סגור בנר
אמנים עניין פסטיבלים בידור ילדים קלאסי קולנוע מוזיקה מחול תיאטרון
רכישת כרטיסים אינדקס דרום ירושלים צפון חיפה מרכז תל-אביב
הופעות, פעילויות לילדים, לוח מופעים, סרטים וכרטיסים
תיאטרון
לוח האירועים 2021 אפריל 
א ב ג ד ה ו ש
    
10
11121314151617
18192021222324
252627282930
ידיעה
 
מאת: מערכת הבמה תל אביב דאנס 2009
 

 
 
בכורה לברק מרשל, להקות מחול מהמזרח הרחוק, מאירופה ומארה"ב בפסטיבל המחול הבינלאומי


"תל אביב דאנס 2009" – פסטיבל המחול הבינלאומי של תל אביב יתקיים זו השנה השלישית  בין התאריכים 16 באוקטובר ועד ה- 13 בנובמבר במרכז סוזן דלל ובבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה.
 
הפסטיבל הוא יוזמה משותפת של מרכז סוזן דלל והאופרה הישראלית-המשכן לאמנויות הבמה ועיריית תל אביב-יפו האגף לתרבות ולאמנות. השנה יועלו מספר מופעים מהפסטיבל גם במסגרת "חיפה דאנס" באולמות רפפורט וקריגר. הפסטיבל יכלול 16 להקות מתשע מדינות כולל ישראל, למעלה מ-200 רקדנים ו-34 מופעים.
 
לדברי יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל וחנה מוניץ מנכ"ל האופרה הישראלית: "הפעם הרחקנו גם למחול המסקרן מהמזרח הרחוק: סין (שתי להקות), קוריאה טייוואן ויפן לצד מדינות אחרות ובהן: ארה"ב, ספרד, ישראל, אוסטרליה הולנד וצרפת. הפסטיבל יציג הפקות מיוחדות לפסטיבל ויצירות המשקפות את עשיית המחול הבינלאומי כיום המושפע לעתים ממחול אתני וקלאסי".
 
פרויקט מיוחד בפסטיבל יוקדש כאמור למחול מסין כמחווה מיוחדת של ממשלת סין והעיר בייג`ין ל-100 שנה לתל אביב ובמסגרת חודש תרבות סין בישראל. הפרויקט יציג בסוזן דלל ובבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה שתי להקות, מהטובות בסין כיום.
 
מופעי הפסטיבל בסוזן דלל:
 
להקת המחול המודרני מבייג`ין (סין)
 
ערבהכולל  שתי יצירות מרפרטואר הלהקה: "שבועה" (גשם של חצות) לכוריאוגרפיה של גאו יאן ג`ין-דזה ו"מסע ללא גבולות" לכוריאוגרפיה של הו ליי. זו הזדמנות לקהל הישראלי להיחשף למחול העכשווי של סין המודרנית. 23-22 באוקטובר מרכז סוזן דלל 

לרכישת כרטיסים
    
 
"סוף נגיעה תחילה "(הולנד)
 
כוריאוגרפיה : יירי קיליאן/מייקל שומכר. יצירה שהועלתה לראשונה בפברואר 2008 בהאג, הולנד, במסגרת פסטיבל המחול ההולנדי והיא פרי שיתוף פעולה בין הכוריאוגרף הנודע יירי קיליאן  שעבודותיו משלבות אלמנטים הומוריסטיים וחקירת הגוף האנושי וצורתו ובין  הרקדן והכוריאוגרף מייקל שומאכר (זוכה פרס "ברבור הזהב" ההולנדי 2008 לרקדן המצטיין) המתמחה באמנות האלתור במחול. עבודה לשישה רקדנים על רקע תפאורת המאה ה-19 בסגנון מחזותיו של צ`כוב, העוסקת בשאלת הפרדוכס בין החיים והמוות. 17,16 באוקטובר.

סוף-נגיעה-תחילה-ענק.jpg
"סוף נגיעה תחילה", צילום: יח"צ

לרכישת כרטיסים

"ברבורים שחורים" (ספרד)
 
להקת המחול  ג`ושוע סינפואגו. הלהקה מספרד תבצע בישראל את "ברבורים שחורים",יצירת מחול עכשווית-קונספטואלית, החוקרת את עולם היצריות החייתית, הראשוניות חסרת העכבות. 20,19 באוקטובר.

לרכישת כרטיסים
 
"בנייה" (אוסטרליה)
 
יצירתה האחרונה של הכוריאוגרפית האוסטרלית טניה ליטקה שנהרגה לפני שנתיים בגיל 29  בתאונת דרכים, יומיים לפני שעמדה להיכנס לתפקיד מנהלת אמנותית של להקת המחול של סידני. היצירה זכתה בשני פרסי "הלפמן" לשנת 2007 ובשלושה פרסי המחול האוסטרלי ומציעה התבוננות ברעיון הבנייה כשהכוריאוגרפיה מקבילה בין מעשה הביניה הפיזי לבין מלאכת בניית החיים. 29 , 30 ו-31 באוקטובר, מרכז סוזן דלל, 2 בנובמבר, אולם רפפורט בחיפה.

קונסטרקט-ענק.jpg
"בנייה", צילום: יח"צ

לרכישת כרטיסים

להקת שאנג צ`י-סון (טיוואן)
 
ערב של אחד היוצרים הבולטים היום בטיוואן, הכוריאוגרף  שאנג צ`י סון. צ`י סון הוא זוכה פרסים רבים ובהם:"פרס התיאטרון והספרות הבווארי" (2005), פרס הכוריאוגרפיה בפסטיבל מחול הסולו הבינלאומי ה-12 בשטוטגרט, פרס פסטיבל המחול הבינלאומי Side-by-Side  ועוד. שתי היצירות שתועלינה הן: "נו-ווא", דואט כוריאוגרפי בליווי מוזיקה חיה בפסנתר מאת המלחין פיי יו-שה ו"דיאלוג II" למודיקה של ג`ורג` ליגטי השואב השראה מהמחזה "פסיכוזה:48" שנכתב על ידי המחזאית הבריטית שרה קיין כשנה בטרם שמה קץ לחייה. 25,24 באוקטובר, מרכז סוזן דלל.

לרכישת כרטיסים
 
יצירות של זוכי פסטיבל המחול בסיאול 2008 (קוריאה)
 
ערב המשלב שלוש יצירות של זוכי פסטיבל המחול בסיאול 2008: "תחושה מודרנית" של לי אין-סו, חבר לשעבר בלהקת המחול של אמיו גרקו בהולנד, זוכה פרס השחקן המצטיין בפסטיבל המחול הקוריאני ה-13 (2004) ופרס ראשון בפסטיבל הכוריאוגרפיה הבינלאומי בסיאול (2008); "אבולוציה" של הו קיונג-מי מנהלת להקת המחול "רד-סטפ" ורקדנית לשעבר בלהקת המחול "בוסן מטרופוליטן", זוכת הפרס הראשון בתחרות הכוריאוגרפים של אגודת המחקר למחול קוריאני  ו"חסר מנוחה" של ריו סוק-הון מנהל להקת המחול "THE BODY", זוכה פרס "אמן המחול לשנת 2001" בתחרות המחול המודרני הקוריאני ומדליית הכוריאוגרפיה בתחרות המחול הקלאסי והמודרני הבינלאומית של יפן (2002). 5 בנובמבר.

לרכישת כרטיסים


"הורה", "ממותות" (ישראל)
 
הפסטיבל יציג במסגרתו שתי עבודות של אוהד נהרין ולהקת בת שבע: "הורה" עבודתו האחרונה זוכת של נהרין ל-11 רקדנים שתנועתם פוגשת פסקול בעיבוד ובביצוע של המוזיקאי היפני איסאו טומיטה ו"ממותות" מ-2003 , שהועלתה בשנים האחרונות בפסטיבלים החשובים בעולם.

לרכישת כרטיסים
 
"פולחן האביב" (צרפת)
 
יצירתו של הכוריאוגרף הצרפתי ממוצא אלג`יראי הדי מעלם ולהקתו המורכבת מרקדנים ממדינות מערב אפריקה, טוגו, סנגל, בנין, מאלי וניגריה. מעלם מעתיק את מיקומו של פולחן האביב לסביבה אורבנית שוקקת חיים באפריקה, אשר מהדהדת בהרמוניות הדיסוננטיות של סטרווינסקי ומשלבת קטעי מחול דינאמיים שזורים בהקרנות וידיאו סביבתיות.  2 ו-3 בנובמבר, מרכז סוזן דלל.  5 בנובמבר, אולם קריגר בחיפה.

פולחן-האביב-ענק.jpg 
"פולחן האביב", צילום: יח"צ

לרכישת כרטיסים

"אנדלוסיה הנכספת" (יפן-ספרד-ישראל)
 
שיתוף פעולה יפני/ספרדי/ישראלי בניהולן האמנותי של הכוריאוגרפיות סילביה דוראן ויוקו קומט צוברה. מופע מיוחד לפסטיבל בהשתתפות רקדניות פלמנקו מיפן,ישראל וספרד ונגנים. בחלקו הראשון של המופע מחולות למוזיקה של המלחינים הספרדים הגדולים וריקודים ספרדיים מקסטיליה ואראגון ובחלק השני פלמנקו מהפולקלור של אנדלוסיה. 7 בנובמבר.

לרכישת כרטיסים
 
מופעים במשכן לאמנויות הבמה
 
"החלום שלי" (סין)
 
להקת "אמנויות הבמה של האמנים המוגבלים"במופע לכוריאוגרפיה מאת גאו ינייזי. הלהקה הייחודית ש- 100 רקדניה המחוננים הם אמנים בעלי מוגבלויות בראייה, שמיעה או תנועה, מבצעת מופע המשלב מחול, מוזיקה ושירה ומגדיר מחדש את גבול היכולת האנושית. הלהקה משלבת מוזיקה מערבית וסינית מסורתית ומחול המושפע מאלמנטים בודהיסטים, מסורתיים ומודרניים. 18, 17 באוקטובר.
 
"רוסטר"  (ישראל)
 
בכורה עולמית לכוריאוגרפיה של ברק מרשל. הפקה משותפת של סוזן דלל והאופרה הישראלית, שבה מרשל  משתף זמרת אופרה ואת אמו הזמרת והרקדנית מרגלית עובד ו-12 רקדנים. יצירה באווירה אתנית יהודית ובמרכזה דמויות הנפגשות בכיכר העיר, כשסיפוריהן משתלבים למארג אחד, בהשפעת סיפורי מיתולוגיה וסיפורי אגן הים התיכון לצלילי פס קול של מקבצי מוזיקה מתרבויות רבות. 12, 13 בנובמבר.
 
"האברד סטריט דאנס" (ארה"ב)
 
22 רקדני הלהקה הידועה משיקגו יעלו שלוש עבודות: יצירה חדשה של ג`ים וינסנט, מנהלה האמנותי של הלהקה. "גנאווה" של הכוריאוגרף נאצ`ו דואטו ו"מחוץ לתמונה" של הכוריאוגרף: אלחנדרו קרודו. 29, 30  בנובמבר.  

פתיחת-משכן-ענקית.JPG
"גנאווה", צילום: יח"צ

לרכישת כרטיסים 

אתר בימות - רכישת כרטיסים ווידאו
 
להקת הבלט הלאומי הספרדי (ספרד)
 
להקה זו, מהלהקות הותיקות ביותר בספרד משמרת את  מסורת הפלמנקו לצד סגנונות מחול עכשוויים אחרים. הלהקה תעלה את היצירות "האגדה" ו"אריות של חצר" של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של הלהקה חוזה אנטוניו, מותיקי ויוצרי הפלמנקו כיום בספרד ובעולם. 5, 6 בנובמבר. 24/08/2009   :תאריך יצירה
הדפס הוסף תגובה

הפוך לדף הבית   |   מי אנחנו  |  כתבו לנו   |  תנאי שימוש   | פרסום באתר   |   לרכישת כרטיסים   

ארכיון אינדקס   |  ארכיון אמנים   |  ארכיון אולמות   |  ארכיון אירועים   |  ארכיון כתבות

תיאטרון מחול | מוזיקה  | קולנוע  | קלאסי  | ילדים  | בידור  | פסטיבלים  | עניין  | אמנים

ביקורת תיאטרון  |  ביקורת מחולביקורת אופרהביקורת קולנועעולים השבוע | ראיונות קולנוע

ביקורת מוזיקה | ביקורת הופעות   |  ביקורת אלבומים |  אלבום והופעה  |  פותח קופסה  |   פותח קופה  

מה עושים עם הילדים בשבת  ההופעות השוות של השבועאירועים בחינם השבוע