תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2024 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה עונת 2014-15 בפילהרמונית הישראלית
 

 
 
יצחק פרלמן, ולרי גרגייב, דניס מטסוייב , מאריי פרחיה ולהב שני בין אורחי הפילהרמונית העונה


בעונה החדשה של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, שתיפתח באוקטובר 2014 יתארחו מיטב המנצחים והסולנים בעולם, ביניהם גם שמות חדשים וצעירים.
 
את העונה ה-79 יפתח מאסטרו זובין מהטה עם הסימפוניה מס' 2 "התחייה" מאת מאהלר, ועם תכנית בהשתתפות הפסנתרן דניס מטסוייב חתן פרס שוסטקוביץ' במוזיקה ופרס הפדרציה הרוסית בספרות ובאמנות, שינגן את הקונצ'רטו מס' 3 מאת רחמנינוב.  

אורחים בינלאומיים

בנוסף למאסטרו מהטה, יופיעו העונה המנצחים יצחק פרלמן, ולרי גרגייב, מאריי פרחיה (שינצח וינגן), להב שני, עומר מאיר ולבר , יואל לוי בעבר מנצח-אורח ראשי של התזמורת ועוד.
 
על הפסנתר יופיעו עם התזמורת כמה מגדולי הפסנתרים בעולם, בנוסף למאריי פרחיה ולדניס מטסוייב שהוזכרו יתארחו העונה גם יפים ברונפמן, יוג'ה ואנג, בוריס גיטלבורג ועוד.
 
 בין הכנרים שיופיעו עם התזמורת:  נגנה הראשי לשעבר של תזמורת ברלין גיא בראונשטיין, את ליאונידס קבקוס, הישראלי איתמר זורמן ועוד. המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני תשתתף  בביצוע האופרות, וכן יתארחו מספר סולנים בעלי שם עולמי ובינהם זמר הבריטון תומס המפסון, זמר הבריטון מתיאס גרנה וזמרת הסופרן מישל דה יונג

בדצמבר תארח התזמורת את יואל לוי, בעבר מנצח-אורח ראשי של התזמורת ואת הפסנתרן יפים ברונפמן. בתכנית: ברהמס: קונצ'רטו לפסנתר מס' 1, הולסט: כוכבי הלכת - בליווי הקרנת הסרט "כוכבי הלכת" של סוכנות החלל האמריקנית.
 
בינואר יתארח השחקן אקי אבני לצד המנצח מנפרד הונק  ב"מזמורים גרגוריאנים".  עוד בקונצרט: הפתיחה "קורליון" מאת בטהובן,  ה"רקוויאם" מאת מוצרט והסימפוניה מס' 93 מאת היידן. 
 
 לקראת סוף החודש תחזור להיכל התרבות הפסנתרנית יוג'ה ואנג ותבצע את הקונצ'רטו ב-סול מג'ור מאת ראוול תחת שרביטו של ליונל ברנגייה, שזו לו הופעה ראשונה עם הפילהרמונית.
 
התזמורת תעלה  גם שתי אופרות בביצוע קונצרטי, שתיהן בניצוחו של זובין מהטה בדצמבר ובמרץ את "כרמן" וביולי את "נשף מסיכות", עם מיטב הזמרים. בשתיהן תשתתף המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני. 
 

דניס-מטסויב-1.jpg
דניס מטסויב (תמונת יח"צ)הפילהרמונית בג'ינס

 
בעונה החדשה ינחו את הפילהרמונית בג'ינס פרופ' יורם יובל, השחקנית והזמרת אניה בוקשטיין, המוזיקאי שלומי שבן, המנצח וזמר הבריטון דוד זבה ושדר הספורט יורם ארבל .
 
לאורך העונה ייערכו חמישה קונצרטים, כולם בימי חמישי, בשעה 22:00 בהיכל התרבות בתל אביב, במסגרתם הקהל מוזמן לבירה וחטיפים על חשבון הבית, והופעת חימום של להקה משתנה לפני ואחרי הקונצרט. 
 


הפילהרמונית לילדים

 
בסדרה המוזיקלית לילדים ולמשפחה, המיועדת לגילאי שש ומעלה, ייערכו חמישה קונצרטים לאורך העונה.
 
רוני פורת יחד עם עמנואל חנון ישתתפו בקונצרט "חליל הקסם" עם קטעים מתוך האופרה מאת מוצרט ובהשתתפות זמרים אורחים.
 
אירית רגב תנחה יחד עם המנצח רונן ברשבסקיאת "פיאסטה ספרדית": מיצירות דה פאיה, אלבניס, ביזה, רימסקי-קורסקוב ועוד ובליווי זמרת ורקדנית פלמנקו.
 
אניה בוקשטיין ודוד זבה ישתתפו ב "חיים בסרט" קונצרט שיציג מגוון יצירות ושירים מתוך מחזות זמר וסרטים.
 
עומר מאיר ולבר ינצח וינחה את  "כינור נעים עם נבל" -  יום נבל חגיגי בהשתתפות נבלנים מובילים ותלמידים מתכנית "סולמות", מוזיקה לשינויי חברתית.
 
רוני פורת ינחה יחד עם הפסנתרנית והכנרת הצעירה והמחוננת  בת ה-11 עלמה דויטשר את  "מוזיקה לילדים וילדים במוזיקה" - סולנים צעירים מנגנים מוזיקה שנכתבה לילדים בידי שומאן, ביזה, פורה ואחרים. 
 


ולרי-גרגייב-יחצ.jpg
ולרי גרגייב (תמונת יח"צ)סדרת אינטרמצו

 
פרופ' מיכאל וולפה, אורן נהרי, דויד ויצטום, פרופ' משה צוקרמן והמבקר המוזיקלי יוסי שיפמן ינחו קונצרטים בסידרת אינטרמצו,אשר ייערכו בימי שישי ב-11 בבוקר באווירת בית קפה.
 
במסגרת הסדרה  הקהל נהנה מקפה ומאפה, מהרצאה מקדימה על היצירות והיוצרים ובהמשך מהקונצרט עצמו. במהלך העונה יתקיימו חמישה קונצרטים בהיכל התרבות בתל אביב.

 

להב-שני-ענק.jpg
להב שני (תמונת יח"צ)


לפרטים נוספים על העונה הקרובה בפילהרמונית  בטל': 1700-70-30-30, 03-6211777
ובאתר התזמורת.31/08/2014   :תאריך יצירה