סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
פסטיבלים
לוח האירועים 2024 מאי 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
פסטיבלים שונים
 
פסטיבל מדרום 2019
 
 
 
תמונות היכן ומתי

פסטיבל מדרום #9
26-27-28 מאי 2019, אופקים
אירועי הפסטיבל 
 פרויקט רזידנסי – שהות אמן באופקים

לראשונה, מקיים פסטיבל מדרום פרויקט "רזידנסי – שהות אמן", המבקש לחבר אמנים ואמניות לעיר ולהעמיק את הקשר בין התושבים לפסטיבל. במהלך שלושה חודשים שהו חמישה אמנים ואמניות מתחומים שונים, אשר נבחרו בקפידה, בדירת האירוח בכפר הסטודנטים "איילים". במהלך השהות, נפגשו האמנים עם תושבי העיר ויצרו פעולות במרחב הציבורי באופקים. חמש יצירות מקור, אשר נוצרו במהלך הפרויקט, יוצגו בערב הפתיחה של הפסטיבל – כולם מוזמנים.

אהרון מנור, אמן בינתחומי

במהלך שהותו למד אהרון את העיר באמצעות מפגשים עם תושבי העיר במרחבים הציבוריים, סיורים ברחובותיה ומבניה הייחודיים. כל אלו יתכנסו, כתהודת פני מקום וקהילה לידי קולאז' דיגיטלי כאוטי, המתקיים בחלל וירטואלי בו משתלבים בצורות שונות חומרים שעלו מן העיר. 28-18 בפברואר 2019

מיכל גיל, רקדנית

במהלך שהותה בעיר, מיכל פיתחה את החלק השלישי ביצירה עליה עובדת בשנה האחרונה "אישה שנמצאת בתנועה" – עבודה החוקרת תנועה ואי תנועה, ואת הרווח שביניהן. עבודתה של מיכל באופקים כללה פרפורמנס בכיכרות העיר. 23-14 במרץ 2019


מיכל גיל, צילום: אורי רובינשטיין


 
דוד פרנקל, צלם

במהלך שהותו, דוד השתמש במגוון טכניקות צילומיות כדי למפות טריטוריות חדשות של התבוננות ותחושה. החומרים שנאספו עברו עיבוד ועריכה וחוברו כמערך מורכב המבקש להציג מסע בין חוץ ופנים, בין הציבורי לפרטי. 28 במרץ - 1 באפריל 2019
 
דפנה טלמון, אמנית

במהלך שהותה, אספה דפנה חפצים שונים, אשר אינם בשימוש, מתוך בתי התושבים בעיר. מאחורי כל פריט ישנו סיפור אישי והיסטורי. את החפצים השונים עטפה בעטיפה זהה ובמעמד הצגת הפרויקט יוכלו המשתתפים לבחור מתנה לא ידועה שתחזור עימם הביתה. 15-6 באפריל 2019
 
יעל סרלין, אמנית בינתחומית

במהלך שהותה, פגשה יעל תושבים וביקרה בארכיון אופקים. דרך עבודת הרישום, איסוף החומרים וחיבורם יחד מחדש, בונה יעל הקשרים חדשים המהווים ארכיון חי ופועם שבו סיפורים שונים מקבלים תוקף מחודש, ללא היררכיה, ועם אפשרות לערבב ולגעת באישי ובקולקטיבי בנשימה אחת. 28 באפריל - 1 במאי 2019


יעל סרלין, צילום: דורון עובדיום ראשון 26.05.2019

אמן, עיר, קהילה

יום פתיחת הפסטיבל בסימן אנשי אופקים. ערב של יצירה מקורית, החוגג את העיר ותושביה, המהווים שותפים ליצירה ומקור להשראה. נציין את פתיחת הפסטיבל באירוע חגיגי בהשתתפות מכובדי העיר אופקים והמכללה האקדמית ספיר, תושבי העיר, אמני הפסטיבל וצוות ההפקה. 
 

רשומון רכבת
תחנת רכבת אופקים

10:00-7:30
מה היה קורה אילו הייתם יכולים לקרוא את המחשבות של האנשים סביבכם?
אירוע חי, המאפשר הצצה לעולמם היצירתי של כותבים וכותבות, מה עובר להם בראש? ומה מושך את העין? ואיך כל אלו הופכים לסיפורים או שירים.
בהשתתפות מסלול כתיבה ועריכה, מהמחלקה לתרבות- יצירה והפקה במכללת ספיר: אבישג רוזנברג, אור שפי, אורית דסקל, גילי גוב, טל בן אלישע, יעל רגב, מיכל דגן, נדב שטרן, רוני ספיר, רונן וייס, רחלי ורצברגר, שחר דה פיצ'וטו, שלו אלקולומברה, שני דקל. ליווי מקצועי: בני ציפר. 
  

פותחים פסטיבל
17:30
WidizHub - מרכז יזמות, רח' הרצל 5, אופקים
בשעות אחר הצהריים ייפתח רשמית פסטיבל מדרום 9#, באירוע חגיגי במהלכו ייחשפו העבודות של אמני הרזידנסי ויוקרנו תוצרי רשומון רכבת.
בשעה 19:00 יצאו המשתתפים לסיורים של פרויקט 7 בום.
 

קרוב מהלב
פתיחת אירוע אמני הרזידנסי

אירוע חשיפה רב תחומי לחמש יצירות מקור שנוצרו עבור הפסטיבל בהשראת העיר ותושביה, על ידי חמשת אמני פרויקט שהות אמן בעיר. העבודות יוצגו במקביל לאורך הערב:
אופקות - אהרון מנור | אישה שנמצאת בתנועה – מיכל גיל | כתר אופקים – דוד פרנקל | פרויקט המתנות, אופקים – דפנה טלמון | ארכיון נושם – תולדה של מקום / יעל סרלין
 

הרמת כוסית
בואו לפגוש את יוצרי ומפיקי הפסטיבל, במעמד ראש העיר אופקים, מר איציק דנינו, נשיא המכללה האקדמית ספיר, פרופ' עמרי ידלין ואורחים נוספים.
בליווי תרועת זינוק מוזיקלית של הרכבי הנגנים והזמרים של מרכז המוזיקה הפועל תחת מתנ"ס אופקים. 
  

7 בום - פרויקט מקור לפסטיבל
21:00-19:00
שני מסלולי סיורים אמנותיים במסגרתם יצאו 7 סיורים, של 7 אנשים בכל פעם, למסע חווייתי ב-7 תחנות במרחבים הציבוריים ו/או הפרטיים בעיר. בכל אחת מ-7 התחנות, ישהו עד 7 דקות ויפגשו 7 מארחים שונים.
ההשתתפות בכל סיור מותנית בהרשמה מראש בדף הפייסבוק של הפסטיבל. מספר המקומות מוגבל.
 

7 בום בתי עסק
סיור אמנותי במרחב הציבורי

רחוב הרצל, אופקים 
נקודת מפגש ויציאה לסיור - שד' הרצל 5, סמוך למספרה "פוזה"
סיור אמנותי המציע התבוננות חדשה, מפתיעה ומעוררת השראה על מרחבים ציבוריים בעיר.
 
האמנים ובתי העסק המשתתפים בפרויקט:

WanderGAN / איל גרוס / מיקום: פוזה
אמן ניו-מדיה המשתמש בבינה מלאכותית על מנת ליצור חווית שיטוט בתוך תמונות דמיוניות. המסע מתחיל בתמונה אמיתית מהעיר אופקים, כשהמחשב מנסה לצייר תמונה דומה. תוך כדי העבודה, יכול הצופה להתמקד באזורים המעניינים אותו, והמחשב שוב ינסה לצייר תמונות דומות. נוצרת חוויה המזכירה מעין שיטוט בתוך חלום.
 

ללא שם / מאי זרחי / מיקום: בית מאפה הגפן
מיצב סאונד ואור. בואו ניכנס לתוך גוף אחד גדול. איך זה מרגיש? איך זה נשמע?
יצירה לגוף וארבעה רמקולים. שיתוף פעולה בין הכוראוגרפית מאי זרחי והמוזיקאי אלעד ברדס. אתם מוזמנים ומוזמנות להסתכל על יצירה זאת כעל פסל חי, מופע מוזיקלי ללא נגנים, מרחב שהוא בין הגדרות, המתעסק במה שלכולנו יש – גוף. גוף כחומר, כמשהו שאפשר לשמוע, לגעת, להתבונן בו, והוא המקור החומרי לחוויה של כל אחד ואחת מאתנו.
שותף ליצירה ומוזיקה: אלעד ברדס. העבודה נוצרה בתמיכת קרן יהושע רבינוביץ׳ לאמנויות תל אביב, והמרכז לאמנות עכשווית CCA.

 
רביעיות אמא / נדב בושם / מיקום: Sweet Cream
אמי נפטרה בקיץ לפני שנתיים ומאז אני מנסה להתמודד, בכל מיני דרכים, עם הריק שנוצר בחיי ועם היעדרה של אמי. אני מזמין את הקהל לשחק עמי ב"רביעיות אמא", משחק קלפים כמו פעם, שעוצב לפי חיי אמי, ועל הדרך לשוחח עם הקהל על הורות, יתמות, חיים ומוות. והכל ב-7 דקות!
עיצוב קלפי ה"רביעיות": ורד רשף-גוזלן. תודות מיוחדות: ניצן כהן, נאווה צוקרמן, אתי יוטבת, יונה וייס, טלי אייל, מרים ברוורמן וחזי כהן.

 
תנו לי / עדי שחם / מיקום:  טוטו טרנר
מוזיקאית סינת' פופ אפל ואקטיביסטית, משלבת סאונד וטקסטים חריפים ביצירה העוסקת בקללת השפע.
ביצירתה "תנו לי" מבטאת עדי את האמביוולנטיות של תרבות השפע. מצד אחד הצורך "להיות חלק", לא לפספס דבר, להתקדם, להצליח. מנגד – תחושת ריקנות גוברת, חוסר משמעות ועומס רגשי ונפשי. מה קורה לנו כשאנחנו רודפים אחרי שפע? מה אנחנו בעצם מנסים להשיג? רכוש? בטחון? באיזה מחיר?

 
פריחת השקד / כרמל ברנע ג'ונס / מיקום: תבליני שלי
איפה, אני, אתה, מה, מתי, כמה. האם נגסתי בפרי גן העדן או שהשמשתי בו כבלילה.
במופע, נדבר על שקדים, נרגיש אותם מזוויות שונות ובמצבי צבירה שונים, נסתכל ונבחן הליכי שימור והזנה במנעד האקלים.

 
התפרנית / יעל צ'יפמן / מיקום: בוטיק לי ולך
תרבות השפע אולי טובה לכיס שלנו אבל ממה הכיס הזה עשוי?
תעשיית האופנה היא מהמזהמות בעולם. זו תעשייה שמתעלמת באופן מוחלט מההשלכות הסביבתיות והאנושיות של הייצור ההמוני. יעל תתפור במהלך המופע שמלה מחומרים ממוחזרים, תשוחח ותספר על חשיבות המיחזור, ועל  מודלים של שפע ויופי לאורך ההיסטוריה.
 

סבע ד'רואח שבע נשמות / דנה חפוטה / מיקום: מספרת לה-בל
את פתגמי ה"מענא" המרוקאיים, המפולפלים והעוקצניים, ניתן לפרש בכמה וכמה אופנים. תלוי מי הדובר, תלוי מי השומע ותלוי מה ההקשר. דנה היא רקדנית ויוצרת שיצירתה מציעה פירוק של השפה המרוקאית לבדידי צליל ולחלקי משחק. ארגון מחדש של שברי השפה מאפשר יציקת משמעות חדשה ואישית. היצירה מעלה שאלות בנוגע לאופן היווצרותם של תוכן וסמלים תרבותיים, יוצרת שפת סימנים זמנית על הבמה, שפה ששורשיה מרוקאיים והיא מטפסת למחוזות לא מוכרים, שפה המורכבת מסימנים פיזיים, ווקאליים ואינסטרומנטליים.
עיצוב תפאורה: דנה נעים חפוטה. מוזיקה מקורית: עידן אלמלם. וידאו: אריאל וויס. עריכת וידאו: שלי בוהארון. תודות מיוחדות: אלעד שכטר ופסטיבל "מיפו עד אגריפס"
 
 
7 בום בתים פרטיים
ארוחה ב-7 מנות בסימן: ריחות מהבית – בכורה

שכונת מישור הגפן, אופקים 
סיור קולינרי-אמנותי, בו תושבי אופקים פותחים את ביתם ולבם ומגישים ממטעמי הבית (Sp?cialit? de la Maison), לבאי הפסטיבל.
את הפרויקט מלווה השף יקי שגיא – שף קונדיטור, מבוגרי העונה הראשונה של "משחקי השף קונדיטור".
המשפחות המארחות: משפחת דמול, משפחת לוי, משפחת בן-יאיר, משפחת חזן, משפחת עמר, משפחת לוי ומשפחת אילוז. נקודת מפגש ויציאה לסיור: חזית בית הכנסת "בית מנחם", רחוב התאנה, אופקים.


פסטיבל מדרום 2019, תמונת יחסי ציבור

 
 
יום שני 27.05.2019

מצודת פטיש (הבית הטורקי), פארק אופקים

יום ארטרנטיבי (ARTERNATIVE) – צעירים בגיל ובנשמה
המצודה המרהיבה הופכת לזירת אמנות ויצירה אלטרנטיבית לכל הגילאים. הצגות ומופעים לילדים שייקחו אותנו למסעות מפתיעים, סדנאות ואירועים, ומוזיקה מקיפת עולם שתמלא את הלב והנשמה. 
 

אירועים לילדים ולכל המשפחה
20:00-17:00
מגוון של מופעים ופעילויות קסומות לילדים ולכל המשפחה, בשיתוף קרן קיימת לישראל, שיתרחשו במקביל ועד לשקיעה. 
 

כרטיס לרכבתתיאטרון הקרון
17:00 ואילך
חוויה שתוריד אתכם מהפסים, כי ברכבת הזאת – הכול יכול לקרות…
מופע תיאטרון חוץ ,מצחיק ומרגש, בו נהג רכבת, כרטיסן ופקח בשלייקס, כותבים שירה, שרים ומציירים פורטרטים בהזמנה אישית. ובעיקר, עוזרים ליהנות ולהשתחרר.
יוצרים: שי כהן, גיא כהן, יואב זיו. 
 

שטיפה קוסמית, צילום: אלעד ברמי
 שטיפה קוסמית - תיאטרון הקרון
17:00 ואילך
מכונה פלאית המעבירה את הילדים חוויה מסעירה, ובמטה קסם מעלימה מהם את הלכלוך ואת טרדות היום. המכונה הומצאה על ידי קוסם שהקדיש את חייו לחקר "מקלחות היום: כיצד לקצר תהליכים". מוזמנים ומוזמנות להתנסות בשטיפה קוסמית שתשנה את חייכם.
יצירה, עיצוב וביצוע: יונתן סולאג' 
 

היה היה פעם
סיור חווייתי לילדים, מטעם קק"ל

17:00 ואילך
בחורשה, בין צמרות העצים, חיה פיית השפע את חייה הצבעוניים. אומרים שהיא ביישנית, אך היא דווקא דברנית ואוהבת לספר לילדים את סודותיה הכמוסים – על ביתה שליד החורשה הבנוי לבנים-לבנים.
משך הסיור כחצי שעה והוא יחל בכל שעה עגולה: 17:00, 18:00, 19:00 
 

כשהכל היה ירוק
תיאטרון המפתח
18:00
מתוך ספרים ישנים, כריכות ממוחזרות ודפים מצהיבים, מסופר סיפורם של עץ וילד. בין ילדות והתבגרות, במרחבי טבע שנעלמו בין בניינים אפורים, נמצא ניצן ירוק של תקווה. הצגת בובנאות עטורת פרסים בהשראת "העץ הנדיב".
יוצרים: אבי זליכה ודקלה כץ. 
  
 
זריחתה של השקיעה
אנסמבל כולנא

19:30
מופע שקיעה לצלילי מוזיקה מן המזרח – נטוס לטורקיה ופרס, נטייל במרוקו ודרך הפיוטים נגיע לישראל.
"אנסמבל כולנא" הם חלק מקבוצת סטודנטים של תכנית "כולנא" בירוחם מהמסלול למוזיקה מן המזרח, בהובלת יגל הרוש, הפועלים במסגרת המחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר.
משתתפים: איילה קסטרו, דניאל לוי, טל בנימין, יהושוע מרק, יוסי רווח, סולי רביד, עומר נויימן, עידן אסולין, קורין דדון, רועי דביר.  מנחה: יגל הרוש 
  


קלא דקליא, צילום: איתי מרוםקלא דקליא - קול הקולות
כיתת אמן עם אמנית הקול הבינלאומית ויקטוריה חנה, במערה
20:00
ממעמקי הלב והשפה, קולה של ויקטוריה חנה עולה ומהדהד ברחבי מערת ג'ריר (מערה טבעית). מסע קולי ייחודי המזמין את הקהל אל נבכי הנפש השותקת, תוך שימוש בטקסטים עבריים קבליים, העוסקים בשפה ובאותיות ככלי בורא. המפגש פתוח לכל אחד ואין צורך בניסיון קודם.
"דוגמא נדירה וכמעט חד פעמית ליוצרת שאי אפשר לתחום בשום מסגרת. החומרים של חנה לא נשמעים כמו שום דבר – לגמרי ממגנטים – אין לנו מה לעשות אלא להפציר בכם לא לפספס את זה." (עכבר העיר) 
  
 
יום שלישי 28.05.2019

ערב בסימן קול, תנועה ושירה
מצודת פטיש (הבית הטורקי), פארק אופקים
ערב ייחודי, המתמסר והולך אחר המילה – הנאמרת, המושמעת, המתנגנת והמתחוללת באמצעות מדיות שונות וכלי ביטוי אמנותיים מגוונים. 
 

פנים, חוץ ועיר
תערוכת וידיאו ארט בהפקה מיוחדת לפסטיבל

החל מ-18:00
מקבץ עבודות וידאו של הסטודנטים מבית הספר לאמנות רב תחומית בשנקר, המתייחסות באופנים שונים אל המושג שירה ואל העיר אופקים וסביבותיה, בבחינת גבולות הזהות האישית של כל אחד מן המשתתפים/ות וכהד רחוק יותר למקומיות הישראלית.
משתתפים: אור גלבוע, אנטוניה לאנג, מדליין פאלם, מירון גלזר, נועה ברנט, נועה ספקטור, סטלה מוקי, עומר אוחנה, פבל יפנוב, שרה קמחי. הנחיה: איתן בוגנים 
  

מדברות גלויות
תערוכת שירה

קבוצת השירה של נשות אופקים בהנחיית המשוררת המוערכת, סמדר שרת, יצרו יחד פרויקט ייחודי ומרגש. דרך תהליך הכתיבה, הצליחו הנשים להעמיק ולברוא עולמות שלמים של עשייה נשית, דיברו גלויות והגיבו זו לזו. גלויות השירים המוצגות בתערוכה הן תולדה של רגעי קרבה והן משקפות שפע של עולמות, רעיונות והרבה השראה.
משתתפות: יעל ישראלי, יפה הרוש, רוחמה כהן, שולה בטיטו, שולה דהן ותמר בן אהרון 
 

הקול בתנועה
פרויקט ייחודי המציג שירה בשפת הסימנים על ידי קהילת החירשים

המשוררים כבדי השמיעה, מאיר אטדגי וגל רוקניאן, מציגים בשפת הסימנים שירים שכתבו ומגישים את העולם שלהם ישירות אל הלב.
הסרטון הופק כחלק מהלימודים המעשיים במסלול לניהול תרבות במחלקה לתרבות – יצירה והפקה. 
  

Q&A, צילום: דוד קפלןA&Q אינטימיות ב-36 שאלות
מאת: רייצ'ל ארדוס
18:30
מופע מחול המשלב שיחה ותנועה. באמצעות 36 שאלות שמטרתן לאפשר יצירת דיאלוג מקרב בין זרים, המופע מערב את קהל הצופים ולמעשה הופך אותו לשותף ביצירה. השאלות והתשובות מתורגמות לשפת התנועה ויוצרות מופע אינטימי, מהנה ומעורר מחשבה.
כוריאוגרפיה: רייצ'ל ארדוס, מבצעים: אבידן בן גיאת, אורי לנקינסקי, שי הרמתי ותומר גיאת 
  

מדברים שפע, נושמים מוזיקה
פאנל משותף ליוצרים ולחוקרים

19:30
עומר אדם וסטטיק ובן אל מככבים במצעדי הפזמונים ומטשטשים את ההבדל בין מזרחית, פופ ורוק; ישי ריבו וחנן בן ארי כותבים שירי אמונה ומסורת בעיבודים מודרניים. המוזיקה הישראלית חווה פריחה חסרת תקדים בכל הנוגע לשפע הזהויות, הלשונות והסגנונות שבאים בה לידי ביטוי. פסיפס הזהויות המרכיב את החברה הישראלית משתקף באופנים שונים ומרתקים במוזיקה של יוצרים צעירים.
מנחה הפאנל: ד"ר נדב אפל – חוקר מוזיקה פופולרית, מרצה במכללת ספיר, אוניברסיטת בר-אילן והאוניברסיטה הפתוחה.
משתתפים:
פרופ' סמי שלום שטרית – משורר וסופר, ראש ביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר
ג'נט בלאי – משוררת ופעילה חברתית בנושאי זהות
נדב הלפרין – משורר, מגיש התכנית "אש זרה"
האחיות ג'משיד – שי-לי ועדן - מוזיקאיות ויוצרות 
  

אירוע סוגר פסטיבל
מופע מקורי משותף ללהקת עג'ור וקבוצת "פואטיפריה" מאופקים – בכורה
20:30
שיתוף פעולה ראשון שכולו שירה, תרבויות, שפות, סיפורים ומקצבים, בין להקת הגרוב עג'ור המנגנת מוזיקה עולמית רב לשונית ומשלבת היפ הופ ביחד עם פיוטים לבין קבוצת המשוררים המקומית "פואטיפריה", בשירים שנכתבו במיוחד לפסטיבל.
מופע מלהיב וסוחף שיוצר חיבור ייחודי בין מקוריות למקומיות.
חברי קבוצת פואטיפריה: אורפז בן-שטרית, איציק טיקרמן, אסתי אזערי, אסתר ביליה, דינה ברוס, יגאלון חדד, יהלומה זכות, מירה גוזלן, מעיין צדוק, נטע שחר, רשף בנישתי, שוקי זכות, ברק דאלי, יונתן קונדה – מנחה
חברי להקת עג'ור: אופק סבורוביץ', אלעד כהן, בן שליש, יהושע לוי, יונתן קונדה, להאור רובין 
 
*הערב ילווה על ידי רדיו סהר, תחנת רדיו המופעלת על ידי ערן ומזל אוזן. התחנה הוקמה מתוך רצון ליצור שוויון בחברה על ידי הבעת דעה שאינה בקונצנזוס.
 
 
מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים
תגובת גולשים (1 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות
1. שעות ההופעות 
אנונימי , באר שבע (14/10/2016)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע