תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2024 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
דרמה
 
A Room of His Own חדר משלו
 
 
בימוי: מתן יאיר
שחקנים: ירדן בר-כוכבא, גלעד לדרמן, דרור קרן, ישראל ברייט, נטע רוט

הופעה ראשונה: 2023

ארץ מקור: ישראל

משך הופעה: שעה ו-21 דקות
 
תמונות היכן ומתי

אורי ואמו חולקים כבר תקופה את אותו חדר. אבא של אורי עומד לעזוב את הבית, והוא חושש שלא יצליח להשתלב בצבא כמו כולם. אורי רוצה לצאת למסע לפולין, להשתלב ולקחת חלק, אבל במציאות שבה הבית מתפרק זה לא כל כך פשוט. בשנה האחרונה בתיכון ורגע לפני הגיוס, אורי יצטרך למצוא את דרכו בחיים, את מקומו - ולהשיג חדר משלו.

  


ביקורות
**** וחצי


"פיגומים". "בגרות". וכעת "חדר משלו". סרטים מצוינים בעלי אופי פדגוגי, הנגזרים מהרקע התעסוקתי של הבמאי-מורה מתן יאיר. הוא במאי רגיש היודע להרכיב ולפצח קשיים במערכות יחסים בתוך המשפחה, וגם לבנות את המשוואה העדינה של הקשר הרגיש שבין מורה ותלמידו החריג. בפשטות וביושר אינטלקטואלי משרטט יאיר את קריסת הקשר שבין אמו של אורי ואביו. עד כדי כך שהאב עוזב את הבית והבן תופס את מקומו הפיזי במיטה המשותפת שלו עם האם.

הדבר מבוסס על הביוגרפיה האישית של יאיר והוא מצליח להעביר את העניין למסך בשיא האותנטיות. בדומה למה שעשה בסרטיו הקודמים, גם כאן מצליח יאיר לבנות סיטואציות נטורליסטיות שיש בהן מוטיבים ביזאריים. למשל, אורי מצליח לגרום לרוקמן שלא להרכיב את המשקפיים החדשים אותם רכש. או הסצנה בה אורי מנסה למנוע מהכלב שאביו השאיר לו כשעזב את הבית לעשות את צרכיו בדירה, ונכשל. יאיר גם יודע להדריך נהדר את שחקניו ומוציא מהם תצוגות יוצאות דופן. מגלעד לדרמן הלא מוכר, שאותו הוא הופך לנער בן עשרה לחוץ המנסה באובססיביות לממש את המטלות של בני גילו. מהצטרפות למסע לפולין ועד צליחת תהליך הגיוס לצה"ל. ולירדן בר כוכבא הוא תופר חליפה של אישה בגיל העמידה, חסרת ביטחון לאחר שבעלה נטש את הבית. היא נאחזת בבנה, שעובר לישון במיטתה, ויש להם רגעי חסד כשהם טובלים יחד במימי הים, אותם שניהם אוהבים.ואת דרור קרן המעולה, המופיע לאחרונה בסרט אחר סרט, יאיר מן הסתם לא היה צריך כל כך לתדרך איך לעשות באופן מושלם את דמות רוקמן, המורה האידיאולוג המסור השואף לשלמות. "חדר משלו" הוא סרט אמין, רגיש ומרגש. אל תחמיצו אותו. (נחום מוכיח, אתר הבמה)חדר משלו