תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2024 יולי 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
28293031
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה תערוכה חדשה במדעטק- הספינות והים
 

 
 
30 מוצגים אינטראקטיביים לכל המשפחה בתערוכה שתכלול גם מתחם חוויתי של ערוץ "דיסני ג'וניור"


כ- 30 מוצגים אינטראקטיביים מוצגים במדעטק מוזיאון המדע בחיפה, במסגרת תערוכת "הספינות והים".
 
התערוכה הבינלאומית חושפת בפני מבקריה את הים על היבטיו השונים – האנושי, המדעי והתרבותי, בצורה חדשה ומפתיעה. זוהי הפעם הראשונה בה מוצגת תערוכה מסוג זה בישראל, בעולם היא ריתקה כבר מאות אלפי מבקרים, במוזיאונים ומרכזים ימיים ומדעיים, במדינות שונות ביניהן: נורבגיה, הולנד, פורטוגל, יוון , מקסיקו ואוסטרליה.
 
מטרת התערוכה ושליחותה הינה לגלות ולחשוף בפני המבקרים "כיצד הים מתעורר לחיים" ולחוש בעצמם את דרך החיים במרחבי הים והנמלים באמצעות התנסות במגוון חוויות אינטראקטיביות.
 
התערוכה, שהגיעה ממוזיאון המדע המוערך "אאוריקה"  שנמצא בהלסינקי, בירת פינלנד, הותאמה לתצוגה במדעטק, באמצעות בניית אווירה המתאימה לחיפה ולישראל בשאיפה להעניק לה גוון מקומי.
 
כמו כן, במסגרת "החוויה הימית" יוכלו המבקרים לצפות בפעילות הרוחשת בנמל חיפה, ללא הפסקה על גבי מסך ענק. גם המוצגים בתערוכות הקיימות במדעטק ובפארק המדע ידגישו את הקשר לים ולנמלים, כמו תעלות המים שמדגימות את פעולת תעלת פנמה, המנופים, אמצעי הניווט הימי והאנרגיה המופקת בים.
 
הים מעורר בבני האדם סקרנות אין קץ, ותשוקה בלתי נגמרת לחקור, להבין ולגלות. לכן מדעטק, שכל תכליתו היא לעודד את אהבת המדע והחקר בקרב ילדים, בני נוער והציבור הישראלי בכלל, בחר בנושא הים כמוקד לפעילותו בשנה הקרובה. התערוכה מוקדשת לזכרו של מר יעקב רקנאטי ז"ל מחלוצי הספנות העברית , מנכ"ל חברת הספנות אל-ים. 
 

תערוכה-הספינות-והים-1.jpg
תערוכת הספינות והים (תמונת יח"צ)בין החוויות בתערוכה:
 
הנמל
 
סימולטור פעילות בנמל - המבקרים מוזמנים להשיט ספינות אמתיות (קטנות) ששטות במים בתוך דגם ענק של נמל, בשליטה מרחוק.
 
אדם בים
 
סימולטור הצלת אדם שנפל למים, המבקרים משיטים סירת הצלה בדרך אל אדם שנפל למים.
 
מלגזה טלסקופית
 
סימולטור ממוחשב של נהיגה על מנוף מכולות, בו צריך להעמיס מכולות בזהירות ובמקצועיות.
 
תחושת ים
 
 סירה אמיתית שעומדת על קפיצים וכשעולים עליה מרגישים בדיוק כמו שעולים על סירה בים. 
 

תערוכה-הספינות-והים-2.jpg
תערוכת הספינות והים (תמונת יח"צ)
צלילה לשרידי אנייה טרופ
ה
 
הפעילות מתארת שכיבה על משטח צף, תוך שמיעת קולות בווידאו הגורמות לאדם לחוש את חוויית הצלילה לאניית חיל הים "כידון" ששקועה בים מול נהריה שם גם מממוקמת אנדרטה לזכר לוחמי השייטת.
 
מתיחת מפרשים
 
הרמת מפרשים על סירת המפרש בניסיונות לשוט עם, לצד ונגד הרוח.

עגורן מכולות
 
סימולטור משחקי שמזמין את המבקרים הצעירים להפעיל מנוף אמיתי ולהעמיס מכולות אל הספינה ולהיפך.

העמסת האנייה
 
פעילות המלמדת איך להעמיס מכולות על אנייה בלי שהיא תתהפך או תשקע.
 
מועדון המלחים
 
חלק מהתערוכה שעוסק בתרבות הים, שירים, תמונות, סרטים ואוירה 
  

תערוכה-הספינות-והים-3.jpg
תערוכת הספינות והים (תמונת יח"צ)מתחם דיסני ג'וניור

 
בחודשי הקיץ חברת דיסני ישראל  תשתף פעולה עם מדעטק במסגרת התערוכה "הספינות והים" במתחם חוויתי ייחודי של ערוץ דיסני ג'וניור לקטנטנים והורים באווירת "ספינות וים".
 
המתחם נבנה סביב עולם התוכן של דיסני ג'וניור,  שעוסק בעולמות הים וספינות: "ג'ייק והפיראטים מארץ לעולם לא", "אריאל בת הים הקטנה" "והנסיכה צופיה הראשונה- הארמון הצף", ובו יוכלו הילדים לקחת חלק בפעילות אינטרקטיבית של יצירה והתנסות כגון:  קטעי "הידעת" אודות עולם הים, החיות והצומח וכיצד לשמור עליהם.  
הפעילות מיועדת לילדים בגילאי שנתיים עד 7.
 
במתחם, יוזמנו הקטנטנים להרכיב קיטים מיוחדים מעולמות התוכן של דיסני ג'וניור ולהשיטם במתחם התנסות מיוחד שיכלול שלוש בריכות ייעודיות. בנוסף, יוכלו המבקרים לבנות "קיטים" של הדמויות האהובות של דיסני ג'וניור שישולבו אף הם בהתנסות.
 
באמצעות בניית סירת מפרש של "ג'ייק והפיראטים מארץ לעולם לא" יוכלו הילדים ללמוד כיצד משיטים סירת מפרש ואודות השפעותיה של הרוח על הסירה.בניית הארמון הצף של "הנסיכה סופיה הראשונה" יילמד את הילדים למה זקוקה הסירה על מנת שתוכל לצוף במים. בנוסף, יוכלו הילדים להרכיב סנפירים ל"אריאל בת הים הקטנה" וללמוד אודות תנועת הסנפיר של הדג במים.  "הקיט" שירכיבו הילדים, יישאר לאחר מכן להצגה במוזיאון, וה"קיט" מנייר עם הדמויות האהובות של דיסני ג'וניור- יילקח על ידי המבקרים למזכרת הביתה.


ימים ושעות פעילות של תערוכת "הספינות והים": ראשון עד רביעי 17:00-10:00, שישי 14:00-10:00, חמישי ושבת 19:00-10:00. כרטיס למוזיאון: 70 ₪ למבוגר ו- 60 ₪ לילד (עד גיל 5 כניסה חינם). מתחם דיסני יהיה פתוח לקהל הרחב בין התאריכים 13 ביולי עד ה-18 באוקטובר 2014.  כניסה למתחם דיסני ג'וניור:  10 שקלים לכל מבקר במתחם (גם הורה וגם ילד), כניסה חינם עד גיל 5 מידע נוסף והזמנת  כרטיסים מראש בטל. 8614444 – 04, או באתר המדעטק.


למועדי מופעים >

29/06/2014   :תאריך יצירה