תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
לוח האירועים 2021 אוקטובר 
א ב ג ד ה ו ש
     
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
תמונע (תיאטרון)
 
דג בבטן
 
 
יוצרים: לילך דקל-אבנרי , סיוון ויינשטיין , איריס מועלם , קרן יובל
מאת: אפרת דנון
בימוי: לילך דקל-אבנרי
מוזיקה: קרני פוסטל
תעתוק וניהול מוזיקלי: סיון ויינשטיין
תאום אמנותי: חני ורדי
תחקיר ועריכה: סיון ויינשטיין
משתתפים: ריימונד אמסלם , מאיה ויינברג , יעל צפריר , לני שחף
 
תמונות היכן ומתי

על נשים, זיכרונות ילדות, והקשר הטעון עם מושג האימהות

שלושה סיפורים מתוך ספרה של דנון הופכים לסיפור מאבקה של סופרת בשנות השלושים לחייה במחסום יצירתי. במהלך הניסיונות הנואשים למצוא את הנושא לכתיבה היא חווה את זיכרונות ילדותה בצלה הכבד של אמה.

עיבוד לשלושה סיפורים של אפרת דנון, סופרת ישראלית צעירה, מתוך ספר הביכורים שלה: "דג בבטן", זוכה פרס הנשיא. שלושת הסיפורים יוצרים יחדיו את סיפור מאבקה של סופרת "התקועה בכתיבה איפה שהיא תקועה בחיים" על עצמאותה. הגיבורה, אישה בסביבות השלושים, אשר בעקבות פטירת אמה, מתעמתת לראשונה עם זיכרונות ילדותה ועם הקשר המורכב והטעון שלה עם מושג האימהות.

במהלך ההצגה נע הצופה עם הגיבורה במסעה על ציר הזמן ונחשף לעולם אדיש ומנוכר בו השמחה היא מצרך נדיר. הנחמה מגיעה עם ההכרה בכך שמות האם משחרר את הבת ומאפשר צמיחה. הגיבורה, על ישויותיה השונות, יוצאת לדרך משלה וכמו נולדת מחדש.

"דג בבטן", מבקשת לקרוע את המסווה המוסכם מעל פני הילדות ולהציג אותה כפי שהיא, על הכאב שהיא גורמת ועל הכאב שהיא מאפשרת לנו לגרום. הילדות של דנון דחויות או מתנכרות, האמהות קרירות ומנותקות והחיים קשים.

"דג בבטן" מחברת יוצרות מתחומים שונים, תוך שימוש בתנועה, במוסיקה, בצילום, ובאביזרים שונים לחוויה רב-תחומית מרשימה ונוגעת.מחיר עיר שם האולם שעה יום תאריך

 
קישורים