סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2020 אוגוסט 
א ב ג ד ה ו ש
      
101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה פרסי מפעל חיים לאריק איינשטיין ושם טוב לוי
 

 
 


הוכרזו שמות הזוכים בפרס אקו"ם בתחום הזמר ה עברי לשנת תשס"ד. אריק איינשטיין ושם טוב לוי הם זוכי פרס מפעל חיים השנה. עוד בין הזוכים – אהוד בנאי, עמיר בניון, אלג`יר, מומי לוי, יוסי פיין וטל גורדון.

אקו"ם מחלקת השנה 21 פרסים בסכום של 310 אלף שקלים ליוצרים המובילים, בשני טקסים נפרדים. הטקס יתקיים ב - 14 במרץ בתיאטרון גבעתיים ויועבר בשידור חי בערוץ הראשון של הטלוויזיה.

בתחרות פרסי אקו"ם הוזמנו להשתתף מעל 4,800 יוצרים חברי אקו"ם, שהתמודדו על 21 פרסים שונים מתחומי המוזיקה הפופולרית והקונצרטית, הספרות והפזמונאות, בסכום כולל של 310 שקלים.

בוועדת השיפוט בתחום הזמר העברי ישבו היוצרים הבאים: מרגלית צנעני, מוקי, יהלי סובול, ונועם נתנאל .

רשימת הזוכים:

המחבר אריק איינשטיין והמלחין שם טוב לוי זכו בפרס אקו"ם לשנת תשס"ד על מפעל חיים בסכום של 30,000 שקלים כל אחד. הפרס, הנחשב לאחד הפרסים היוקרתיים והחשובים, מוענק ליוצר עבור מכלול יצירתו ופועלו במהלך השנים.

פרס מפעל חיים לאריק איינשטיין

בפרס על מפעל חיים למחבר זכה אריק איינשטיין, הנחשב לאחד מגדולי המחברים בישראל. איינשטיין, חבר אקו"ם משנת 1969 כתב למעלה מ - 150 שירים ומערכונים.

צוות השופטים בתחרות ציין בתוך דבריו, כי בשיריו, לאורך השנים, מייצג אריק איינשטיין את האדם הפשוט באמצעות כתיבה "פשוטה" לכאורה. כתיבה שיש בה קסם ותיאור אמיתי של מציאות החיים. שירים כמו "עוף גוזל", "אני ואתה", "אוהב להיות בבית", "יושב בסן פרנסיסקו על המים", "כל השבוע לך" - מאחדים אנשים וחודרים לליבות צעירים ומבוגרים כאחד תוך שהם מייצרים אמירות הנשארות והופכות לנכס צאן ברזל של התרבות והחברה הישראלית.

בין יצירותיו הידועות ביותר של אריק איינשטיין: "אני ואתה", "אבישג", "אבשלום", "אוהב להיות בבית","יש לי אח קטן", "יושב על הגדר", "הוא חזר בתשובה", "הימים הארוכים העצובים", "זה בראש שלך", "זה פתאום נפל עליה", "אמא שלי", "אני אוהב לישון", "בואנוס נוצ`ס" , "חמוש במשקפיים", "עוף גוזל", "סע לאט", "עוד יהיה", "עוד ניפגש", "למה לי לקחת ללב" , מערכונים רבים של "לול" ועוד.

פרס מפעל חיים לשם טוב לוי

בפרס על מפעל חיים למלחין זכה שם טוב לוי חבר אקו"ם משנת 1974, שחיבר למעלה מ - 400 יצירות. שם טוב לוי כותב לחנים לשירים, מוזיקה לסרטי קולנוע ("ביתר פרובנס", "כיכר החלומות") ולסדרות טלוויזיה.

לוי, היה בעבר חבר בלהקת "קצת אחרת" יחד עם שלמה גרוניך ושלמה יידוב, "ששת" עם יהודית רביץ ואחרים ו"צליל מכוון" עם יצחק קלפטר ושלמה יידוב (והשלושה מופיעים יחד בימים אלו).

בנימוקיהם ציינו השופטים, כי "שם טוב לוי הוא מלחין, שרמת הדיוק בהלחנה שלו מפתיעה ומפעימה כאחד. ליבו לא נגרר אחר אופנות ואחר מוזיקה משתלחת ורגעית. משנות השבעים ואילך יצר שם טוב לוי, רצף עשיר ופורה של יצירה, שהמאפיין המרכזי שלו הוא הלחנה מורכבת, אך עם זאת ישירה, המדברת אל תוך הלב ומרגשת".

שם טוב לוי כתב שירים רבים יחד עם אריק איינשטיין, יונתן גפן, אהוד מנור ושלמה גרוניך.בין יצירותיו המפורסמות: "סע לאט ב`", "גורל אחד", מוזיקת הפתיחה לסדרה המיתולוגית "עמוד האש", "דון קישוט", "הוא חזר בתשובה", "הנסיך הקטן", "זה בראש שלך", "יכול להיות שזה נגמר", "מכופף הבננות", "משקפיים ורודים", "נוח", "עוד ניפגש", "פסק זמן", "שיר של אחרי מלחמה", "שלוש ארבע לעבודה".

אלבום השנה - אהוד בנאי

פרס הישג השנה ע"ש נעמי שמר ז"ל בסכום 15,000 שקלים, יוענק לאהוד בנאי על תקליטו "ענה לי". מנימוקי השופטים: "`אין היוצר יוצר יש מאיין אלא הופך את הנסתר לגלוי`. אהוד בנאי מוכיח שוב כי המקוריות מנצחת. הוא מצליח לשמור על הקו הייחודי שלו ושוב הוא דומה רק לעצמו.... המוזיקה שלו שובה צעירים ומבוגרים כאחד, זוהי שירת האדם הפשוט, כתיבה מקורית, המילים מחוברות אחת לאחת והאלבום משלב את המיסטי עם היום יומי.

שיר השנה - עמיר בניון

פרס ע"ש משה וילנסקי להישג שיר השנה לשיר בסכום 15,000 ₪ יוענק לעמיר בניון על "ניצחת איתי הכול" מתוך התקליט "ניצחת אתי הכל". מנימוקי השופטים: "שיר אשר הצליח במשפטים ספורים לפצח קוד מוזיקלי ולהנציח את התחושות הכמוסות אשר מעבירה המוזיקה באנשים. זוהי שירת הנשמה של עמיר בניון".

מחברי השנה - אלג`יר


פרס הישג השנה למחבר ע"ש מרדכי זעירא, בסכום 10,000 ₪, יוענק לאביב גדג` ולגבריאל בלחסן מלהקת אלג`יר על התקליט "מנועים קדימה". מנימוקי השופטים: "..... ניתן להרגיש כי היוצרים עומדים במאה אחוז מאחורי המילים. נדמה כי באם אדם הוא תבנית נוף מולדתו הרי שבטקסטים של אלג`יר קיימים כל הסימוכין לכך.."


מלחין השנה - רואי לוי

פרס הישג השנה למלחין בסכום של 10,000 ₪ ע"ש מרדכי זעירא, יוענק לרואי לוי, חבר להקת שוטי הנבואה, על התקליט "מחפשים את דורות". מנימוקי השופטים: "... הלחנים של רואי לוי עבור שוטי הנבואה הפתיעו בלחן של מוזיקת עולם במובן החינני של המילה. הוא מצליח לחבק את המוזיקה, שהוא יוצר ולהפוך אותה לייחודית. שילוב מפתיע של מרכיבים מוזיקליים, היוצרים ביחד חגיגה מוסיקאלית צנועה וכובשת כאחד, בלחנים המגיעים לכל לב".

מעבד השנה - יוסי פיין

פרס הישג השנה למעבד ע"ש מרדכי זעירא, בסכום 10,000 ₪ יוענק ליוסי פיין עבור עיבוד ללהקת הדג נחש על התקליט "חומר מקומי". מנימוקי השופטים: "... פיין מצעיד ומעלה את הרף בתקליטים ישראלים. העיבודים, למרות מורכבותם, מצליחים לתפוס את המאזין בקלות ומשרתים את הטקסטים נאמנה....."

תגלית השנה – מומי לוי

פרס הישג השנה לתגלית השנה בסכום 10,000 שקלים יוענק למומי לוי על תקליטו "היפ סול". מנימוקי השופטים: "..... מומי לוי שר R&B בהתמדה רבה כבר שנים רבות. השנה הגיעה הפריצה הגדולה שלו. בתקליטו היפה `היפ סול` מציג מומי לוי יכולות ווקאליות מרשימות, יכולת הפקה מורכבת הלחנה וכתיבת טקסטים. מומי לוי הוא יוצר ההולך בעקבות חזון ליבו, הגשים אותו ויצר מוסיקה המאופיינת ברגש רב ובגרוב".

אסופת שירים – טל גורדון

פרס לעידוד פרסום היצירה למחבר במוזיקה פופולרית בסכום 12,000 שקלים יוענק לטל גורדון על אסופת שירים. מנימוקי השופטים: "כתיבה אישית וכנה שלא נופלת לבנאליות, מגובשת ובשלה מבחינה סגנונית. שפה ודימויים עשירים, טקסטים המזמינים הלחנה אך עם זאת עומדים בזכות עצמם".

עידוד היצירה – קרולינה אברץ

פרס לעידוד פרסום היצירה למלחין במוזיקה פופולרית בסכום 12,000 שקלים, יוענק לקרולינה (אברץ פארן קרן) Funset Live Ragga Pumpkinמנימוקי השופטים: "סגנון ייחודי בעל שמחת חיים ורעננות. יכולת כתיבה מגוונת היכולה גם לרגש ולהרקיד, מגובה בסאונד ייחודי. אסופת יצירות של יוצרת מבטיחה שמסקרן יהיה לעקוב אחר המשך דרכה".


08/02/2005   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (4 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
4. מתי הטקס השני
לימור , (15/02/2005)
3.
יתיר מדר , (09/02/2005)
2. אני שמח בזכייתו של שם טוב לוי הכל כך גדול
עמרי , (09/02/2005)
1. הזכייה של שם טוב לוי בפרס
אסף , (08/02/2005)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע