logo tel aviv
תרבות ראשי עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
  כל מופעי החודש  
2021 יוני
א ב ג ד ה ו ש
  
101112
13141516171819
20212223242526
27282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה לילה של פילוסופיה בתל אביב 2019
 

 
 
מעל מאה פילוסופים ואנשי רוח מצרפת, גרמניה, אוסטריה ספרד, פולין וישראל, ביוזמת המכון הצרפתי. הכניסה חופשית


מסע ברחבי האינטלקט

ב-30 במאי 2019, בשעה 18:45 ייפתח "לילה של פילוסופיה" בתל אביב ביוזמת המכון הצרפתי ויימשך עד השעות הקטנות של הלילה.
 
"לילה של פילוסופיה" מתקיים בערים שונות בעולם, ובתל אביב הוא זוכה להצלחה חסרת תקדים ולנהירה של קהל אל האולמות, בתי הקפה והחללים המיוחדים. האירוע מתקיים ביוזמת המכון הצרפתי בישראל, בשיתוף פעולה עם מכון גתה ישראל, מכון סרוונטאס, המכון הפולני, פורום תרבות אוסטרי בתל אביב, האיחוד האירופי ועיריית תל אביב-יפו.

לילה של פילוסופיה הוא מסע פילוסופי עשיר ומרתק, בשלל נושאים מגוונים לאורכו של הלילה, במקומות שונים סביב המכון הצרפתי שבשדרות רוטשילד. בלילה זה, יוכל הקהל הרחב להשתתף בפאנלים, שיחות והרצאות שידונו בשאלות ואתגרים שמעלים פילוסופים בני זמננו.

באירוע הייחודי הזה משתתפים פילוסופים ואינטלקטואלים צרפתים, גרמנים, אוסטרים, פולנים וספרדים, יחד עם עשרות עמיתים ישראליים.

בלילה הזה ניתן יהיה להקשיב, לחשוב, ולהתווכח על נושאים בוערים שמעסיקים את העולם בכלל והחברה הישראלית על כל חלקיה בפרט. ובעיקר - להתמודד בצוותא באווירה מיוחדת חד פעמית, עם שאלות חיוניות שמעסיקות את החברה בת זמננו.
 
האוצר הוא הפילוסוף רפאל זגורי-אורלי בשיתוף פעולה עם תהילה רודל, נספחת התרבות של שגרירות צרפת, מר וולף אירו, מנהל מכון גתה ישראל ויעל ברוך, אחראית אירועי תרבות במכון הצרפתי. האירועים יתקיימו בשפות: עברית, צרפתית ואנגלית. הכניסה לכל האירועים היא ללא תשלום. 
 

תהילה022.jpg
תהילה רודל, תמונת יחסי ציבור


בין האירועים המרכזיים:

 
אירוע הפתיחה
 
האירוע יחל בשעה 18:45 על גג המכון הצרפתי. לאחר מכן יתקיים שיח אמנים בנושא ״על קריסת הדמוקרטיה והשתקת האמנות״, בהשתתפות דני קרוון, סיגלית לנדאו ויהושע סובול. מנחה: שני ליטמן, עיתונאית הארץ.30 במאי, 18:45, גג המכון הצרפתי תל אביב
 

מפגש עם אסטריד פון בוסקיסט

ביום שבת 1 ביוני בשעה 18:00 יתקיים מפגש עם הפילוסופית אסטריד פון בוסקיסט בנושא "האתיקה של מדיניות השפה".1 ביוני, קפה ליוואן, נצרת 
 אסטריד פון בוסקיסט, צילום: Nicolas Six
ספרות וסופרים בימים קשים

על מאבק ואדישות בהשתתפות: איריס לעאל, מירב נקר-סדי, עודה בשאראת, יוסי סוכרי, שעה 20:00-21:00, גג המכון הצרפתי

סמי אמת, קרטלי ידע: מה עושים באוניברסיטה?

בהשתתפות: הנרייט דהאן כלב, יוסי שורץ, לין חלוזין-דברת, שעה 20:00-20:55 במלון לילי & בלום

דיס-אוריינטציה: עברית/ערבית ושאלת הפילוסופיה

בהשתתפות: זהייה קונדוס, אלמוג בהר. מנחה: גלילי שחר, שעה 21:05-22:05 בחנות ספרים "סיפור פשוט" 


האפשרות של מחשבה דתית בעידן הפוסט מודרני

המקרה של הרב שג"ר, בהשתתפות: חנוך בן פזי, מרים פלדמן קיי, הרב בני פרל, זיוה אופק, שעה 23:20-00:10 באברהם הוסטל

משבר האינטלקטואליזם הישראלי

בהשתתפות: אבנר בן זקן, יוסי סוכרי, שעה 00:00-1:00 בקנטינה

סוד הנחש במיסטיקה

עם פרופ' אבי אלקיים, שעה 21:40-22:30 באברהם הוסטל

דיון פילוסופי על צבעים

בהשתתפות: שי בידרמן, חיים דעואל לוסקי, אמיר ירצקי, נמרוד מתן, שעה 21:50-22:50 בגלריה זומר·        

ההיבטים הפילוסופיים של הקפיטליזם הגלובלי

עבודה, הון וסביבה, בהשתתפות: עפרי אילני, רונית פלג, אריה קרמפף, רוני קליין, שעה 22:45-23:35 בבית הישג


דר זגורי אורלי רפאל  Mat Jacob.jpg
ד"ר רפאל זגורי-אורלי, צילום: Mat Jacob


בין האורחים השנה: 


מוניק קנטו ספרבר

פילוסופית, מנהלת מחקר בבית הספר ללימודים גבוהים במדעי החברה (EHESS, ניהלה את בית הספר אקול נורמל סופרייר בפריז בין השנים 2005-2012, ואח"כ את קרן פריז למדעים ולספרות בין השנים 2012-2014. מומחית לפילוסופיה יוונית, אתיקה ופילוסופיה פוליטית). מוניק קנטו ספרבר, צילום: Gilles DACQUIN
אביטל רונאל

פילוסופית והוגת דעות אמריקאית ממוצא יהודי, המכהנת כפרופסור לספרות גרמנית, אנגלית והשוואתית וכראש המחלקה לספרות גרמנית באוניברסיטת ניו-יורק. הוציאה לאור מספר ספרים אחד מהם תורגם לעברית בהוצאת רסלינג: "טפשות".
 
אסטריד פון בוסקיסט

פרופסור לתיאוריה פוליטית ועמיתה חוקרת ב-Sciences Po Paris. ראש התוכנית לתאוריה פוליטית ועורכת "סיבות פוליטיות". פרסמה מאמרים רבים בנושאים: מדיניות לשונית, לאומיות וגבולות. בין פרסומיה האחרונים: "דלתות וקירות. גבולות בדמוקרטיה", "חושב על פוליטיקה", "רק גבולות".
 
אן סימון

למדה באקול נורמל סופרייר ובסורבון, פריז. כיום היא מנהלת מחקר במרכז הלאומי למחקר בצרפת  וחברה ב-?cole des Hautes ?tudes en Sciences Sociales פריז, שם היא משמשת ראש מכון מחקר  לאמנות ושפה. מחקריה מתמקדים ביחסים בין פילוסופיה לספרות ומחקר בנושא בעלי חיים בספרות. 
 


אן סימון, צילום: CNRS EHESS

מילן בוטבול באום

פרופסור לפילוסופיה וביו-אתיקה בפקולטה לרפואה, פילוסופיה ומדעי הבריאות, באוניברסיטתUCL , בריסל, בלגיה. אחראית על המרכז לביואתיקה הלסי (בריאות, אתיקה, משפטים, כלכלה ונושאים חברתיים) אוניברסיטת UCL. חברה בקבוצת המחקר Europ? במכון לפילוסופיה, UCL. חברה בועדת האתיקה של אוניברסיטת ז'נבה מאז שנת 2010. חברה בוועדת האתיקה של אינסרם, פריז, צרפת, משנת 2013.
 
אנדז'יי לדר

למד פילוסופיה ורפואה באוניברסיטת ורשה, דוקטור לפילוסופיה מהמכון לפילוסופיה וסוציולוגיה של האקדמיה הפולנית למדעים. מתמחה בפילוסופיה ופילוסופיה פוליטית של התרבות, תוך שימוש בכלים פנומנולוגיים ופסיכואנליטיים, בעיקר בפסיכואנליזה הלאקאנית.
 
כריסטיאן ווייז

יו"ר המכון לפילוסופיה יהודית ע"ש מרטין בובר באוניברסיטת גתה בפרנקפורט, גרמניה מאז שנת 2010. קודם לכן כיהן כפרופסור להיסטוריה של עם ישראל ומנהל המרכז ללימודי יהדות גרמניה באוניברסיטת סאסקס.
 
ג'וליאן רבנטיש

פרופ' לפילוסופיה ולאסתטיקה ב Hochschule f?r Gestaltung in Offenbach/Main שם היא משמשת כיום גם כסגן נשיא. היא חברה במועצת המחקר במכון למחקר חברתי בפרנקפורט אל מיין.
 
 
אירועי לילה של פילוסופיה יתקיימו במקומות הבאים בתל אביב:        

המכון הצרפתי בתל אביב, שד' רוטשילד 7: אודיטוריום בקומה 1, אולם 104 בקומה 1, מרפסת המכון בקומה 3, לה קלוזרי, מדיאטק המכון הצרפתי, רחוב הרצל 6,  גלריה זומר לאמנות עכשווית, שד' רוטשילד 13, בית הישג, שד' רוטשילד 46, מסעדת קנטינה, שד' רוטשילד 71, Abraham Hostel, לבונטין 21 פינת הרכבת 8, Givon Art Forum, אלרואי 3, נווה צדק, סיפור פשוט, שבזי 36, נווה צדק, המרכז לאמנות עכשווית (CCA), צדוק הכהן 2א, פינת קלישר, תולעת ספרים, מזא"ה 7, גלריה שלוש, רחוב מזא"ה 7, מלון לילי & בלום, לילינבלום 48,.  

"לילה של פילוסופיה" יתקיים ב-30 במאי 2019 מ-19:00 ועד השעות הקטנות של הלילה, במקומות שונים בתל אביב. ההשתתפות ללא תשלום. לבירורים נוספים: 03-7968000,
tlvnightofphilosophy@ambfr-il.org


 


למועדי מופעים >

13/05/2019   :תאריך יצירה