אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
הצגות לילדים, מופעים לילדים
לוח האירועים 2022 ינואר 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
אירועי פסח
 
פסח 2019 בירושלים והסביבה
 
 
 
תמונות היכן ומתי


"מבט מצועף": הצצה נדירה אל עולמן של נשות הצניעות
פתיחה: 16.4.19
תערוכה ראשונה מסוגה שתיפתח לקראת פסח במוזיאון ישראל, ירושלים פותחת צוהר אל עולמן
 של נשים יהודיות, מוסלמיות ונוצריות שמכסות את גופן ועוטות כיסוי מלא על פניהן כביטוי לאדיקותן הדתית. התערוכה מבוססת על מחקר וראיונות שהתקיימו במשך שנים עם הנשים ומוצגים בה מערכות לבוש, תצלומים ועבודת וידיאו המשמיעה את קולן של הנשים. 
אוצרת: נעם ברעם-בן יוסף


צילום: אביר סולטןברכת כהנים בכותל המערבי וסיורים באתרי הכותל 
חול המועד פסח

בברכת הכוהנים המסורתית שתתקיים ב-22 באפריל 2019, צפויים לקחת חלק רבבות עם ישראל ומאות כוהנים מעוטרים בטליתות יברכו את עם ישראל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברכת הכוהנים תתקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל והמקומות הקדושים.
לוח זמנים: תפילת שחרית 8:45, ברכת כוהנים של שחרית 9:30, תפילת מוסף 10:00, ברכת כוהנים של מוסף 10:15.
מומלץ להגיע מוקדם ולהשאיר את הרכבים בחניוני חנה וסע של הרכבת הקלה (בגבעת התחמושת או בהר הרצל), לנסוע עם הרכבת עד תחנת העירייה ומשם ללכת מספר דקות ברגל לכותל המערבי.

מבט אל העבר - משקפות מציאות מדומה לביקור ב"בית המקדש":
 חוויית מציאות מדומה של סיור וירטואלי בבית המקדש. במסגרת יוזמה חדשנית הוקם בכותל חדר חוויה ייעודי המציג חווית מציאות מדומה ב-360 מעלות של בית המקדש. החוויה הראשונה מסוגה מאפשרת למבקר להיכנס לתוך העולם הוירטואלי על כל חושיו ולהרגיש כאילו הוא עומד בבית המקדש.
מחיר - מבוגר: 30, ילד (5-18): 15. הכניסה תתאפשר מגיל 5 ומעלה. משך הסיור - 15 דק' 
 
ה"מסע לירושלים" - אתר המספר את סיפור נדודי העם היהודי, מכל קצוות תבל, עד שובו לירושלים, בזווית אישית כל אחד לפי מוצאו. כל מבקר מוזמן לצאת למסלול אישי (על פי ארץ מוצאו), בו יוכל לעמוד בצמתי ההכרעה הדרמטיים של התפוצה היהודית ממנה הגיע ולקבל בעצמו את ההחלטות שקיבלו אבות אבותיו במהלך שנות הגלות הארוכה.
מחיר - מבוגר: 25, ילד (5-18): 15. משך הסיור: שעה.   
 
מרכז שרשרת הדורות - אחד האתרים המרתקים בירושלים, המספר את בצורה מוחשית את  סיפורו של העם היהודי לדורותיו באופן שלא ניתן להישאר אדישים כלפיו. באתר ניתן לחזות במיצג אמנות של עמודי זכוכית עצומים כשכל אחד מייצג חוליה בשרשרת הדורות של העם היהודי. באתר תשעים טונות של זכוכית, שנפרסו והונחו, שכבה על גבי שכבה. על אומנות הזכוכית חרוטים שמות המייצגים את שושלת הדורות של העם היהודי - מהאדם הראשון, דרך אברהם אבינו ושרה אימנו עד שיבת העם היהודי לירושלים בעת החדשה. הביקור מסתיים במופע אור-קולי המציג את סיפורו של משה עמירב, אחד ממשחררי ירושלים במלחמת ששת הימים.
מחיר - מבוגר: 25, ילד (5-18): 15. משך הסיור: 50 דק'. 
 
מנהרות הכותל - סיור במנהרת הזמן חזרה לירושלים הקסומה והקדומה. מדרגות הכניסה של מנהרות הכותל מובילות את קהל המבקרים לעולם תת-קרקעי קסום, בו כל אבן מספרת סיפור. בתחנת הפתיחה ניתן להביט בדגם פיזי של הר המוריה - המקום בו הוקם לימים בית המקדש. באמצעות חלקים מודולריים לומד המבקר את תולדות ההר והסביבה. במקביל, ניתן לצפות בהדמיה תלת-ממדית חדישה ומרהיבה של הר הבית, המאפשרת מבט ב-360 מעלות על מבנה בית המקדש השני.
מחיר - מבוגר: 35, ילד (5-18): 19. משך הסיור שעה ו-20 דק'.
לפרטים נוספים ולהזמנת סיורים 5958*


מנהרות הכותל, צילום: הקרן למורשת הכותלמעלית הזמן בירושלים
חול המועד 22:00-10:00, שישי וערבי חג 14:00-10:00
כניסה מגיל 5 ומעלה בלבד ובתיאום מראש בלבד
מעלית הזמן - מייצג חוויתי העושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר ירושלים.
המיצג הדו מימדי, לוקח את הצופה 3,000 שנה אחורה, למסע מרתק בזמן אל מעמקי האדמה של העיר ירושלים החל מימי בית ראשון דרך בית שני, חיי ישו ומוחמד, כובשי העיר, שחרור הכותל במלחמת ששת הימים ועד לימים אלו. בין השחקנים המשתתפים במיצג: חיים טופול, דביר בנדק, צחי נוי, עמי סמולרצ'יק ונוספים.
אורך המיצג: 30 דקות
מוקרן במספר שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וסינית מנדרינית. 

אני ירושלים - במיצג דו מימדי זה מוזמן הצופה ליהנות ולחוות את הצלילים והריחות של העיר ירושלים, לקפוץ לרכבת הקלה, ליהנות מסיור בשוק מחנה יהודה, לצפות בעיר מלמעלה, ללמוד על ההיסטוריה של ירושלים ופסיפס האנשים והתרבויות הפועלים בה ולהכיר עולם שלם של תרבות, מחול, מדיה, תפילה, קדושה ורגש באמצעים טכנולוגיים חדשניים ופורצי דרך.
אורך המיצג: 25 דקות
שפות : טקסט פותח באנגלית ועברית, במהלך המופע טקסטים כתובים באנגלית, עברית וערבית וקטעי קריינות בעברית ואנגלית עם כתוביות בהתאם. 
  
מסע ביקום - מכדור הארץ אל קצות הגלקסיה בתלת מימד. אפשרות לראות מקרוב את הרגע בו נוצר היקום - המפץ הגדול, וליהנות מסיור וירטואלי במערכת השמש, סביב כדור הארץ, הירח והפלנטות השכנות.
אורך המיצג: 20 דקות
שפות: עברית בלבד
 
קפסולת העתיד - מסע בגוף האדם בתלת מימד. מתי ראיתם מה קורה באוזן, במוח בשרירים או בריאות? המיצג חושף את סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום, גוף האדם. כיצד אנו נושמים? איך אנו קולטים מידע? איך אנו מעכלים? איך אנו נראים מבפנים? את התשובות על כל השאלות האלו ועוד תוכלו למצוא במיצג הדמיות תלת מימדיות בעזרת 'אינפו' קפסולה – רובוטית עתידנית המנחה את המסע ומספקת לאורך המיצג נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו.
אורך המיצג: 25 דקות.
שפות: עברית וערבית.
פרטים נוספים: 02-6248381


פסח אקסטרים בעתיקה
בשער יפו טיילת החומות ומערת צדקיהו בירושלים, 4-1.4.18, 17:00-9:00

500 שנה מאז נבנתה החומה, אתם בוחרים איך להשלים את הסיפור בטרק ההיסטורי של ירושלים. הטרק התיאטרלי על חומות ומערות - מפגש מודרך עם בוני ירושלים לדורותיהם על הטיילת הצפונית,  סיור מודרך במערה ובמנהרת הזחילה המסתורית, והצגות לכל המשפחה באולם הבונים החופשיים. פנסים בכניסה למערה – שי לכל משתתף. 
מגיל 5 ומעלה. 25 שקלים לרכישה באתר פמי.

טרק אקסטרים: סולמות וחבלים
תצפית מרהיבה מהטיילת הדרומית וגלישה במורד החומה בסנפלינג באזור שער ציון.
מגיל 9 ומעלה. מחיר: 20 שקלים לרכישה באתר פמי.

 
"עולים לדגל" פסח בגבעת התחמושת
גבעת התחמושת, זלמן שרגאי 5, ירושלים 4-2.4.18, 16:00-10:00
"מסלול הגבורה" לילדים - סדרת מתקני אתגר וגיבוש חווייתיים, סיורים מודרכים במוזיאון החדש ובאתר הקרב: במוזיאון - יומן מסע מרגש בעקבות לוחמיה ומשחרריה של ירושלים. חוויה אודיו-ויזואלית המציגה את המערכה על העיר דרך סיפורים אישיים, יחידתיים, לאומיים ובינלאומיים היוצרים מארג היסטורי ואנושי מרתק ומרגש. באתר הקרב - התעלות והבונקרים המקוריים מהקרב על גבעת התחמושת וביתן כיתת הכוננות הירדנית שנותר בשלמות. הופעות לילדים בכל שעה עגולה. עוד בגבעה-  מיצג אורקולי, היכל ההנצחה, תערוכת JerusaLENS, שביל התוכן ומתחם חתימות "עולים לדגל". מתחם אתגרי גובה (בתוספת תשלום). 
מגיל 5 ומעלה. מבוגר: 25 שקלים, ילד: 30 שקלים,  כרטיס משפחתי (2 מבוגרים + 3 ילדים): 130 שקלים (הכרטיס כולל את כל מגוון הפעילויות וההדרכות) כניסה בהזמנה מראש, לפרטים והזמנות: 2967* או באתר גבעת התחמושת


טרק אקסטרים, צילום: פמיחגיגרובע - חול המועד פסח 2019 ברובע היהודי
21-24.4.2019
לרגל חג הפסח, החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים מזמינה את הקהל הרחב לעלות לרגל לירושלים וליהנות מחוויה משפחתית הכוללת משחק ניווט אינטראקטיבי וסיורים ברחבי הרובע היהודי וכניסה משולבת מוזלת לאתרים השונים במהלך ימי חול המועד פסח.

כרטיס משפחתי "הכל כלול" לאתרי הרובע: חוויה משפחתית הכוללת כניסה משולבת לאתרים השונים במהלך ימי חול המועד פסח: בית כנסת החורבה, הרובע ההרודיאני, והבית השרוף המחודש. ערכת משחק "בקצב הרובע" במתנה. עלות הכרטיס 97 ₪ למשפחה ללא הגבלת ילדים. ניתן לרכוש דרך אתר הרובע היהודי או בקופות האתרים.
 
בקצב הרובע - משחק חדש למשפחות ברובע היהודי: חווית גיבוש משפחתית והרבה כיף ברחבי הרובע היהודי. כל משפחה תקבל תיק עם משימות ואביזרים ותצא לדרך בין הסמטאות הקסומות ומתחת לאדמה ברחבי הרובע היהודי. המשחק יפגיש את המבקרים עם עברה המפואר של העיר העתיקה לאורך כל תקופות ההיסטוריה, במהלכו יפענחו כתב סתרים, ירכיבו פאזלים, ישחקו במסלול בין עתיקות ומסתורין ויסיימו עם בובות משחק של התקופות ההיסטוריות בירושלים שיזכירו למשתתפים מה עבר על העיר הכל כך מיוחדת - ירושלים.
 
כרטיס משולב 1+2 מתנה לאתרי הרובע: הכרטיס מאפשר כניסה לשלושת האתרים המובילים ברובע: בית כנסת החורבה, הרובע ההרודיאני, והבית השרוף המחודש. עלות הכרטיס 30 ₪ למבוגר, ו-15 ₪ לילד (גילאי 3-18). ניתן לרכוש דרך אתר הרובע היהודי או בקופות האתרים.

בית כנסת החורבה - חוצים ת'חורבה - סיור חוויתי לכל המשפחה שיארך כחצי שעה בבית הכנסת החורבה. הסיור יעסוק בסיפור המרתק של ההתעקשות היהודית להקמת בית הכנסת פעם אחר פעם על אף ההריסות והקשיים החוזרים ונשנים לאורך השנים ועד הקמתו וקיומו בימים אלה. הסיור יכלול עליה לגג בית הכנסת המאפשר תצפית מרהיבה של 360 מעלות על העיר העתיקה, והתרשמות מהיפים והסמליים שבבתי הכנסת בעולם. עלות כניסה בודדת לאתר 20 ₪. ניתן לרכוש דרך אתר הרובע היהודי או בקופות האתרים.
סיורים מותאמים לילדים בעברית: יצאו כל חצי שעה, בין השעות 10:30-18:30, למעט השעות 13:00, 13:30.  סיורים באנגלית: יתקיימו בשעות  12:15 ו- 14:15.


הרובע ההרודיאני, צילום: יעל הרמןפסח בפארק הקופים בן שמן
א-ה 10:00-15:00

שלל פעילויות לילדים - טיול בפארק, צפייה בקופים, לימוד ערכי שמירה על בעלי החיים והסביבה וסיורים מודרכים בין מכלאות הקופים כאשר בחלקם נכנסים לתוך אזורי המחייה וחווים את חיי הקופים מקרוב.


מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע