורון בנדור ויוסף גלזר, וסילי וסילייבסקי
 
סיור
מורדות ואדי שיח ובוסתן כיאט: שיח בין בוטניקה, היסטוריה ואקטיביזם חברתי
יום שישי 1.12 בשעה  12:00 | בוסתן כיאט
ואדי שיח ובוסתן כיאט ידועים בין פינות החמד הייחודיות של חיפה. את הסיור, בין צמחים, מעיין ושרידי מבנים מרתקים, ידריכו מטובי המומחים בתחומי הבוטניקה וההיסטוריה המקומית, שיספרו את סיפורו המיוחד של המקום: פרופסור אמוץ דפני, יעקב שורר, חוקר עצמאי המתמקד בתולדות חיפה והכרמל, ואייל פרידלנדר, פעיל אמנות ואקטיביזם חיפאי המציג בעזרת מיחזור במקומות ציבוריים ומוביל הקואליציה להצלת בוסתן כיאט. נכיר את צמחי העונה, החרקים והמינים המקומיים, ואת סיפוריהם בפולקלור העממי וביהודות, נשמע על ההיסטוריה של המקום, כולל הכנסיה הכרמליתית, הוואדי והבוסתן, ונהנה מהיופי שיראו עינינו.

זיכרונות מהעיר התחתית
שישי 1.12 בשעה 16:30 | החניון ברחוב יפו 44, חיפה
העיר התחתית הינה השער של חיפה, אחת השכונות הוותיקות בעיר ובעלת אופי מיוחד. עם השנים, שינתה העיר התחתית צורה ומרקם חברתי. ועד השכונה יספר את הסיפור של המקום מנקודת ראותו. בין הסיפורים: סיפור הופעתה האגדתית של אום-כולתום בחיפה בשנת 1931, קורות תושבי השכונה בזמן קום המדינה, דמויות מופת שחיו בעיר התחתית ועוד סיפורים מרתקים. הציבור הרחב מוזמן להכיר את תושבי העיר התחתית – פנינת העיר חיפה.
עורכת ומנחה: סמיה ערמוש. דוברת עירית חיפה לשעבר לחברה הערבית, אשת תקשורת וחוקרת של הקולנוע המצרי.
האירוע יתקיים בערבית עם תרגום לשפה העברית.


מערב חיפה מהאוויר, תמונת יחסי ציבור


סיור
בתים פתוחים – הנשים  של ואדי ניסנאס
יום שבת 2.12 בשעה 11:00 | מפגש בתיאטרון בית הגפן, שדרות הציונות 33, חיפה
סיור שמפגיש בין המסיירים לבין תושבים ותיקים וחדשים, בעלי עסקים מיוחדים, פעילים, אמנים, בשלנים ועוד, ונוצר דרך עבודה משותפת עם קבוצת הפעילים בוואדי. בסיור נפגוש את הנשים המיוחדות של וואדי ניסנאס: אמנית קרמיקה מהקהילה הארמנית בחיפה שתספר על המסורת, האמנות והפולקלור של העם והקהילה; פעילה חברתית וקהילתית שתספר על חייה הסוערים והמאתגרים, על השכונה, ועל הבניין בו גרה – ובו יהודים, נוצרים ומוסלמים גרו ובישלו ביחד בערבית מהולה ביידיש; אמנית ויוצרת- דור שלישי בוואדי ניסנאס, שתגיש את מעדן הבורברה המשובח המוגש בעיד אל בורברה, חג המתקיים כשבוע לפני חג המולד ותספר על מנהגי החג והמסורת ;  ויזמית ואשפית בישול ואפייה צעירה  שפתחה בית-מאפה מיוחד בו היא אופה כמו פעם, בלי מכונות ומכשירים תעשייתיים, הכל בעשר אצבעות, שתספר על אתגריה כפעילה חברתית ודמות מובילה וחזקה בקהילתה.
הסיור יתקיים בעברית. מספר המקומות מוגבל, השתתפות חינם בהרשמה מראש דרך הפייסבוק, האתר או בטלפון 04-852525 
 
הצגה
"השיבה לחיפה"
יום שבת 2.12 בשעה 20:00 | תיאטרון בית הגפן, שדרות הציונות 33, חיפה
הנובלה "השיבה לחיפה" נחשבת לאחת היצירות החשובות על הסכסוך הישראלי-פלסטיני, והמחבר, ע'סאן כנפאני, שנהרג בביירות בשנת 1972, נחשב בעיני רבים לאחד הסופרים הפלסטיניים החשובים של דורו. כמעט ארבעה עשורים אחרי שפורסמה לראשונה ב-1969, עלתה יצירת המופת של ע'סאן כנפאני על במת התיאטרון הקאמרי בעיבוד ייחודי לעברית. בשנה שעברה עלתה לראשונה בהצגת בכורה היצירה בשפת המקור שלה,ערבית, בעיבוד ובימוי של השחקן והבמאי מכרם חורי, ובהשתתפות שחקני תיאטרון אל כרמא ובראשם השחקן ומנהל התיאטרון סלים דאו. לאחר מספר הצגות בערבית הוספו להצגה כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית . . העלילה: בשנת 1948 נאלצו בני הזוג ספיה וסעיד להימלט מביתם, בעיצומה של מלחמת השחרור, והותירו מאחור תינוק. כשני עשורים לאחר מכן, הם חוזרים לביתם שבחיפה.
ערבית עם כתוביות בעברית 


הכניסה חופשית לכל האירועים
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע