סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
עניין
לוח האירועים 2021 דצמבר 
א ב ג ד ה ו ש
   
1011
12131415161718
19202122232425
262728293031
פסטיבל המשוררים הישראלי
 
פסטיבל המשוררים הישראלי במטולה - היום השני - 2 ביולי
 
 
 
תמונות היכן ומתי

יום שישי, 2 ביולי
10:00-9:00, בית הראשונים
לכתוב את הטבע הפצוע – מהי אקו-פואטיקה?
שירה בעלת דגש או מסר אקולוגי חזק היתה קיימת עוד לפני שנולד המושג "אקו-פואטיקה", אך רק בשנים האחרונות אפשר לדבר על שירה שמחוברת אל העולם באופן שמשמעותו לקיחת אחריות של ממש. בשנת 2018 נוסד בישראל פרס "כליל" לאקו-פואטיקה, מייסודה של המשוררת סבינה מסג. מסג תארח את המשוררות בעלות הקווים האקו-פואטיים המובהקים מאיה ויינברג ואגי משעול.
 מנחה: סבינה מסג מוזיקה: אסף מאיר, חבר ההרכב "חסרים"
 
11:30-10:30, בית הראשונים
כמה ביאליק יש? פניו המוארות של המשורר הלאומי
שמואל אבנרי, מנהל הארכיון והמחקר בבית ביאליק, הוציא לאור השנה ספר עב כרס המציג לנו את ביאליק שאותו לא הכרנו – נקי מדימויים כוזבים ומואר מחדש על יסוד חשיפה וניתוח של תעודות וכתבי יד. הסופר חיים באר, פרופ' דן מירון ופרופ' נורית גוברין ישוחחו עם אבנרי על ספרו ועל מפעל הארכיון שלו.
מנחה: בני ציפר מוזיקה: אסף מאיר, חבר ההרכב "חסרים"
 
13:00-12:00, בית הראשונים
"אני גרה בקרון הזמן" – מחווה לנורית זרחי
המשוררת והסופרת נורית זרחי, כלת פרס ישראל לספרות לשנה זו, חתומה על יותר מ-100 ספרים – ספרי שירה, פרוזה וספרי ילדים. כתיבתה מתחוללת בין חדרי הילדות ובונה מרחב של חיים פנימיים. יש ביצירתה פיות ומכשפות, בנות ים ועכבישות, גבירה ונערות פרובינציה. היא כותבת על חוויות של מציאות נפרמת, אהבות מוחמצות ויתמות, וכל זאת בשפה ייחודית משלה, עם דמיון שופע, מבט ילדי ואירוניה דקה. באירוע המחווה לנורית זרחי ישתתפו אריאל הירשפלד, יפתח אלוני, מאיה ויינברג, אורית גידלי ואורין רוזנר.
מנחה:שירי לב ארי מוזיקה: עופר כלף קטעי קריאה: אלי גורנשטיין
 
 14:30-13:30, בית הראשונים
כאבו של האינטליגנט העברי האומלל – מאה שנה לרצח ברנר
שנת 2021 היא שנת המאה להירצחו של הסופר האקטואלי תמיד יוסף חיים ברנר, שנהפך לאגדה וקנה לעצמו מוניטין בזכות אומץ לבו לצאת נגד המוסכמות. מתוך המומחים הרבים ליצירתו של ברנר בחרנו בשניים, מן המובהקים שבאוהביו: הסופר חיים באר וחוקרת הספרות פרופ' נורית גוברין, שיספרו כל אחד מצדו על ברנר שלו, האיש והמיתוס. סיגל בן יאיר, תהל פרוש וישראל דדון, משוררים צעירים המתאפיינים בזעם "ברנרי" כלפי אי שוויון חברתי, יקראו משיריהם, המתכתבים עם נושא הפאנל.
מנחה: בני ציפר קטעי קריאה: אלי גורנשטיין מוזיקה: אסף מאיר, חבר ההרכב "חסרים" 
 
16:00-15:00, בית הראשונים
כיצד נעשה אדם אבות ישורון?
אבות ישורון היה משורר של שבר ושבירות – גם ביוגרפיות וגם פואטיות. מי שנולד כיחיאל פרלמוטר באוקראינה, עלה לישראל ב-1925 ואיבד את משפחתו בשואה, לא פסק מלהרגיש את כובד האשמה והחרטה על הנתק ומחיקת העבר. ישורון תמיד היה אחר בנוף השירה המקומית, הן בשפת השירה שלו, הן בהשקפותיו והן בחוסר רצונו להשתייך. הספר "חרסים – מן הארכיון של אבות ישורון", שפרסמה בתו, העורכת והמתרגמת הלית ישורון, מביא קטעי שירים, פתקים, מכתבים ומחשבות שהגה לאורך עשרות שנים. באירוע לזכרו תהיה נוכחת הלית ישורון, וישוחחו על הספר חדוה הרכבי, אלכס בן-ארי, תהל פרוש, גלעד מאירי ואריאל רזניקוף, המתרגם כעת את "חרסים" לאנגלית.
מנחה: שירי לב-ארי מוזיקה: עופר כלף
 
17:30-16:30, בית הראשונים
קינת הלבבות – שירה חדשה ב'
מדי שנה יוצאים אל האור משוררים חדשים. המשוררים אודיה רוזנק, ישראל דדון ואלטייב ע'נאים צמחו בפריפריה נפשית וגיאוגרפית. בשיריהם נוכחת חוויית התלישות מהקיום השוטף, פגיעות גופנית ומנטלית ולשון פיגורטיבית שיודעת לזעוק ולהתריס כשצריך. נכיר את ישראל דדון עם ספר הביכורים "שירֵי עזובה לָאהבה", את אודיה רוזנק עם ספר הביכורים "בוא, לקק אותי", ואת אלטייב ע'נאים עם ספרו הראשון "לב פרוס גס".
מנחה: שירי לב-ארי מוזיקה: הדרה לוין ארדי
 
 19:00-18:00,בית הראשונים
מוריד הגשם - אירוע לזכרו של אהרן אלמוג
שירתו של אהרן אלמוג בישרה במובנים רבים את השירה המזרחית. כבן למשפחה שעלתה מתימן, היה אלמוג אחד המשוררים שפרצו את הדרך לכותבי שירה מזרחיים. "אמש בכיתי ברחוב ברנר/ בינות להמון" כתב בשירו הראשון, לאחר שסיקר עבור העיתון צעדת מחאה של מובטלים בתל אביב. בהומור ובמשחקיות כתב אלמוג על נושאים נוקבים, אישיים וחברתיים, מזג לשירתו חומרי מציאות ופרטים ביוגרפיים ומהל אותם בדמיון, פנטזיה והמצאות. באירוע לזכרו יקראו משיריו וידברו אודותיו אלמנתו, הסופרת רות אלמוג, בתם, הסופרת אליענה אלמוג, והמשוררים אוהבי שירתו סבינה מסג, רוני סומק וארז ביטון.
מנחה: בני ציפר מוזיקה: עופר כלף
 
21:30-20:30, בית הראשונים
"רגע אחד שקט בבקשה": המופע המרכזי – מחווה לזכרו של נתן זך
השנה נפרדנו מנתן זך, שאפשר לראות בו את "האב השלישי" של השירה הישראלית, לצד ביאליק ואלתרמן. זך, המשחרר הגדול של לשון השירה, היה מוביל תרבותי. פעילותו כמשורר, כעורך וכמבקר הגיעה לשיאה בשנות ה־50 וה־60 והשפעתו ניכרת עד היום. שיריו מוזיקליים מאוד, והמר והמתוק מעורבבים בהם יחד עם הפיכחון והנחמה. באירוע לזכרו ישתתפו חתני פרס ישראל ארז ביטון ופרופ' דן מירון, המשוררים רוני סומק, אגי משעול וסיגל נאור פרלמן וחוקר הספרות פרופ' אריאל הירשפלד.
מנחים: שירי לב-ארי, בני ציפר מוזיקה: הדרה לוין ארדי, עופר כלף ואסף מאיר, חבר ההרכב "חסרים" 
  
23:00-22:00, בית הראשונים
אנדרטה של צרעת - המחזות הגנוזים של יונה וולך
המשוררת יונה וולך ניסתה לשווא במהלך חייה להעלות לבמה את המחזה שכתבה, "אנדרטה של צרעת". זהו טקסט בוטה, רווי מין, המספר על הזוגיות שלה עם עבריין אנרכיסט במנזר נטוש, על גבול שטח ההפקר בירושלים של שנות השישים. עודד כרמלי ושני פוקר גילו את המחזה וקטעי תיאטרון נוספים של המשוררת בארכיונה במכון גנזים והוציאו אותם לאור כספר, במאמצים מרובים וללא הרבה עזרה או מימון מבחוץ. כרמלי ופוקר ידברו על ספר המחזות החדש עם המשוררות אודיה רוזנק וסיגלית בנאי, שגם תנחה את הפאנל. השחקן אלי גורנשטיין יקרא יחד איתם כמה תמונות מהמחזה. 
מנחה: סיגלית בנאי קטעי קריאה: אלי גורנשטיין מוזיקה: אסף מאיר, חבר ההרכב "חסרים"
 
00:30-23:30, בית הראשונים
על פרשת השבוע: "בין המצרים", ומרתון שירה אל תוך הלילה
המשורר מירון ח. איזקסון ידבר על פרשת השבוע ועל תקופת "בין המצרים", ויארח את מרתון השירה אל תוך הלילה, שבו יקראו משוררים משיריהם ברוח השבת והשלום. בהשתתפות סבינה מסג, יערה בן-דוד, יפתח אלוני, שי בוזגלו, אורית גידלי ואלכס בן-ארי.
 פסטיבל המשוררים הישראלי ה-24 במטולה יתקיים חג השבועות בין התאריכים 3-1 ביולי 2021. פרטים: 02-5399360, שלוחה 5 ובאתר בית הקונפדרציה הכניסה לאירועי הפסטיבל ללא תשלום בהרשמה מראש


מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים
תגובת גולשים (0 תגובות)  
הוסף תגובה   לכל התגובות

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע