סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2019 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
 
10111213
14151617181920
21222324252627
282930
כתבה
 
מאת: מערכת הבמה נבחרו הסרטים התיעודיים בתחרות וולג''ין
 

 
 


נבחרו 14 הסרטים התיעודיים הישראלים שיתמודדו על פרס וולג`ין בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי ה- 22 בירושלים שייפתח ב- 7 ביולי ויימשך עשרה ימים.

הסרטים נבחרו מתוך 91 סרטים שהוגשו להנהלת הפסטיבל. לסרט הזוכה יוענק פרס וולג`ין בגובה 40,000 ש"ח. כמו כן יינתן פרס הקרן החדשה בגובה 20,000 ש"ח. כזכור בשנה שעברה זכה בפרס וולג`ין סרטה של ענת צוריה, "מקודשת".

תקצירי הסרטים המועמדים:

אבי היקר, שקט יורים

סרטו של דוד בן שטרית (בהפקתם של שיטרית וסיני בר דויד). הסרט בוחן את תופעת הסרבנות. חמישה חיילים וקצינים המסרבים לקחת חלק בפעולות צה"ל בשטחים חושפים בפנינו את ההתלבטויות האישיות בבואם לנתח את המשמעות השל מיתוס הצבאי בישראל.

אחרי החתונה

סרטה של איילת בכר בהפקתם של עירית זוטא ואיתי כהן. הסרט פורש את סיפור אהבתם ושנת נישואיהם הראשונה של שני זוגות פלסטינים שהחליטו להתחתן- בידיעה כי אסור להם לחיות יחד בישראל.

הכובעים של ירושלים

סרטו של נתי אדלר בהפקתם של ארנה רביב ויונתן ארוך. מסע בתיאטרון התלבושות של אנשי הדתות והאמונות בעיר. סרט שמתחיל כסיור צבעוני ותמים בעקבות מה שנראה לא יותר מאשר מסורת או אופנה, ופותח תיבת פנדורה של סיפורים.

המסע של ואן

בימוי והפקה: דוקי דרור. מסע חיפוש עצמי של ואן, בת לאנשי הסירות שחייתה כל ימיה בישראל. יחד עם אביה היא חוזרת לוייטנם רק כדי לגלות שלא מחכה להם שם הרבה. ואן נקרעת בין שתי התרבויות והזהויות ומנסה לגשר בין סגנונות החיים והמחשבה השונים של החברה הוייטנמית והישראלית.

העד האחרון

סרטה של יעל כץ בן שלום בהפקת אריק ברנשטיין. רוקוס מיש היה במשך חצי שנה המרכזן הפרטי של היטלר ושימש כשומר ראשו במסעותיו הפוליטיים. הוא היה עם היטלר בבונקר עד הרגעים האחרונים. הסרט הוא ריאיון עם האיש, שעדיין חי בגרמניה ועם בתו בריגי`טה גיי`קוב אנגלקן שמכהנת כנציגת הפרלמנט בפרנקפורט במפלגת הסוציאל- דמוקרטית.

היומנים של יוסף נחמני

סרטה של דליה קרפל. מפיק: מארק רוזנבאום. דיוקנו של נחמני, איש הקק"ל שרכש 90 אלף דונם בגליל המזרחי עד הקמת המדינה. נחמני, יליד רוסיה הגיע לארץ בימי העלייה השנייה והיה מאנשי ארגון השמור וממקימי ההגנה בגליל.

הכבשה הכחולה

סרטם של דליה מבורך ודני דותן בהפקתו של אריק ברנשטיין. במשך שנתיים עקבו הבמאים אחרי חייו של מנשה קדישמן, פסל, צייר (שהאובססיה האומנותית שלו היא ציור ראשי כבשים), חתן פרס ישראל.קדישמן לא מסתתר מפני המצלמה המתעדת והוא מופיע בסרט במלוא מורכבותו, מצד אחד אדם חם ונדיב, מצד שני שתלטן וגס.

מסע לכרתים

סרטם של ורדית כגן ומוטי וידן (בימוי והפקה). ספורם האישי של ורדית ומוטי שמחליטים להתחתן, ולשם כך הם נוסעים עם ילדיה של ורדית, ליאם ומיה, לכרתים אשר ביוון. ללא תכנון או ידע מוקדם הם עוברים ממקום למקום, מעיר ציורית אחת לשניה, וחיים את התא המשפחתי הקטן שיצרו לעצמם..

מעשה בתקליט

סרטה של יסמין הדס ליפשיץ בהפקת "המון הפקות". מעקב אחרי הליך הפקת תקליטו האחרון שמוליק קראוס ויענקלה רוטבליט. הסרט משלב בין הפקת התקליט לבין מבט על האווירה ברחוב הישראלי, אווירה כבדה, של קיץ 2001.

נמוך

סרטו של עידן אלתרמן בהפקתו של אריק ברנשטיין. סרט על אנשים נמוכים. זה לא סרט על אנשים הסובלים מבעיות כרוניות של חוסר גדילה (מה שקרוי `גמדים`) אלא אנשים `נורמלים` רק נמוכים יותר. אלתרמן, הוא גם הכוכב של הסרט ומאוד נוכח בו, דרך תמונות מגיל צעיר דרך זיכרונות שחלקם עצובים אך מוגשים לקהל בהמון הומור. זהו סרט אישי ביותר שהצורך בעשייתו נולד מתוך מצוקות הילדות וגיל ההתבגרות שאלתרמן חווה בעצמו. הסרט ישודר בערוץ 2 בשידורי קשת ונתמך על ידי הקרן החדשה לקולנוע.

סיסאי

סרטו של דוד גבארו. סיסאי, בן 20, משרת שרות סדיר בצה"ל. הוא אומץ על ידי בני משפחתו בארץ ובגיל 12 התייתם. בדצמבר 2001 אביו המאמץ חזר מביקור באתיופיה ואמר לו שאביו הביולוגי עדיין בחיים. סיסאי אורז את חפציו ויוצא למסע יחד עם אחיו המאמץ.

אייבי נתן – עם שקיעת החמה

סרטו של איתן חריס. הפקה: חריס, שרית קדם. אישיותו של אייבי נתן מלאה בסתירות וניגודים: הוא דיבר כל ימיו שלום, אך ידיו היו מגואלות בדם. הטיף לאהבה ואחווה, אך התנכר להוריו. היה רודף מושבע של נשים אבל מעולם לא הקים בית ומשפחה.. נתן הוא גיבור טרגי. האיש שהיה לאגדה בחייו, יושב בערוב ימיו בכסא גלגלים, בודד, נשכח ועורך חשבון נפש.

פרו ורבו

סרטה של שוש שלם. הפקה: שלם ומארק רוזנבאום. הסרט עוקב אחרי סיפורן של ארבע נשים חרדיות. מה מרגישה אישה ש-25 שנים מתוך 26 שנות נישואיה הייתה בהריון או הניקה. הסרט פותח אשנב להתבוננות מעמיקה להיבטי חייה של האישה החרדית, שעבודת השם מבחינתה נעשית דרך הרחם וייעודה היחיד הוא האמהות.

שביתה

סרטם של אסף סודרי ואמיר טאוזינגר בהפקתה של לאה לוין. מפעל כימי בדרום הארץ. חבורה של פועלים צעירים מנסה להתארגן ולהקים ועד. הם לא רוצים העלאה בשכר, הם רק רוצים שיתייחסו אליהם בצורה אנושית יותר. שהם יוכלו להגיד "אנחנו" במקום "אני". אבל בעל המפעל חושב אחרת, והוא יעשה הכל כדי שלא יהיה ועד במפעל. הוא

"ONE SHOT 2005"

עוד במסגרת פסטיבל הקולנוע – תתקיים תחרות " 2005 ONE SHOT" של סרטונים קצרים. בפרויקט, שהושק בהצלחה רבה בשנה שעברה, שלושה מסלולי תחרות: מסלול מקצועני, מסלול לחובבים והשנה לראשונה, מסלול בו יתחרו תלמידי מגמות הקולנוע בבתי הספר התיכוניים.

הציבור מוזמן לשלוח סרטים עלילתיים, תעודיים או סרטוני אנימציה בני דקה אחת המצולמים ב – ONE SHOT ללא עריכה. על הסרט להציג בשוט אחד נקודת מבט ייחודית על חיי היוצרים או סביבתם.

ועדה מקצועית המורכבת מאנשי טלוויזיה וקולנוע תמיין ותבחר את עשרת הסרטים הטובים ביותר בכל מסלול ואלה יוקרנו בפסטיבל הקולנוע, בערוץ HOT3 בכבלים במסגרת התכנית "אקזיט", בסינמה סיטי, בפורטל הדור השלישי ובאתר האינטרנט של orange. שלושת הזוכים יקבלו פרסים כספיים בגובה של עד 30,000 ₪.

במהלך הפסטיבל יוקרנו הסרטים על מסכים ברחבת הסינמטק בירושלים והקהל יוכל לבחור ולהצביע עבור הסרט החביב עליו שיזכה אף הוא בפרס.

את סרטי ה- one shotיש להגיש עד ה – 21.6.2005 בפורמטDV או BETA לכתובת: ת.ד 8561 ירושלים, 91083 עבור תחרות הסרטים של ORANGE. לפרטים נוספים


19/06/2005   :תאריך יצירה

הדפס הוסף תגובה

תגובת גולשים (3 תגובות)
הוסף תגובה   לכל התגובות
3.
מוטי ריבינשטיין , (17/01/2007)
2. אין קשר בין מה שכתוב כאן לסרט מעשה בתקליט
יסמין , (10/07/2005)
1.
, (19/06/2005)

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע